Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szentháromság, Szentlélek,...

Szentháromság, Szentlélek, miegymás. Mi a véleményetek a témával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Konkrétan a Szentlélek érdekelne, mellette és (inkább) ellene érvek. Esetleg ha tudtok néhány oldalt azt is értékelném ha belinkelnétek.. köszönöm előre is
2015. nov. 30. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs konkrét bizonyíték sem a létezésére sem arra hogy csupán fantázia az egész. Én keresztényként úgy gondolom létezik, de mindenkinek szíve joga hogy miben hisz.
2015. nov. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészne értem mi a kérdés. Arra vagy kíváncsi, hogy van-e Szentlélek?


Vagy már eldöntötted hogy nincs, és mi most gyűjtsük össze az érveket helyetted, hogy szerinted miért nincs? :)

2015. nov. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Roland G. ***** válasza:

Én is hiszek a Szentlélekben,de a kérdést nem értem.A miegymást sem :)


Pontosíts légyszíves!

2015. nov. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ozmium42 ***** válasza:
28%

A Szentháromság a vallásos duplagondol gyakorlata, ahol a hívőnek egyszerre kell hinnie, hogy 3 = 1, és azt is, hogy 3 nem= 1. Ha erre képes, az jó, mert megtanulja általa, hogy az egyház szava akkor is igaz, ha képtelenség.


A Szentlélek vagy Szent Szellem jellemzése elég sokrétű. Általában a lusta érvelő fegyvere. Ha nem akarja alátámasztani a vallásos nézeteit, vagy a Biblia értelmezésének jogosságát, arra hivatkozik, hogy a Szentlélek sugallta neki. Leginkább keresztények használják egymás ellen.

2015. nov. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A dolog ott kezdődik, hogy Isten emberi ésszel fel nem fogható. Innentől kezdve a Szentháromság -mint megközelítés- szükségszerűen pontatlan, a pontos magyarázata pedig kezdettől fogva kudarcra ítélt. Mindazonáltal nincs jobb megközelítés. A hívő ember óhatatlanul megtapasztalja a Szentlélek jelenlétét és működését.
2015. nov. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

A Teremtő mindent leíratott ezzel kapcsolatban abban a könyvben, amit az emberi teremtményei olvashatnak útmutatóként.


A HÁROMSÁG NEM ÚJ TANÍTÁS

A babiloni vallás kiemelkedő jellegzetessége volt a triádok, vagyis a háromságok imádata. Az egyik babiloni triád a következő istenekből állt: Szín (holdisten), Samas (napisten) és Istár (a termékenység és a háború istennője). Az ókori Egyiptomban az istenek gyakran háromtagú családot képeztek, mely egy istenből, egy istennőből és a fiukból állt, „s így istenháromságot vagy triászt alkottak, amelyen belül az apa egyébként nem mindig volt a fő isten, hanem időnként beérte a hercegi férj szerepével, miközben a helyi fő istenség az istennő volt” (New Larousse Encyclopedia of Mythology). Az egyik egyiptomi triád Ozirisz istenből, Ízisz istennőből és a fiukból, Hóruszból állt.


Ám a háromság tanítása támadás a Teremtő szuverinítása ellen, mivel úgy tünteti fel őt, mint aki csak harmadrésze egy feltételezett istenségnek.


Isten népe mindig is védve volt ettől a vallási tévhittől, mivel egyetért a következő ihletett szavakkal: „Halld, ó, Izrael: Jehova, a mi Istenünk e g y Jehova” (5Móz 6:4). Jézus idézte ezt a kijelentést. Vajon egy igaz keresztény ellentmondana Jézusnak? (Márk 12:29).

2015. dec. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%

Mivel Jézus zsidó származású volt, arra oktatták, hogy engedelmeskedjen ennek a parancsolatnak. Miután megkeresztelkedett, az Ördög megkísértette. Jézus ezt mondta neki: „Eredj el, Sátán! Mert meg van írva: »Jehovát, a te Istenedet imádd, és egyedül neki végezz szent szolgálatot«”

Legalább két tanulsága van ennek az esetnek. Először is, Sátán arra próbálta rávenni Jézust, hogy valaki másnak mutasson be imádatot Jehován kívül, aminek semmi értelme nem lett volna, ha Jézus része ugyanannak az Istennek. Másodszor, Jézus világosan kijelentette, hogy csak egyetlen Istent szabad imádni, hiszen azt mondta, „egyedül neki végezz szent szolgálatot”. Ha Jézus egy Háromság része lenne, nyilván azt mondta volna, hogy „nekünk”.

2015. dec. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A szentlélek vagy szent szellem nem más mint Isten tevékeny ereje.
2015. dec. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" Miután megkeresztelkedett, az Ördög megkísértette. Jézus ezt mondta neki: „Eredj el, Sátán! Mert meg van írva: »Jehovát, a te Istenedet imádd, és egyedül neki végezz szent szolgálatot«”

Legalább két tanulsága van ennek az esetnek. Először is, Sátán arra próbálta rávenni Jézust, hogy valaki másnak mutasson be imádatot Jehován kívül, aminek semmi értelme nem lett volna, ha Jézus része ugyanannak az Istennek. Másodszor, Jézus világosan kijelentette, hogy csak egyetlen Istent szabad imádni, hiszen azt mondta, „egyedül neki végezz szent szolgálatot”. Ha Jézus egy Háromság része lenne, nyilván azt mondta volna, hogy „nekünk”."


Ilyen egyszerü a válasz, de ezt sem képesek felfogni. Szentháromság egy pogány tan, nem szerepel a Bibliában.

2015. dec. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!