A jövő egyértelműen a tudományé?
" mi van utána, azt senki se tudja bizonyítani"
- pontosan így van, ezért sem a tudomány területére tartozik ez, hanem a vallásokhoz évezredek óta, és fog is amíg világ a világ. De nem akarok vitatkozni, meggyőzni se senkit semmiről, csak tényként mondom.
Hiába jön az iszlám a saját vallásuk jelentik majd az emberiség végét,mivel gátat szab majd a tudománynak..
"rövid távon" persze lehet,hogy ez a jövő..
Nem. A tudomány feladata a fizikai lét jobbá tétele, illetve az emberi kíváncsiság kielégítésének megnyilvánulása az ismeretek szerzése.
Ez az életnek csak egy szeletét jelenti. Lényegében elhanyagolható kis rész abból ami az emberi boldogságot jelenti. A materialista alapállású ember -ma ez a jellemző- az anyagiakban keresi a boldogságot. Amíg ez így van addig a tudomány jelentősége is túldimenzionált lesz.
El fog jönni az idő, amikor az emberek rá fognak jönni, hogy a tudás nem helyettesíti a békét, szeretetet -ha máshogy nem, majd rákényszerítjük saját magunkat. Rá fogunk jönni, hogy a tudás utáni vágy nem a teljesség.
Az ember mindenek előtt boldog szeretne lenni. Ha valaki nem így gondolja az persze vitatkozzon ezzel. Én azt gondolom, hogy a legtöbb emberre azért ez mégis igaz.
Aki szereti a gyerekét, vagy van szerelme, az tudja, hogy miről beszélek. Szerintem ez az igény mindig is benne lesz az emberekben. Ezeket az érzéseket, pedig a tudomány és a technika soha sem fogja pótolni, kielégíteni. Ma a tudomány és a technika jelentősége eszméletlenül túlburjánzott az emberi agyakban. Az átlag embert nem érdekli a tudomány. Az átlag embert az ebből fakadó technikai megvalósulás, tárgyiasult és egyéb előnyök érdeklik. Jobban akarunk élni anyagi értelemben, tovább akarunk élni az évek számában. Ezeket pedig úgy gondoljuk elérni, hogy új kacatokat veszünk, aztán kidobjuk és megint újabbat veszünk. Tovább akarunk élni ahelyett, hogy teljesebb, boldogabb életet élnénk, stb. A lelki ürességet kacatokkal, számosságbeli plusszal próbáljuk pótolni. Rá fogunk jönni, hogy nem megy.
Tehát nem a tudomány a fontos az átlagnak. Az mindig is a gondolkodó embernek lesz fontos. A konzum idióta meg kiragad 1-2 technikai megvalósulást és szajkózza pl 20 éve, hogy "mobil" -így nevezve a hordozható telefont. A nagy átlagnak ezt jelenti a tudomány. Istent, a lelkiséget pedig kacatokkal akarják pótolni.
Majd felnövünk, és helyén kezeljük a tudományt, vagy a technika segítségével kiírtjuk magunkat.
Most néztem csak meg a kisfilmet. Nem tudom mire akarsz ezzel célozni. Talán, hogy nekünk is ez lesz a feladatunk? Nem tudom mire lenne jó. Előnyünk nem hiszem, hogy lenne belőle. Gondunk viszont lehetne belőle hosszú távon.
Nem hinném, hogy istent kellene játszanunk. Szerintem azokat a problémákat kellene megoldanunk ami van.
"...a saját vallásuk jelentik majd az emberiség végét,mivel gátat szab majd a tudománynak.. "
A vallás eddig sem tudott gátat szabni a tudománynak. Pedig volt vallás és volt kor amikor talán hátráltatta a tudományt. Manapság pedig egyiknek a másikhoz lényegében semmi köze sincs. Az ábrahámi vallások persze minden téren sanyargatták az embert. Manapság talán az iszlám az amely még ennyire meghatározóan beleszól abba amibe nem kellene. Ott is inkább csak a szélsőséges irányzatok.
"A vallás eddig sem tudott gátat szabni a tudománynak."
Főleg nem akkor, amikor felgyújtották és agyonvert ék azokat, akik szerint a Föld gömbölyű és a Nap körül forog, vagy amikor azt állították, hogy gonosz démonok okozzák a betegségeket, akik ellen imádkozni kell és nem a kórokozók.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!