Valaki elmondaná, hogy mi értelme van a vallásnak?
Persze Kedves Szabolcs! :)
azt írtad nem létezik Isten!
Erre én azt felelem:
Honnan állítasz ilyet????Ekkora tudós vagy,aki minden bizonyíték nélkül mindent tud,mint valami mindenttudó.Már már olyan ez az állításod,mintha magadat valami mindenség tudójának gondolnád (nem sértésből írom,csak ezen kijelentésedre,azt kell gondolnom,hogy többet tudsz a mindenható Istennél!)....Te elmentél körbejártad az egész földet,láthatót láthatatlant,vissza jöttél és azt mondod nincs,mert nem látod?
Ez kevés...nem győztél meg!!!!Szelet sem látjuk,de még is van! :) Akkor,hogy van ez?Hallani is csak akkor halljuk,ha valami tömeget mozgat!...
Bocsánatot kérek Vilmos!
Valószínű az volt a baj,hogy csak a végét néztem!Az előzményeket nem.
Isten nem létezik?
Akkor Te sem létezel, így magamnak válaszolok.
"Utolsó elótti: van különdbség a vallás és az, hogy mondjuk hiszel abban, hogy valami sikerül és segít feldolgozni a feldolgozhatatlant?"
Van különbség, de annyiban hasonlóak, hogy mindkettő a bizonytalanba vetett "horog". Amikor abban hiszel, hogy valami sikerül, akkor a jövőbe veted a horgot. Amikor istenben hiszel, akkor mennyországba, az anyagi világon túlra.
"Haegjal valaki, akkor gondolom isten ott fog meleltted ülni a kanapén és hallgat téged és probál vigasztalni és ez sokkal többet ér annál, minthogy egy igaz barát vagy családtag vigasztaljon teljesen igaz mit ne mondjak. És igen nem lehet semmit feldolgozni teljesen igaz kívánom, hogy senki se legyen melelted ilyenkor cska isten aki nme létezik."
Az istenkép változik, ahogy az emberiség halad előre. Nem biztos, hogy aki "istenben" hisz, az ugyanabban az istenben hisz, mint akiben a nagyapái. Van aki szerint isten olyasmi, mint az egyes sejteknek a test: az emberi test egy sejtje nem különálló lény, hanem valami nagy egésznek a része.
"Utolsó: én probálom megmagyarázni, hogy a vallásos emberek elgondolkazzanak, hogy ne írányitsák őket és a sjaát igazamat tartom meg végig."
Van, akinek kell az irányítás. Szokd meg. Aki lemond arról, hogy célokat jelöljön ki, annak más fog célokat kijelölni. Ez nem más, mint a szabadság feladása a biztonságért. Téged is irányít valószínűleg nagyon sok minden, amiről most még fogalmad sincs, és csak később fogod megérteni, ha egyáltalán.
"És, ha ennyire lekötelezetek valami íránt legalább ne vigyenek bele más embereket, hogy ebben a marhaságban réyzt vegyenek és egész életüket átalakítsák a semmiért, mert ezt azért mondom hisz itt is mászkáltak már Jehova tanúi terjeszteni a dolgokat."
Szerintem a vallás létjogosultságát két dolog adja:
1. Az ismeretlen dolgok. Ebből egyre kevesebb van, ahogy fejlődik a tudomány, de mondjuk a halál utáni időszakra vagy az univerzum keletkezésére még mindig nincs biztos válasz. Az emberi tudat pedig nem fogadja el a bizonytalant, ezért mítoszokat alkot.
2. Életfilozófia. Az ember úgy van kivetve a világba, hogy tud a saját létezéséről, tud arról, hogy meg fog halni, de azt nem tudja, mit kezdjen ezzel a helyzettel. Mi értelme annak, hogy megszületünk, csinálunk valamit, aztán majd meghalunk? Nem kaptunk az élethez használati utasítást. Az embernek jó, ha hisz valamilyen magasabb célban, ami túlmutat az ő életén.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!