Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az hogy a világnézet...

Miért van az hogy a világnézetet ennyire elbolondították?

Figyelt kérdés

Vagyis hogyan tudták ennyire befolyásolni az embereket?


Van ez az Isten akinek van 10 parancsolata és ha nem tartod be őket a mágiára kerülsz és örökké égni fogsz-bár ő szeret téged!

Ezek a próféták akik kitalálták és ezzel ijesztgetik a népet, adni akarnak nekik egy megfoghatatlan nyugalmat, azzal hogy úgyis Isten kezében vagyunk... a társadalom mocsokja, ez az adómentes pénzgyűjtésnek a legsikeresebb formája, s a legnagyobb marhaság amivel annyi embert megtudtak etetni ennyi időn át.

És amit tettek, az inkvizíció, a keresztes hadjáratok után hogy nem nyílt ki a szemük, miért fogadták el azt amit rájuk erőltettek és miért nem akarták megérteni előbb?

Most is látom hogy mindenki megy a templomba és viszit a pénz, annyi pénzeket raknak a papnak a perselybe hogy elképesztő...de sírnak hogy nincs pénzük.

Azt mondja a vallás hogy egyediek vagyunk az univerzumba s blá blá blá meg 12ezer éve teremtette Isten a Földet, hát láttam hogy egy fickó kérdezte valakitől hogy akkor a dinoszauruszok hogyan kerültek oda és azt válaszolta, azokat Isten rakta oda hogy próbára tegye a hitünket=)) na most már ő teszi próbára a másik hitét akkorát mondott, de egy ember hogy lehet ilyen manipulált?

Hogy lehet azt elhinni hogy Krisztus feltámadt, vízen járt, meg ott a pokol s az ördög? miért hiszik mindezt el az emberek aminek semmi értelme nincs?


és jehovisták ne válaszoljanak, meg a nagy hitűek sem, mert nem rájuk vagyok kíváncsi.


2010. máj. 5. 22:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
Gondolod,hogy az ateisták nincsenek elbolondítva? Ők is elhisznek minet,amit a tudósok állítanak. Pedig ők sem tudnak semmit,csak feltételezik a dolgokat.
2010. máj. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
én a tudósoknak sem hiszek mindent el, mert nagyon buták még ők is.
2010. máj. 5. 23:03
 3/21 A kérdező kommentje:
de több értelmét látom mind ennek.
2010. máj. 5. 23:03
 4/21 anonim ***** válasza:
44%

Pedig nem ártana,ha meghallgatnál egy "Jehovistát",mert ő nagyon érthető magyarázatot adna neked erre a kérdésedre.Sajnos azt látom,hogy nagyon nem vagy képben!

Ha nem tartod be Isten törvényeit,akkor sem kerülsz"mágiára"=máglyára,szóval,pokol nem létezik,ilyet a biblia sem állított soha.Sajnos voltak és vannak is emberek,akik a bibliát is képesek voltak félremagyarázni csak azért ,hogy másokat megtévesszenek és a hatalmukba kerítsenek.De a biblia nem hazudik!Csak jól kell értelmezni.A tudósoktól sem fogsz okosabb és megnyugtatóbb dolgokat megtudni,mint a bibliából,de ha neked jobban tetszik netán az az elmélet,hogy a majomtól származunk,hát...te tudod....

2010. máj. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
33%
"jobban tetszik netán az az elmélet,hogy a majomtól származunk,hát...te tudod...." A többibe nem szólok bele, de ez nem tetszés kérdése, hanem ha tetszik ha nem, és minimális utánanézéssel tudhatnád hogy csak közös őstől.
2010. máj. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, ne hidd, hogy a hőbörgésed valamivel is színvonalasabb, mint egy JT-halandzsa.


Vannak hülye vallásosok és hülye ateisták, mint ahogy vannak okos vallásosok és okos ateisták is. Ez itt most egy hülye ateista szöveg volt, a JT-k pedig a hülye vallásosság remek példáit szokták szolgáltatni.

2010. máj. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"és jehovisták ne válaszoljanak"

Kmolyan gondoltad, hogy a jehovisták nem fognak válaszolni?

Ennyire naiv vagy?

2010. máj. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
nagymértékben egyetértek veled.az ember egy könnyen manipulálható lény,és naív emberek mindig is lesznek akik minden marhaságot elhisznek,ezt használják ki az egyházak,gyülekezetek.sajnos ezen nem lehet változtatni.aki gondolkodni szeretne,és nem akar robot lenni az gondolkodjon,ezt tudom tanácsolni mindenkinek...-egy,a keresztény vallásból kiábrándult.
2010. máj. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

utóbbi legalább látja mi a helyzet, én is keresztény vagyok, de hát mire jó ez...hallgatni a ne vétkezz szöveget. (ne maszturbálj, ne szeretkezz házasság előtt, ne káromkodj meg hasonlóak..ma már annyira azért az emberek tudatosak hogy nem kezdenék le ölni egymást csak úgy. Különben is mi teremtettük Istent nem ő minket.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:41 na hát barátom akkor téged Isten teremtett azt gondolod? mondta valaki hogy "csillagpórból vagyunk és teljesen igaza volt."

2010. máj. 6. 09:42
 10/21 A kérdező kommentje:
hát barátom "annyira nem vagyok naiv" képzeld..de ha oda írom akkor pár dzsuvás legalább nem jön a kétképernyős lajstromával.
2010. máj. 6. 09:44
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!