Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Utálom az egyházi iskolát...

Utálom az egyházi iskolát ahova járok (katolikus keresztény). Volt már valaki ilyen helyzetben? Vannak itt még sorstársaim?

Figyelt kérdés
5. óta járat oda anyám, mert az előző sulimban nem bírtak az osztállyal a tanárok (nem én voltam problémás), és nem igazán tudtak tanítani ezért anyám átiratott. Mivel most 9.es vagyok ezért elég időt töltöttem ott hogy kijelentsem: a vallásos emberek gonoszak, buták, és még értelmetlen szabályokat hoznak. Vegyük csak sorban: A kereszténység kapott lehetőséget, hogy jobbá tegye a világot. Ezt hívjuk a sötét középkornak. Inkvizíció, árulás, háborúk, stb. Mind mind szép keresztény események. A pajzán pápákról és pedofil papokról ne is beszéljünk. Aztán például nem lehet koponyás pólót hordani, mert az a halál szimbóluma, aztán volt egy gyerek aki rocker volt, és agyon szivatták, csak azért mert nem olyan volt mint ők. A papok akik tanítanak idióták, vasfegyelem van, és teljesen lekezelően bánnak velünk, ha valaki nem ért velük egyet valamiben, vagy egyetlen hitelvüknek is ellentmond, vagy neadjisten kijelenti hogy ő ateista, azt mondják el lehet menni innen, meg hogy miért jelentkezett oda. Közben próbálják gyűjteni a diákokat, mivel a többi iskolához képest a városban kevesen vagyunk, és próbálják magukat jó színben feltüntetni. Ha nem lenne elég hogy a vallásukat le akarják dugni a torkunkon, pluszba még a hittanórák mellé latint is kell tanulni mert az a kereszténység hivatalos nyelve, és hogy a Vatikánban használják, meg sokáig azon miséztek bla bla bla. És nekünk az egész képmutatásukhoz jó pofát kell vágni. Van néhány tanár aki egész normális, hetente egyszer van tánc és dráma óránk is, ott az osztályom rendetlenül viselkedik, ezért jól leteremtette egyszer a tanár őket, és megosztotta velünk az egyik teóriáját, miszerint csak az ilyen őspiaristásokkal van gond, (igen, a suli a piarista rendé) hogyha nem egy olyan tanár keze között vannak aki "csattogtatja az ostort és ordibál" akkor nem tudnak viselkedni. A többi iskolából akik jöttek azok nagyobb szabadságot kaptak, és tudják hogy kell kezelni, mi, akik régóta ide járunk pedig nem. Teljesen igaza van. Tehát összefoglalva: Csak akkor lehetsz jó ember ha mindenben követsz minket, fizeted az egyházi adót, és bólogatsz nekünk. számomra ez a kereszténység. Vagy nincs igazam?
2015. nov. 8. 11:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Engem is a szüleim írattak be egy katolikus iskolába 8.-os koromtól. Elég szigorú gimnázium volt, de én az osztályomat is szerettem és a tanáraim is kedvesek voltak. Az egyetlen, ami miatt haragudtam a szüleimre, az az, hogy nyelv- vagy művészeti tagozatos gimnáziumba szerettem volna menni, mert ilyen irányban terveztem gimi után továbbtanulni, de a szüleim nagyon bigott vallásosak, és kikötötték, hogy csak egyházi iskolába járhatok, ott pedig nem volt semmilyen tagozat. Úgyhogy végül is különórákra kellett járnom, amit a szüleim nem álltak, magamnak kellett kifizetnem. A tagozatos iskola még ráadásul közelebb is lett volna a házunkhoz, és ott ingyen tanulhattam volna emelt óraszámban azt, ami érdekel, de hát így jártam.


A kereszténységről: én keresztény vagyok, a katolikus hit áll hozzám a legközelebb, de az egyházhoz kb. semmi közöm. Istennel van saját személyes kapcsolatom, nem papokkal meg egyéb világi személyekkel.

2015. nov. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem szimplán olyanok/olyannak tűnnek a tanáraid :(

De ebből ne vonj le konklúziót mindenkire - oké, mondani könnyű - vannak gondolataim szintén, de... Nálunk úgy ment tavaly a hittanóra (nem vallásos iskolába járok, a hittan külön van) hogy beszélgettünk a múlt vasárnapi evangéliumról vagy valami hasonlóról, és elég érdekes dolgok kerültek fel. Nem volt vasfegyelem, sem "meg nem mukkansz" semmi hasonló. Sajnálom, hogy neked ilyen élményeid vannak :( Nem tudsz átiratkozni máshova? Akár félévtől, akár jövőre?

Nem csettintésre megy, persze, de nem lehetetlen.

2015. nov. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom, hogy olyan jó ötlet lenne. Újra beilleszkedni, meg ilyenek. Mondjuk az osztály sem valami jó, senki sem beszél szinte senkivel, és nincsenek benne őszinte barátságok, csak az előbb leírt képmutatás. (teljesen komolyan mondom) Csak egymást szivatják, meg beszólogatnak egymásnak, és a hátuk mögött kibeszélik a másikat.
2015. nov. 8. 12:35
 4/19 anonim ***** válasza:
31%
Megértelek. Ma ilyen politikai kurzus van. Ez a módszertan valóban kiváló talpnyaló, sunyi, képmutató embert nevel. De felfoghatod másképp is. Megtanít arra, hogy a világ küzdelmes, nem kell minden érzésedet és véleményedet közhírré tenned, elég csak a kipróbált barátaiddal megosztanod. Viszont a környezetedből kiszívhatsz annyi ismeretet, amennyire csak képes vagy. A többi iskola zöme még a szakmában (oktatás tartamában) is gyenge. Ha ezt teszed, legalább tudásod lesz, ha már élvezni nem tudod a diákkort. És a tudás hatalom, ennek birtokában leszel képes a saját életedet kialakítani, lehetsz értelmesen független. Ezt az oldalát nézd, a többit lépd át (kerüld ki).
2015. nov. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:

Amit már írtak egyszer: azért egy iskolából ne nagyon akarj levonni következtetéseket az egész világra nézve. Oké, oké, az inkvizíció stb. tényleg kicsit rosszul sikerültek, de... Könyörgöm, az ötszáz évvel ezelőtt volt! A mostani emberek ük-ük-ük-ükpapái sem éltek még, tehát azóta a világ óriásit változhatott (és változott is). Plusz: az egyház ebben az időszakban eltávolodott az eredeti tanításoktól, más korokban viszont sokat segített a rászorulókon (egyébként erre még az ún. "sötét középkorban" is volt példa, csak jó emberek életrajzát kell olvasgatni). Az inkvizícióban tehát nem minden egyes középkori keresztény vett részt, a maiaknak pedig pláne semmi közük az egészhez.

Ettől az egyszeri eseménytől elvonatkoztatva szerintem a kereszténység alaptételeivel nincsenek bajok. Ne ölj, ne lopj, szeresd felebarátodat... Az, ha ezeket mégis művelik, a kereszténység nevében, az nem azt jelenti, hogy Isten ad rá "felmentést". Szóval ezeket az embereket én nem tekintem keresztényeknek.

A szabályokról... Itt egyetlen iskola pár tanáráról van szó. Sajnos tényleg vannak olyanok, akik bizonyos dolgokat rosszul értelmeznek, és a látásmódjuk finoman szólva is begyöpösödött (volt, hogy azt bizonygatták, hogy minden fantasy az ördögtől való). Sajnálom, hogy te csak ilyenekkel találkoztál. Viszont én sok nagyon laza, jófej papot ismerek (fiatalt is, időset is), akik teljesen normálisak, szenvedélyes filmnézők, vagy focisták...

De igazából én azt nem értem, hogyha ennyire utálod őket, meg az egész kereszténységet, akkor minek jársz még oda? 8. után szerintem simán átmehettél volna akárhova, mert ugye ilyenkor indul ott is új osztály, nem egy meglévő közösségbe kell beilleszkedned. Mert egyben azért szerintem a tanáraidnak van igazuk: ha nem értesz egyet a kereszténységgel, akkor miért jársz már 5 éve egyházi suliba? Vagy ha maradsz, akkor miért csodálkozol, hogy itt bizony vallásos szellemben nevelnek? Mert oké, az rendben van, hogy ellentmondasz nekik bizonyos kérdésekben, de ne várd, hogy majd az ezredik diákjuk hirtelen megváltoztatja a hitüket.

2015. nov. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Clark Kent.. ***** válasza:
61%

Bla, bla bla Kérdező, amit mondasz.


Már 1000-szer hallottuk ezt a mesét.


Az életet habzsoló ateisták talán jobbak? Akarod, hogy elmeséljem, miket láttam/hallottam?


Azt kellene megérteni haver, hogy emberek vannak, a világnézet csak egy dolog. A vallásosok, az ateisták a deisták, az agnosziktusok - meg még sorolj ide 1000 féle nézetet - közt is vannak jó és rossz emberek egyaránt.


Jézus egyébként világosan beszélt arról, hogy a konkoly és a búza együtt nő az aratásig. Soha nem ígért olyat, hogy Egyházában nem lesznek rossz emberek.

2015. nov. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Clark Kent.. ***** válasza:
71%

Hogy nyilvánvalóvá váljon, hogy a Kérdező mennyire tapasztalatlan, egy kicsit jobban megvizsgálnám az érvelése egy részét.


Figyeljetek, ezt írja:


"A kereszténység kapott lehetőséget, hogy jobbá tegye a világot. Ezt hívjuk a sötét középkornak. Inkvizíció, árulás, háborúk, stb. Mind mind szép keresztény események."


Akkor pontokba szedve a helyes válaszokat.


1. A kereszténység célja soha nem az volt, hogy jobbá tegye a világot. A világ jobbá tétele az ateisták mániája, a kereszténység ilyet sosem hirdetett. A keresztény szemlélet szerint ugyanis a világ sorsa már megpecsételtetett, megmenteni nem lehet! (Lásd Dán 2. jövendölése). Egyéneket lehet csak megmenteni, akik akarják persze.


2. A "sötét középkor" csak a tájékozatlan emberek szóhasználata. Egyáltalán nem volt az sötétebb mint amilyen a mai világ, mindössze annyi a különbség, hogy akkor egy más rendszer uralkodott, ami az akkor élt embernek teljesen természetes volt, mint ahogy neked természetes ez a rendszer. A középkori ember pl nem kizárt, hogy ezen a szexuális forradalmon botránkozna meg, ami zajlik.


3. Az inkvizíció köré elég sok legenda szövődött, amelyek viszont több esetben sem felelnek meg a történelmi valóságnak. Ha egyébként inkvizíció, akkor tájékoztatlak, hogy a protestánsok és az ateisták is megcsinálták a maguk inkvizícióját a katolikusok ellen. Ezzel mégsem foglalkozik senki. Milyen érdekes!?


Mielőtt nekem támadnál, közlöm, hogy nem vagyok egy kifejezetten vallásos ember. De a hülyeséget azt nem szeretem.

2015. nov. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
28%

Bárcsak minden iskola ilyen lenne Magyarországon.

Már rég forradalmat robbantottak volna ki a fiatalok a vallási agymosás ellen.

2015. nov. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Clark jól leírta a lényeget.

Amúgy kérdező, te a rendszer ellen lázadsz. Én is átestem ezen anno, én sima állami iskolába jártam, ami a megye egyik legjobb sulija volt akkor is, de utáltam. Az ember fiatalon mindent utál, ami kötelező. És most te ezt kivetíted az iskolán keresztül az egyházra. Ilyen egyszerű a probléma.

De egy példa: a latin elég hasznos, nagyon jól fejleszti a nyelvi készségeket és a legtöbb európai nyelv ráépül. Én ismerek állami iskolát is, ahol ugyanúgy kötelező. Nem a "papok a hülyék"...

2015. nov. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%

Egy kis angol tudás szükségeltetik ide, de a kérdezőt igazolja a cikk:

[link]


Had tegyem fel a költői kérdést: ki teszi őket ilyenekké?

A legtöbb vallás egy pontban szinte mindig megegyezik, nevezetesen abba, hogy azt gondolják nekik van igazuk, ezzel pedig azok fölé rendelik magukat, akiknek nincs igazuk, még egy buddhistában is van annyi hübrisz, hogy ő megvilágosultnak, vagy legalábbis ahhoz közelinek gondolja magát, míg mások hozzá képest elmaradottabbak azok, akik szeme előtt ott van a lét fátyla. Még Jézus is mások fölé rendelte magát, amikor kijelentette, hogy nála az igazság, pedig ő aztán jámbor figura volt. A gondok pedig itt kezdődnek. Egyesek azt gondolják, hogy mivel nekik van igazuk, ezért kár is közösködniük azokkal, akiknek nincs igazuk, legfeljebb csak néha kioktatják azokat, akik tévednek, vagyis akikről azt gondolják, hogy tévednek. Számukra kétféle ember létezik: az igazak (ők) és a megjavítandóak. A kérdezőt az utóbbi kategóriába sorolják. Az érvelése valóban elég debil, de megértem a problémáját, egy olyan közösségbe került, ahol őt a világnézete alapján a megjavítandó emberek közé sorolták- Kár játszani a szentet, ti is zabokat lennétek, ha a gondolataitok alapján nyíltan leminősítenének titeket, na ez az igazán sötét középkori, ami kiérdemelte a nevét azzal, hogy ekkortájt születtek a legkreatívabb kínzóeszközök, amiket legtöbbször olyan embereken alkalmaztak, akik nem osztották a kor ideológiai nézeteit. Valóban, mennyire emberi dolog a hitehagyó emberek koponyáját belülről szétrobbantani egy esernyő-szerű acéltárggyal, vagy épp arabokat és négereket gyilkolni arra hivatkozva, hogy tulajdonképpen nincs is lelkük, szóval nem kár értük.

2015. nov. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!