Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény vallásban miért...

Keresztény vallásban miért annyira elhallgatott téma az ördögűzés?

Figyelt kérdés
A nagyszüleim elég vallásosak voltak, valamennyire a szüleim is de ők már nem követték olyan szigorúan. Én voltam elsőáldozó, bérmálkozó, de már egyáltalán nem vagyok vallásos. De olvastam róla hogy a keresztény egyházba az ördögűzés egy elismert procedúra. Először el sem akartam hinni. Aztán érdeklődtem erről pár vallásukat aktívan gyakorló ismerősömnél ők megerősítettek hogy ez így van. Édesanyámnak meséltem erről, aki meg tök szkepticizmussal fogadta az egészet, hogy ilyen biztos nincs. Meg ha bemenne a papjához hogy ördögűző kéne, valószínűleg hülyének nézné. Most akkor mi az igazság? Ördögűznek vagy nem? Ha igen, akkor miért van ennyire elhallgatva a téma.
2017. ápr. 12. 18:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Létezik ilyen, vannak speciális ördögűző papok, ám nem túl sokan, manapság már nem túl gyakori, akkor alkalmazzák, ha a pszichiátria kezelés sem segìt.
2017. ápr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozok az előttem szólóhoz, valóban létezik ilyen, csak nagyon végső esetben végeznek valakin ördögűzést, Jézus és az apostolai is csinálták ezt. Pl Szt. Pio atya híres ördöűző volt,vagy a nemrég meghalt Gabriele Amorth vatikáni ördögűző. Egyébként nem csak embereken végzik , vannak megszált házakról szóló ilyen dokumentumfilm szerű filmek, elsősorban amerikában veszik fel de Mo-in is adják a tv-be és ott is sokszor a házakba papot hívnak aki megtisztítja a házat.
2017. ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

Azok miatt van elhallgatva, akik nem hisznek a démonokban, babonaságnak tartják a bennük való hitet, és gúnyt űznek az egyházból és az ördögűzőiből.

A hitetlenség valamennyire véd, mert távol tartja az illetőt a szeánszoktól és az áltudományoktól, azonban ez nem jelent teljes védelmet, mert más alkalmat is találhatnak a megszállásra. Aki hisz a démonokban, de nem jár ezekre,és elfogadja az egyház óvásait, az még jobban védve van. Ördögűzést lehet is végezni, és tényleg segíthet, de ez az űzőnek is áldozatot jelent, mert az ördög rajta fog bosszút állni, már amennyire Isten engedi.

2017. ápr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Védelmet tisztítást a lakásra magunkra imában kérhetünk Jézus Krisztus által, mert Ő a mi védelmező Úrunk. Lehet gyertyát is gyujtani, arra is áldást kérni.

A Fény a világosság elűzi a sötétséget, Hittel kérjük, és bizunk.

2017. ápr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

Van ilyen, külön engedéllyel végezhetnek ördögűzést és nem is mindenki.

Egyfelől elég szigorúan védik ennek titkosságát a személyiségi jogok miatt, mint ahogy pl. orvosi kezelések sem lehetnek nyilvánosak. Ezt hasonlóan kell elképzelni. Másfelől meg ennek nincs helye a médiában, mert úgyis csak kifiguráznák, vagy szenzációhajhász lenne.

2017. ápr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%

"Ha igen, akkor miért van ennyire elhallgatva a téma."


szerinted egy épelméjű ember mennyire röhögi ki a kiscsuhást aki egy multiplex személyiségzavaros betegből próbálja kiűzni "saját magát"


600 éve még nagy lelkesedéssel kenték a kiscsuhások a disznóganajt a friss nyílt sebre mert így gyógyul meg a beteg, ezt hívták "földhöz kötésnek"

a ritka kivételeket eltekintve sikerült is sírmélységig a földhöz kötniük a kiscsuhásoknak az áldozatukat, természetesen isten nevében

valahogy ma már nem "menőznek" a "tudományukkal", nem is értem mért nem

2017. ápr. 13. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%

Az ördögűzés elég érdekes dolog.

Normális egyházi vezetők ma már világosan tudják, hogy vagy nem is létezik az "ördög" - vagy pedig nem nyilvánul meg ilyen jelenségekben, mint pl. a lelki betegségek. Ők sem veszik komolyan az ördögűzést.

De persze a hagyományok és a hívek miatt maradnia kellett. Nem lehet hivatalosan kijelenteni, hogy felesleges, nem működik.

Meg aztán van placebohatása is, szóval NÉHA bejön.

2017. ápr. 13. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5: A templomi ördögűző szertartást csak felszentelt ördögűzők végezhetik, jelenleg csak papok. Azonban ördögűző imát elmondhat bárki, engedélyt sem kell kérni hozzá.
2017. ápr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Sajnos nem csak ez a téma elhallgatott, hanem pl. miért nem beszélnek a bűnbánat szükségéről is!!!

Isten irgalmasságáról beszélnek, de arról már kevésbé hogy csak akkor valósul meg ha őszinte bűnbánatot tart valaki! És ez csak egy példa a sok közül!


Ha komolyan érdekel a téma, erősen ajánlom ezeket a könyveket, én mind a hármat olvastam.


Gabriele AMORTH atya, Róma hivatalos ördögűzőjének könyvei(sajnos 2016.-ban elhunyt) könyvei, saját tapasztalatait írja le:


[link]


[link]


[link]

2017. ápr. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Keresztény vallásban miért annyira elhallgatott téma az ördögűzés?"


Melyik más vallásban mindennapos az ördögűzés???

2017. ápr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!