Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Utálom az egyházi iskolát...

Utálom az egyházi iskolát ahova járok (katolikus keresztény). Volt már valaki ilyen helyzetben? Vannak itt még sorstársaim?

Figyelt kérdés
5. óta járat oda anyám, mert az előző sulimban nem bírtak az osztállyal a tanárok (nem én voltam problémás), és nem igazán tudtak tanítani ezért anyám átiratott. Mivel most 9.es vagyok ezért elég időt töltöttem ott hogy kijelentsem: a vallásos emberek gonoszak, buták, és még értelmetlen szabályokat hoznak. Vegyük csak sorban: A kereszténység kapott lehetőséget, hogy jobbá tegye a világot. Ezt hívjuk a sötét középkornak. Inkvizíció, árulás, háborúk, stb. Mind mind szép keresztény események. A pajzán pápákról és pedofil papokról ne is beszéljünk. Aztán például nem lehet koponyás pólót hordani, mert az a halál szimbóluma, aztán volt egy gyerek aki rocker volt, és agyon szivatták, csak azért mert nem olyan volt mint ők. A papok akik tanítanak idióták, vasfegyelem van, és teljesen lekezelően bánnak velünk, ha valaki nem ért velük egyet valamiben, vagy egyetlen hitelvüknek is ellentmond, vagy neadjisten kijelenti hogy ő ateista, azt mondják el lehet menni innen, meg hogy miért jelentkezett oda. Közben próbálják gyűjteni a diákokat, mivel a többi iskolához képest a városban kevesen vagyunk, és próbálják magukat jó színben feltüntetni. Ha nem lenne elég hogy a vallásukat le akarják dugni a torkunkon, pluszba még a hittanórák mellé latint is kell tanulni mert az a kereszténység hivatalos nyelve, és hogy a Vatikánban használják, meg sokáig azon miséztek bla bla bla. És nekünk az egész képmutatásukhoz jó pofát kell vágni. Van néhány tanár aki egész normális, hetente egyszer van tánc és dráma óránk is, ott az osztályom rendetlenül viselkedik, ezért jól leteremtette egyszer a tanár őket, és megosztotta velünk az egyik teóriáját, miszerint csak az ilyen őspiaristásokkal van gond, (igen, a suli a piarista rendé) hogyha nem egy olyan tanár keze között vannak aki "csattogtatja az ostort és ordibál" akkor nem tudnak viselkedni. A többi iskolából akik jöttek azok nagyobb szabadságot kaptak, és tudják hogy kell kezelni, mi, akik régóta ide járunk pedig nem. Teljesen igaza van. Tehát összefoglalva: Csak akkor lehetsz jó ember ha mindenben követsz minket, fizeted az egyházi adót, és bólogatsz nekünk. számomra ez a kereszténység. Vagy nincs igazam?
2015. nov. 8. 11:17
1 2
 11/19 Clark Kent.. ***** válasza:
71%

Nem igazán értem ennek a monológnak a lényegét 19:18-as.


Világnézettől függetlenül mindenki azt gondolja, hogy neki van igaza, hiszen ha nem így lenne, nem élne úgy, ahogy, itt pedig a Buddhisták sem kivételek. Egy csoport van, aki elmondhatja magáról azt, hogy nem foglal állást az igazság kérdésében, ezek az pedig az agnosztikusok.


Amit Jézusról mondasz, nem fedi a valóságot. Ő nem azt mondta, hogy nála van az igazság, hanem hogy Ő az igazság. Ezt pedig azért tehette meg, mert személyében maga az Isten járt a földön emberi alakban. Ettől függetlenül soha nem rendelte magát mások felé, épp ellenkezőleg, Ő szolgált másoknak, erre számtalan példa van az evangéliumokban.


A Kérdezőnek meg azért nincs igaza, mert hihetetlen módon általánosít. Kb olyan ez, mintha valaki bekerülne egy motoros bandába, és mivel ott mindenki bunkó lenne, ezért azt mondaná, hogy az összes motoros elmehet a sunyiba, mert mindegyik bunkó. Ez pedig így igazságtalanság. Természetes, hogy vannak a vallásos emberek közt is olyanok, akiknek kibírhatatlan természete van, de ezen egyáltalán nem kellene meglepődni, már a Biblia is leírta kb 2000 éve, hogy lesznek ilyen emberek. Innentől fogva felesleges olyan terhet tenni az Egyház nyakába, amit ő nem állított magáról, miszerint a tagok kivétel nélkül tökéletes emberek.


Az igazságos szemlélet az lenne, ha elismernénk, hogy mindenhol vannak rosszindulatú emberek, és nem kezdenénk el mutogatni a másikra.

2015. nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
80%

" Ezt hívjuk a sötét középkornak."

Amiről jobb ha tudodo, hogy nem volt annyira sötét:

[link]


"A pajzán pápákról és pedofil papokról ne is beszéljünk. "

Mint minden társadalmi rétegben is vannak eltévelyedők - ugyanolyan mértékben, mivel emberek ők is.


"fizeted az egyházi adót"

Amit önkéntesen adsz, nem kötelező.


"pluszba még a hittanórák mellé latint is kell tanulni mert az a kereszténység hivatalos nyelve"

Én is piarista gimnáziumban tanultam - volt annak már 15 éve - nem kellett latint tanulni (vagy legalábbis nagyon-nagyon elhanyagolható minimális szinten).


"Aztán például nem lehet koponyás pólót hordani, mert az a halál szimbóluma"

Majd amikor felvesznek egy multinacionális vállalathoz, megtanulod mi a dresscode, ne félj.


Drága kedves kérdező szemtelenül bohém fiatal vagy még. Ha majd lesz élettapasztalatod, meglátod, hogy a világ úgy alle zusammen sokkal genyóbb - nem ártana egyeseknek a piarista vasfegyelem.

2015. nov. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
kösz szépen... nyilván ha mondjuk mulitnál dolgoznék, vagy mondjuk valami hivatalban akkor nem mackóban mennék be. Egyébként akármit is mondasz a reneszánszról, attól a középkorban még ott voltak a járványok, a gyakori háborúk, a kezdetleges orvoslás... nem sokan haltak természetes halált. De ha még igazad is lenne, akkor sem tudod hova tenni hogy vannak papok akik direkt szivatják a diákokat (bocs hogy már harmadszor használom, de egyszerűen nem tudok más szinonímát rá) Valamint tavaly előtt küldtek el tőlünk egy pedofilt, és utána ki is tették a rendből, az egyik osztálytársammal kezdett ki. Egyébként nézz utána, aki a saját bőrén tapasztalja meg ezt a fene jó oktatást az utálja, aki hírből ismeri imádja.
2015. nov. 8. 22:14
 14/19 anonim ***** válasza:
52%

"attól a középkorban még ott voltak a járványok, a gyakori háborúk, a kezdetleges orvoslás... "

A járványok a természet részei - most is vannak (meg sok más baj is van, rák, magas vérnyomás, stressz, mozgásszegény életmód,...).


Hogy kezdetleges volt az orvoslás?

Az volt, de ezért nem az egyház csak a felelős, egyszerűen ott tartott a társadalom.

(Nem mellesleg jártál mostanság orvosnál? Nem hinném, hogy ódákat zengenél a közegészségügyről.)


Sok volt a háború? Most is az van - szerinted miért áramlanak a migránsok százezrei? Oroszország és Ukrajna mit játszik? Babáznak tán?


"akkor sem tudod hova tenni hogy vannak papok akik direkt szivatják a diákokat"

Vannak állami iskolában is ilyen egyedek - sőt - szóval nem egyházi sajátosság.


"Valamint tavaly előtt küldtek el tőlünk egy pedofilt"

Ahol gyerekek vannak, ott lehetnek pedofilok is - szóval felesleges az általánosítás:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]


"Egyébként nézz utána, aki a saját bőrén tapasztalja meg ezt a fene jó oktatást az utálja, aki hírből ismeri imádja"

Mondom: piarista gimnáziumban tanultam (kb. 15 éve). Ismerem a szigorúságát, a pluszterheket (ja mi még szombaton is jártunk iskolába és csak fiúk voltak! - ti ebből kimaradtatok). De mindent összevetve volt azért haszna is a dolognak.


De Te szerintem örülj annak, hogy ilyesmi iskolába jársz, nem egy lakótelepi ipari szakiskolába, ahova mindenféle selejtes nebulók járnak. Ismerem ezt a világot is, tanári körökben (is) mozgok, hallottam, tapasztaltam "rémtörténeteket".

2015. nov. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
49%

@kérdezõ: Elõször is azt döntsd el, hogy mit akarsz valójában. Vagy megbékélsz és maradsz vagy meghozod a nagy döntést és elmész, mert annak, hogy csak panaszkodsz, hogy ez se jó meg az se jó, semmi értelme.


@14: én is piarista fiúiskolába jártam.

"a latin nem volt kötelezõ" - örülj neki. A kérdezõnek viszont van, ami föleg manapság, amikor az orvostudomány is rohamtempóban veszi fel az angolt, végképp nonszensz.

"örülj, hogy nem szakmunkásba jársz" - mert biztos nincs másik jó gimnázium a városban... hagyjuk már.


A kérdezõnek több dologban igaza van. A hírnév... határozottan érdekes. Egyrészt önfenntartó: vonzza a jó képesrégü és szorgalmas embereket, akik nagy valószínüséggel tovább öregbítik. Másrészt iszonyatos a kettõs mérce: akire büszkének lehet lenni, az az iskola érdeme, ha valaki leginkább ciki, akkor "mindenhol van selejt" meg "mi is hozott anyagból dolgozunk". (A jó példa esetén véletlenül se mondogatják, hogy "felfelé kiugró" meg "hozott anyag".)

Azt bevallom, hogy igazán rossz embereket szerencsére nem ismerek, de az ismerõseim között a volt osztálytársaim emberi értékük alapján meglehetõsen a lista alján helyezkednek el. A legtöbbjük iszonyatosan álszent/képmutató és/vagy életképtelen. És a kedves #14-hez hasonlóan folyton arra rjszolnak, hogy hova jártak.

2015. nov. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
54%
Na pontosan ezért vannak "felvételi" beszélgetések a szülőkkel az egyházi iskolákban, hogy aki nem tudja vagy nem akarja az iskola házirendjét betartani, vagy az erős képzést nem bírja, azok ne kerülhessenek be, mert csak ez lesz. Hogy ez ilyen sz@r, olyan sz@r. Minek íratott be az anyád, ha nem tudsz azonosulni azzal a közeggel? Menj a 602-be. Ott majd meg tudod mi a szívatás, meg a rossz tanár. Lehet még a wc-ben is se@@be kurn@k, ha nem szívod fel a csíkot a szünetben.
2015. nov. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
35%
@16: ezt tapasztalatból mondod vagy hallottad valakitõl aki ismert valakit akinek mesélték? Elõadtad a katolikus oktatás belsõ marketingszövegét, de miért vagy képtelen elképzelni, hogy máshol is lehet normális oktatás? Más iskolákban csak az a jellegzetes, undorító àlszent képmutatás hiányzik. Azért viszont egy csöppet se kár.
2015. nov. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azért az nekem feltűnt, hogy azt írod, egy normális tanár van, de nála rendetlenkedik az osztály. Akkor ezek szerint nem csak a tanárokkal van probléma? Ezek szerint kellenek a véresszájú tanárok, különben rendetlen a banda.... Te vajon normálisan viselkedsz azon az órán?
2015. nov. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az egyház a mai napig imádja a járványokat. Nézzétek már meg, miket osztanak a harmadik világbelieknek :D Nem véletlenül pofátlankodnak oda ilyen helyekre, ott érzik magukat elemükben igazán.
2017. aug. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!