Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi. Mostanában...

Jehova tanúi. Mostanában hallottam, hogy a paradicsomban már nem fogtok húst enni, mert nem fogtok állatokat ölni (? )

Figyelt kérdés

Igen ám, de ennyi erővel nem lesz semmilyen étel amiben növények, gyümölcsök vannak? Ha megeszitek azt, ugyanúgy megölitek a növényt. Nem lesz papír? Hisz az is fából van... És az előállításához márpedig szükség van fára.


És még egy kérdésem lenne. Azt mondjátok, az kerül a paradicsomba aki Jehova tanításai szerint él/élt, tanul. És hogy mindenki maradéktalanul boldog lesz örökre, nem lesz semmi gondja. De könyörgöm.. Nekem az egyik legjobb barátnőm szülei Jehova tanúi a lány viszont megkeresztelkedett, de elpártolt a vallástól. Élnek aszerint ahogy kell. Mégis mi lesz velük ha eljön a világvége, ők mennek a paradicsomba, a lányuk meg megy a levesbe.?? Isten elfeledteti velük, h volt egy lányuk v mi?? H lennének így teljesen boldogok?


2010. aug. 8. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudjuk. Már folyamatban van az áttérés a Bibliából vett részletekre.
2010. aug. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
2010. aug. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Jaj, hát ott a paradicsomban enni sem kell, minek? Örökké fogsz élni, nem halhatsz éhen.

Mondjuk engem jobban érdekelne, öregedni fognak ott az emberek vagy mindenki mondjuk 30 éves lesz? Vagy 30 éves korig öregszik és aztán úgy marad? És lehet majd ott szaporodni vagy csak ez pár tízezer ember fog ott élni meg az oroszlánok?

És mondjuk 200 év után nem lesz unalmas dögleni a nyugágyba egy oroszlánt simogatva?

Szerintem ez még kicsit kidolgozatlan. És már az alapító is meghalt így ez már így is marad.

2010. aug. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

"Azt mondjátok, az kerül a paradicsomba aki Jehova tanításai szerint él/élt, tanul."


Lehet, hogy azt mondják de ez oktalan buta és begyöpösödött beszéd és alap. Habár én igen is csak kedvelem ezt a vallást!


A vallás csak a 20. század elejétől kezdve létezik megelőzte ezt a 19. század végén létrejövő Biblia kutatók nevű szervezet ebből lett a Jehova tanúi.

Isten nem engedi azt ,hogy csak az I. század előtt is és a Jehova Tanúi legyenek a paradicsomban és a mennyben mivel 1900 év kimaradnak a szórásból!

Isten szándékosan megengedné ezt? (Szerintem nem!)

Aki hisz Istenben és elfogadja és hiszi, hogy Jézus váltságáldozata által megmenekülhetünk és a cselekedetei a Biblián és Isten akaratán alapszanak arra Isten megemlékezik!


Aki mást mond az kérem indokolja!


"Igen ám, de ennyi erővel nem lesz semmilyen étel amiben növények, gyümölcsök vannak? Ha megeszitek azt, ugyanúgy megölitek a növényt."


Ne légy oktalan Nyisd ki a Bibliát és rögtön ez első két lapon megtalálod a választ!


Ádám és Éva is ehetett a gyümölcsökről kivéve egyet!

Az állatok sem fogják egymást ölni a földi paradicsomban mivel növényeket esznek majd a gyermekek játszhatnak majd a mérges kígyóval stb...


"Élnek aszerint ahogy kell. Mégis mi lesz velük ha eljön a világvége, ők mennek a paradicsomba, a lányuk meg megy a levesbe.?? Isten elfeledteti velük, h volt egy lányuk v mi??"

Ha aszerint élnek ahogy "kell" (Bibliai tanítások szerint) akkor gond nem lehet hiszen a cselekedetek a legfontosabb. Adhatnak nyugodtan "tétlen minősítést" nem az ő minősítésük számít hanem az Atyáé! :)


De még is arra buzdítom lelkiekben őket, hogy térjenek vissza a gyülekezetbe, mert nagyon jók a tanítások és néha elfeledjük, hogy mi is a helyes és vissza térítenek ezek a tanító szavak a helyes útra!

2010. aug. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért nem tartjuk tiszteletben h ki és milyen módon tiszteli v szereti Istent??!!!

Jehova,Krisna,Allah .Nem mindegy??

Egy az Isten !!!

2010. szept. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom nem a kérdésre válaszoltál. Mindenkinek a magán véleménye mit gondol a vallásról, Istenről.

Én feltettem egy kérdést amit egyszerűen nem értek.

2010. szept. 23. 20:01
 7/7 lsandor ***** válasza:
Én Jehova Tanúja vagyok. Az, hogy az új világban lesz-e hús evés, azt nem tudhatjuk még pontosan. Mivel Jehova eredetileg nem arra alkotta az állatokat, hogy megegyük a husukat, de később mégis megengedte. Tehát ebben a kérdésben nincs konkrét válasz, hanem csak az, hogy legyünk ott és megtudjuk
2011. okt. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!