Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Győzzetek meg, miért lenne...

Győzzetek meg, miért lenne számomra érdemes vallásosnak lenni?

Figyelt kérdés
Én képes vagyok boldog lenni vallásos hit nélkül is, miért lenne szükségem rá? Milyen érveket tudtok felsorolni?
2016. nov. 2. 20:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Menjél papnak.Akkor nem kell adózni és egy esküvő min 20000 ft.Elég érv szerintem :D
2016. nov. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Győzzön meg akinek hét anyja van.
2016. nov. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Számodra azért nem lenne érdemes vallásosnak lenni, mert a vallás nem a meggyőzésről szól, hanem arról, hogy te tiszta szívedből érzed azt a bizonyos hitet.

Ugyan meggyőzni nem tudtalak, de az ellenérv már megvan!:)

2016. nov. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Ha meg kell téged győzni, akkor ne legyél vallásos. Ez nem így működik, aki tényleg vallásos (és nem csak azt mondja, hanem tényleg), az hisz. A hitet nem tudjuk ráderőszakolni, teljesen mindegy milyen remekbevágott érveink vannak.


Ui.: Én nem vagyok vallásos, mielőtt bárki azt hinné.

2016. nov. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem vallásosnak kell lenni.


Miért lenne szükség rá?


Mert az életadód szeretné ha önként szeretnéd és szót fogadnál neki, Ez örök életet biztosít, Krisztus ezer éves uralma alatt, ami halál, öregség nélküli egészséget és boldogságot is ad, de nem ilyet amit most érzel, jobbat.

2016. nov. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát ha nem akarsz elkárhozni, akkor..
2016. nov. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
26%

#5 Elég sok vallás tanulmányoztam az évek során, köztük a kereszténység "Szent" könyvét is. Az összes jelképes, és valóságosnak ítélt részt is megvizsgálván, soha életemben nem találkoztam még akkora mészárlást cselekvő istennel, mint ami a Bibliában van. Maga a Sátán aki ellenségként van a Bibliában feltüntetve, ha a könyvet vesszük alapul, akkor sokkal kevesebb embert irtott ki, mint maga a Biblia Istene.


Ismervén a fundamentalista gondolkozás korlátoltságát, és magának az egész kereszténységnek az egyetlen út elképzelését, egyáltalán nem vagyok meglepve, hogy még a brutális emberáldozatokat követelő istent is sikerül úgy a szövegkörnyezettel összemagyarázni, hogy mindent a Sátánra lehessen kenni, aki, mint mondtam is a Bibliában alig pár ember haláláért felelős, ellenben a brutális tömegeket lemészároló istennel.

2016. nov. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést a suliban, a hittantanárodnak tedd fel. Vagy szüleidnek, hogy miért a hittant választották neked, nem az erkölcstant. :)
2016. nov. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Kérdező!


Nem érdemes vallásosnak lenni,de Istenben hinni igen.


Aki hisz Istenben,minden körülmény közt biztonságban,és egy kiválló társaságban(Istenében)érezheti magát.

Kiválló melléktermék az az erkölcsi,mentális értékrend ami együtt jár azzal.Ettől nyugodt álmaid,boldogságtól ragyogó tekinteted,és optimista szemléleted lesz.


Tegyük fel,tévedtünk,és nincs Isten.

Azok,amik az istenfélelemmel együtt járnak(fentiek),élvezted,és volt egy boldog,félelem nélküli életed.


Tegyük fel,az istentelenek tévedtek,és van Isten.

Életedben,az istentelenek veszélyes,reménytelen küzdelmét élted meg,s a halál előtt reménytelenül kimúlsz.Jöhet a kárhozat.


Melyik út racionálisabb?

2016. nov. 3. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#7


"Isten akkora mészárlást hajtott végre"


Tévedés, Isten nem hajt végre mészárlást, az ember annál inkább.

Isten ítélete pedig nem mészárlás, hanem jogos büntetés. S a Teremtő nem hajt ítéletet végre mielőtt figyelmeztetne. S ha megfigyelted volna, csak azoknak volt ez a büntetésük, akik valamilyen kapcsolatban voltak a népével, s akadályozták volna Isten tervét és ígéretét.


BIZONY

2016. nov. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!