Isten hogyan várhatta el Ádámtól és Évától, hogy ne egyenek a tudás fájáról, amikor előtte még nem is tudták a különbséget a jó és rossz között?
Tehát fogalmuk sem volt, hogy Isten akarata ellen cselekedi bűn. Hiszen értelemszerűen nem tudták mi a jó és mi a rossz.
Illetve a ha tudták, akkor mégis mit változtatott ez a fa rajtuk?
Szervusz.
Isten útmutatást adott nekik, hogy mit tehetnek és mit nem, tehát tudták mi a jó és mi a rossz
Elmagyarázta, hogy milyen következményekkel jár ez vagy az a Tettük
A Fa Isten uralkodásának jogát szemlélteti, s ha esznek róla, akkor azt jelenti, hogy nem óhajtanak Isten vezetése alatt élni, és maguk akarnak erkölcsi törvényeket hozna és az szerint élni.
"Elmagyarázta, hogy milyen következményekkel jár ez vagy az a Tettük "
Persze, megfenyegette őket a halállal, amely akkor még a paradicsomban tulajdonképpen nem is létezett.
Ádám és Éva története nem valós, megtörtént esemény, hanem csak jelképes tanmese, ez azonban nem jelenti azt, hogy teljesen alaptalan.
Az első emberpár bűnbeesésének jelképes elbeszélése a fejlődésnek azt a szakaszát ábrázolja mikor az ember látni kezdte az összefüggést tettei és azok következményei között. A Biblia szerint evett a tiltott fa gyümölcséből, minek következtében kilettek űzve a paradicsomból, megismerték a szenvedést és a halált.
A paradicsom a tudatnak azt az állapotát képviseli, mikor az ember még nem ismerte ezt az összefüggést – a különbséget a jó és a rossz között.
# 5
"Egyébként meg honnan tudták volna, hogy ki is a teremtőjük valójában?"
Onnan, hogy bemutatkozott nekik. Egy szemernyi kétséget sem hagyott afelől, hogy ki is a főnök.
Sziasztok,
Nem azért, hogy megbántsak valakit, de az ilyen kérdések azért értelmetlenek, mert a legújabb bibliatudományi kutatások szerint a Genezis - vagyis a Teremtés könyve 1-11. fejezet - nem historikus történetírás, hanem etiológia [magyarul: a szerzőnek nem volt célja szó szerint venni amit leírt, hanem lelki tanítást adott a korabeli, mitologikus képanyagot felhasználva a babiloni fogság idején. Később e műfaj feledésbe merült, ezért kezdték el szó szerint értelmezni]. A szöveg helyes exegézishez elengedhetetlen, hogy tisztában legyünk azzal, hogy abban az időben a nép Babilonban volt, és találkozott egy óriási kultúrával, ezért szükséges volt, önmaguk számára is felvessék az élet nagy kérdéseit. A szent szerző ezt úgy oldotta meg, hogy a saját korának mitologikus képanyagát felhasználva, antimitologikus tartalommal töltötte meg a szöveget. Tehát a szöveget akkor lehet igazán feltárni, ha összevetjük más, korabeli mítoszokkal, mert ott látszik meg, hogy a Genezis szerzője mit akart igazán tanítani.
De ami a még jobb kérdés, hogy mi a tökömnek kellett odarakni azt a fát, amikor nem ehetnek róla, de Isten végül is tudta, hogy enni fognak róla, mert ő mindent tud, szóval duplán is marhaság volt.
Áhh, mindegy. A vallások csak mesék.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!