Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény vallásban miért...

Keresztény vallásban miért annyira elhallgatott téma az ördögűzés?

Figyelt kérdés
A nagyszüleim elég vallásosak voltak, valamennyire a szüleim is de ők már nem követték olyan szigorúan. Én voltam elsőáldozó, bérmálkozó, de már egyáltalán nem vagyok vallásos. De olvastam róla hogy a keresztény egyházba az ördögűzés egy elismert procedúra. Először el sem akartam hinni. Aztán érdeklődtem erről pár vallásukat aktívan gyakorló ismerősömnél ők megerősítettek hogy ez így van. Édesanyámnak meséltem erről, aki meg tök szkepticizmussal fogadta az egészet, hogy ilyen biztos nincs. Meg ha bemenne a papjához hogy ördögűző kéne, valószínűleg hülyének nézné. Most akkor mi az igazság? Ördögűznek vagy nem? Ha igen, akkor miért van ennyire elhallgatva a téma.
2017. ápr. 12. 18:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%

Matt Baglio: A rítus


[link]


A Római rituálét használják hivatalos ördögűző papok. A könyv bemutatja, hogyan is néz ki a gyakorlatban. Valóban ahogy írod a fiatal teológusok hangosan felröhögnek mikor szóba jön az ördögűzés. Középkori babonának hiszik mert nem tájékozottak.

2017. ápr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Melyik vallásban mindennaposak?


Pl. a muszlimoknál séh végzi. A Quránból direkt erre vonatkozó fejezetet olvas fel az alanynak, felszólítja a gonoszt, hogy hagyja el az áldozat testét testét, gyakori hogy közben zem zem vízzel permetezi.

2017. ápr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Úgy fogalmaznék, hogy nem elhallgatott, sokkal inkább az a lényeg, hogy nem sok keresztény embernek adatott meg ez a lelki-szellemi ajándék az ördög és démonűzés. Ugyanis ez a tulajdonság ajándék Istentől.


Lk.11,20.Ha pedig Isten ujjával űzöm ki az ördögöket, kétség nélkül elérkezett hozzátok az Isten országa.


1Kor.12,28.És pedig némelyeket rendelt az Isten az anyaszentegyházban először apostolokul, másodszor prófétákul, harmadszor tanítókul; azután csodatévő erőket, aztán gyógyításnak ajándékait, gyámolokat, kormányokat, nyelvek nemeit.

1Kor.7,7.Mert szeretném, ha minden ember úgy volna, mint én magam is; de kinek kinek tulajdon kegyelmi ajándéka vagyon Istentől, egynek így, másnak pedig úgy.

1Kor.12,4.A kegyelmi ajándékokban pedig különbség van, de ugyanaz a Lélek.

8.Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint;

9.Egynek hit ugyanazon Lélek által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy Lélek által;

10.Némelyiknek csodatévő erőknek munkái; némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig lelkeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei; másnak pedig nyelvek magyarázása;

11.De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, a mint akarja.


Az ördög és demónűzés is ajándék Istentől és nem minden hívő rendelkezik ezzel az ajándékkal. Ezért esik kevés szó erről.

2017. máj. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Hát ha valakinek az elmebaj ajándék. :D
2017. máj. 28. 12:31
 15/15 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Keresztény vallásban miért annyira elhallgatott téma az ördögűzés?


A kérdező kommentje:


Hát ha valakinek az elmebaj ajándék. :D


Akkor miért kérdezted az egészet, ha szerinted az ördög és démonűzés elmebaj?


És itt most nem a "karizmatikus", Hit gyülekezetes bohóckodásra, hitetésre gondolok, hanem az igazi valós ördög és démonűzésre.


Az igazi démon és ördögűzés nem elmebaj, hisz az szenved elmebajban, akit a tisztátalan lélek fogva tart.


Mond meg őszintén, miért is tetted fel a kérdésedet, ha már eleve azt állítod, hogy ez "elmebaj".


Akkor szerinted Jézus és később az Apostolok és a tanítványok nem űztek ki emberekből, ördögöket, démonokat, tisztátalan szellemeket, mert szerinted ez elmebaj. De még mindig nem értem, ha te eltökélted, hogy ez elmebaj, akkor miért tetted fel a kérdést?


Azt én is aláírom, hogy amit az amerikai irányzatú karizmatikusok művelnek, az bohóckodás, nem igazi kiűzés, sokkal inkább, hitető lélekkel való betöltekezés.

2017. máj. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!