Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Győzzetek meg, miért lenne...

Győzzetek meg, miért lenne számomra érdemes vallásosnak lenni?

Figyelt kérdés
Én képes vagyok boldog lenni vallásos hit nélkül is, miért lenne szükségem rá? Milyen érveket tudtok felsorolni?
2016. nov. 2. 20:21
1 2
 11/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

kerdrzo gondolom olvasni nem akarsz pedig ha elolvasnad magad is eldonthetned hogy akarsz e vallas (barmely) fordulni vagy sem

ehhe nem kell vallasos kozosegbe jarnod ha igy jobb szamodra


szerintem barki aki elolvassa a Bhagavad Gita t az rajon hogy a vallas az elete reszeve kell tennie

vagy pedig arra jon ra hogy taszitja


nem hosszu ez a mu, eleje viszont seregszemle igy nehogy azt hidd az egesz ilyenrol szol


sok vilagvallas van a foldon

iszlam

kereszteny

buddhizmus

hinduizmus

kinai univerzizmus vagyis taoizmus

pl. amik legismertebbek es nem modern koriak


a Bhagavad Gita a hinduizmus resze de buddhistak is hasznaljak

kersztenyseget ujszovetseg alapjan erdemes elobb megismerned


tenyleg nincs ertelme hogy mas meggyozon

hitterito misszionariusok is csak terjesztik az adott vallast es hitet de nem kenyszeritik senkire, ha eroszakosnaknis tunhetnek

de miert ingathananak meg hitetlensegedben ha ez benned eros?

es miedt baj az ha megismered a kulonbozo nepek szentirasait?


jora tanitanak ha nem is fogadod el Istent, vallast stb.


az hogy a szent szovegek sok haborus esemenyt is tartalmaznak nem arra tanitanak ezeket megelozo tanitasnak is lehet hasznalni ugy mint a tortenelem konyveket...

a tanitasok egyertelmuen latszanak a szentirasokban,

az esemenyeknleirasatol jol elkulonulnek

mindjart belinkelem

2016. nov. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

lehet hogy nem hasznaljak a buddhistak megsem de ilyen utalast lattam de felreis erthettem

buddhizmussal meg nem ismertem meg...


[link]


ez az ismertebb de erosen torzitott valtozat


[link]


ez egy szoszerinti sokkal jobb forditas


wikipedia


[link]


Xy4

2016. nov. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Én képes vagyok boldog lenni vallásos hit nélkül is, miért lenne szükségem rá? Milyen érveket tudtok felsorolni?"


Önmagában attól függ, mit értünk "vallásos hit" alatt. Nyilván itt sokan a folklórra gondolnak.


A lényeg az, hogy akkor lesz szükséged a Kinyilatkoztatás(nak a lényegére), amikor szétrepeszted (reflexió révén tudatosítod) azokat a neked eddig biztonságot adó külső és belső kereteket, amelyek impulzusai révén alakítottad ki az életedet, hétköznapi rutint. Az a benyomás ilyenkor, hogy minden esetleges, és semminek nincsen értelme. Ilyenkor van szükség az evangéliumra.

2016. nov. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha képes vagy a boldogságra, akkor az azt jelenti-e, hogy megállhatsz, és nem kell többé tovább lépned?


Vallásosnak lenni ugyanazért érdemes, amiért érdemes zenét hallgatni, szerelmesnek lenni, vagy szép dolgokat látni, vagy érdekes gondolatokat olvasni. Teljesebbé teszi a lét megtapasztalását, és általa azt is, amit megvalósítasz az életben.


Nem arra van, hogy sikeresebb, gazdagabb, vagy boldogabb legyél, vagy arra, hogy tovább élj. Ugyanazért jobb hinni, mint nem hinni, mint amiért jobb látni, mint nem látni, jobb érezni, mint nem érezni, jobb tudni, mint nem tudni.

2016. nov. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
50%

" Győzzetek meg, miért lenne számomra érdemes vallásosnak lenni?

Én képes vagyok boldog lenni vallásos hit nélkül is, miért lenne szükségem rá? Milyen érveket tudtok felsorolni? "


Kérdezd meg a mártírokat, vértanúkat, prófétákat, Apostolokat, az üldözötteket, akiket Jézus bizonyságtételéért és hitéért hurcoltak és öltek meg!


Kérdezd meg őket bátran miért érdemes, hinni Istenben, Jézusban!


Szerinted ők mennyit élveztek és mennyire örültek e világ által nyújtott hiábavaló, múlandó, ideiglenes, bűnös testi örömöknek?


A halál elkerülhetetlen, és mindnyájunknak meg kell jelennünk az Úr előtt, Teremtőnk előtt, hogy elszámoljunk az ajándékba kapott életünkkel.


Én nem akarlak téged meggyőzni! Győzzön meg téged az élet, de legfőképpen az Élő Isten!

2016. nov. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
36%
Én semmiképp se arról győzködnélek, hogy érdemes vallásosnak lenni. Jézust érdemes követni! Ha ezt egy vallásos közösségben teszed, az nem baj, de nem a vallás, vagy az egyház a lényeg, hanem Jézus. Nélküle nincs boldogság, általa viszont minden átértékelődik.
2016. nov. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!