Mi értelme volt teremteni a jó és rossz tudásának fáját?
Egy kérdésem van. Miért teremtett egy fát isten hogy aztán azt mondja hogy erről nem ehetek, ezzel lehetőséget adva arra hogy kiűzze ádám és évát az édenkertből? Mi szükség volt arra a fára muszáj volt egy olyan fát teremteni miért nem lehetett az a fa pont ugyan olyan mint a többi? - egy normális fa. “A kert minden fájáról szabadon ehetsz, de a jó és a rossz tudásának fájáról nem ehetsz, mert ha eszel róla, meg kell halnod.”
(1Móz 2,16)
Egyszerűen nem fér a fejembe hogy ha isten nem akarta hgy együnk a fáról egyszerűen miért teremtette meg? Nem lett volna egyszerűbb meg sem teremteni
inkább?
Szia, csak téves forrásban olvashatod, hogy a jó és rossz tudásának a fája, ez egyszerűen csak a tudás fája.
Minden mitológiában van egy várszomjas és szadista isten, aki szereti, ha az emberek az alattvalói és ki vannak neki szolgáltatva, és ezért nem akarta őket a fához engedni ez az egy bizonyos isten.
Azonban a fát az öregisten teremtette (jóisten), nem ő.
Érdekes a kérdésed, de itt több dolog is szóba jöhet, valószínűleg nem is tudjuk meg a választ ezen a világon.
Az egyik kiindulópontod - Isten nem akarta, hogy együnk a fáról - nem biztos, hogy helyes. Elképzelhető, hogy megvolt a saját terve arra, hogy egy adott ponton, az ő irányítása mellett, megengedi az embernek, hogy egyen a tudás fájáról. Ezt nem tudhatjuk.
A másik dolog pedig, amit még ilyenkor meg szoktak említeni, a szabad akarat kérdése. Egyértelműnek tűnik, hogy a gonosz már jelen volt a világon, amikor Isten a földet és az embert teremtette. Ez alatt azt értem, hogy a kígyó képében megjelenő Sátán (ilyen egyértelműen csak a Jelenések könyve azonosítja be) nem ott "találta ki", hogy gonosszá válik és fellázad Isten ellen, hanem az ő eredeti lázadása addigra már megtörtént, és amikor Isten az embert megteremtette, elhatározta, hogy őt is magával rántja a lázadásába.
Viszont, mivel Isten az embert szabad akarattal rendelkező lénynek teremtette, kellett hogy legyen legalább egy "próbakő", ahol az ember szabad akaratából dönthetett - az Istennek való engedelmesség vagy a vele szembeni lázadás mellett. Ha semmi ilyen nem lett volna, azzal eleve kizárt lett volna az ember lázadása, ami kizárja a szabad akaratot is. Mert, ha elméletben van egy szabadságod, de a gyakorlatban nincs lehetőséged élni vele, akkor gyakorlatilag nincs szabadságod.
Ezek a tippjeim, de a miértet majd kérdezd meg a Mestertől, amikor találkozol vele, ha még érdekelni fog :))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!