Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mostanában divat sátánistának...

Mostanában divat sátánistának lenni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 15. 20:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
nem, és aki annak vallja magát az valami sötét dolgot titkol... ezt úgy hidd el nekem ahogy mondom, persze nem kötelező
2009. ápr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Ennyi olyan ismerősöd van, aki sátánistának vallja magát, hogy szerinted már levonható a következtetés: divat lett a sátánizmus?

Vagy csak a sok feketében járó fiatalra és kevésbé fiatalra gondolsz? Ők a rocckerek, metálosok, goth-ok stb... nekik alig néhány százalékuk igazán sátánista...

Egyébként mostanában egyre több ember fedezi fel, hogy van normális vallás a kereszténység mellett és rájönnek, hogy miben tudnak hini igazán, sokan meg sajna rossz irányba indulnak, szóval nem divat, azért vannak többen, amiért több a buddhista, hindu, wicca stb: mindenki önmagát keresi, de mostmár a katolikus egyháznak nincs beleszólása...

2009. ápr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
maga a sátánizmus egy vallás. aki divatból lesz sátánista annak csak gratulálni tudok. normális az ilyen?? egy vallást nem vehetsz fel a DIVAT miatt!
2009. ápr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen, egyre több felől hallom hogy "dejó sátánistának lenni" és hasonló érdekességek... különben meg az összes sátánista ismerősöm divatból csinálja.

Ui: én is metálos vagyok, és feketében járok, nem azért kérdeztem XD

2009. ápr. 15. 21:17
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Divatosok mindig vannak, minden téren, ebben nincs semmi új.

Plusz a LaVey-féle sátánizmus még csak nem is vallás, hanem egyszerűen egy elvgyűjtemény, és még annak sem eredeti, hanem csak összegyűjtött gondolatok füzére. Számos alapelvével nagyon sokan egyet is érthetnek, és maguktól is rájöhetnek - egy része meg már eleve komolytalan.

2009. ápr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Én értem, hogy mire gondolsz. Sajnos egyes körökben (főleg tiniknél) divat ez, de szerintem ezt a legtöbben nem gondolják komolyan, mert azt sem tudják, hogy mi a sátánizmus, csak követnek másokat. Én ilyesmit nem is tudok komolyan venni egy tinitől.
2009. ápr. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Remélem, nem, én egyet sem ismerek, pedig több, mint 10 éve csúnya, feketébe öltözött, a kívülállók szemében minden bizonnyal sátánista-gyanús emberek közt mozgok. :D:D:D Bár, vicce félretéve, egy alapvetően tájékozott ember remélem, tud annyit, hogy fekete ruházat nem egyenlő a sátánizmussal és hogy a rockerek, goth-ok, sőt még a black metalosok sem sátánisták, 1-2 dalszöveg ide vagy oda. Vagy naiv lennék?

Tizenévesek köréből találkoztam egy-két, magát sátánistának valló emberrel, de amikor rákérdeztem, hogy is gondolja ezt, teljes volt a fogalmi zűrzavar. Általában nihilizmusban, önkarcolgatásban, és LaVey 1-2 tanának az internetről való leszedésében merült ki a dolog. Amikor kiderült, hogy egyik még tanítja is a másikat "sátánizmusra" (gondolom, a Satanic Bible összefoglalóját fordították a maguk korlátozott angoltudásával a wikipédiáról), csak a fejemet fogtam, és próbáltam helyretenni a fejükben 1-2 dolgot. De ha a gyerek pl. azzal jön, hogy "Istenben nem hiszek, a Sátánban igen", akkor hogy is fogjunk hozzá az észre térítéséhez?

Kutya-macskakínzó sátánista gyerekekről csak hallottam, szerintem valójában nincs ilyen. De ha egyszer mégis olyan hülyegyereket találok, aki a sátánizmus nevében ilyet tesz, esküszöm, megnyúzom.

2009. ápr. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

IGEN divat mert valamit követniük kell a fiataloknak is és ez kirivo kihivo lehet de nem is ojan rosz mért kellene más vallást divatolniuk mikor mindenfelé a papokat és a hasonlokat fikázzák és sok paprol hivőről kiderült hogy a pénzért mindenre képes nagyon sok példát tudnék

azonkivül a fiatalok reálisak és nem hiszik el azt a sok baromságot a mi a bibliában van mert mese és kinőttek abbol a korbol

mért legyenek biblonisták kiröhögnék őket nagy ivben

2009. ápr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%
divatból nem lehet követni egy vallást sem... a vallás sosem volt divat kérdése, az a sok "sátánista" csak egy új stílust akar létrehozni és majmolni... csak kíváncsi lennék, mit szólnának ehhez a sátánista egyház vezetői/tagjai...szerintem nem néznék jó szemmel
2009. ápr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

sztem meg örülnének neki hogy vannak követöik

ugyanugy mint amikor házal valamejik jehova vagy krisna vagy zsido katolikus azok is tériteni akarnak és azoknak sem számit kit szerveznek be csak jöjjetek sokan

2009. ápr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!