Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten létezése a biológia,...

Ay carramba! kérdése:

Ha Isten létezése a biológia, a fizika, és a kémia alaptörvényeinek is teljesen ellentmond, akkor mi van?

Figyelt kérdés

2016. okt. 4. 19:51
1 2 3 4
 21/39 homo ludensz ***** válasza:
20%

Ozmium 42 te a nyulak bélrendszeréhez érthetsz ezt nem vitatom el tőled. Aki idáig eljutott az már az én olvasatomba olyan tudósféle.

Beszélgess el egy olyan kutatóval aki mikroszkópján át évekig tanulmányozta egy egy biológiai törvényszerűség létét,formáját,törvényszerűségeit. Kérdezz rá hogy szerinte ez a véletlen (evolúció) műve vagy esetleg annál több. A rendszerek és törvényszerűségek szervezettsége és azoknak működtetése elképzelhető hogy vizsgálható de élő értelmes anyagkoncentrációt még senki nem tudott létrehozni.

2016. okt. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 Girgoy ***** válasza:
22%

Kérdező! Nem unod még az ilyen kérdéseket?


Ez kb. olyan, hogy: "Ha az alkalmazott nyelvészet semmit nem a káposztalepkék szaporodásáról, akkor a káposztalepkék nem is léteznek?"


A biológia, fizika, kémia törvényei a természeti világhoz tartoznak. Isten pedig természetfeletti. Nem tudom, ezzel most nagyon újat mondtam-e. Az ateisták ilyen hülye kérdésekkel járatják le totál önmagukat...

2016. okt. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 Girgoy ***** válasza:
12%

Vagy indítsak egy ellenkérdést:


"Ha elmentem egy élelmiszerboltba és ott nem tudtam motorolajat venni, akkor ott motorolaj nem is létezik?"


Te mit gondolnál olyanról, aki ilyen kérdést komolyan feltesz, hmmm?

2016. okt. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 Girgoy ***** válasza:
0%
Bocs, a 2. "ott" véletlenül csúszott be...
2016. okt. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
51%

"Ha elmentem egy élelmiszerboltba és ott nem tudtam motorolajat venni, akkor ott motorolaj nem is létezik?"


Pont így van :D az az ott nem véletlenül van ott, a motorolaj ugyanúgy nem létezik az élelmiszerboltban mint isten a mi világunkban.

2016. okt. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

homo ludensz


Melyik biológusól kérdezzük? Valamelyik úgy gondolja h igen, sokan meg azt h nem.

2016. okt. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
39%

#21: a "Nem értem" az NEM istenérv!


Igazából a kérdező tudatlan, az érve nem jó. Isten nem azért nem létezik, mert a mi világunkban ilyenek a fizikai törvények.

Más miatt nem létezik, de azt meg nem itt tárgyaljuk.

2016. okt. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 Ozmium42 ***** válasza:
72%
Homo ludensz, dehát az "élő, értelmes anyagkoncentrációk" önmagukat szaporítják, az istened nélkül. Te hogyan születtél? Isten idevarázsolt, vagy talán egyetlen sejtből felépültél? Az evolúciót minek hozod már ide megint? A tudományos világban széleskörűen elismert tény, hogy a fajok eredete az evolúció. Én is, mint "tudósféle", vizsgáltam mikroszkópban sejteket, de boncolt embert is vizsgálhattam stb. Mi az érved? Az, hogy szervezett, vagy bonyolult? Ez nem érv. Sok élettelen dolog is bonyolult, szervezett. Sőt, ha egyszerű lenne, mint a faék, attól még ugyanúgy lehetne teremtett, tervezett. Vágod? A probléma az, hogy a világ nem úgy működik, ahogy kitalálták neked.
2016. okt. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 homo ludensz ***** válasza:
Ozmium 42, oké legyen a te világod a tiéd és éld boldogan én meg megmaradok faéknek. Ajtót kitámasztani még hasznomat is vehetik.
2016. okt. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Semmi semminek nem mond ellent, csak egyes fejekben.

A hivatkozott tudományágak a természet egyes jelenségeinek vizsgálatával foglalkoznak, istennel nem. Ezért ők nem mondhatják, hogy isten nem létezik (nem is mondják).

Az isten létezését hívők mondják, megvan rá a jó okuk. Nem bizonyították, hiszik. Persze hogy nem bizonyították, erre nekik nincs szükségük. Ha szükségük lenne, nem hinnék, hanem bizonyítani akarnák.


Ne akarjunk összekeverni egymástól független dolgokat. Inkább tegyünk rendet gondolatainkban és helyreáll az ellentmondásmentesség és az egyensúly.

2016. okt. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!