Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A jehovások miért tesznek...

A jehovások miért tesznek úgy, mintha valami eget rengető nagy titok birtokosai lennének, aminek lévén ők szuper bölcs jógik lesznek?

Figyelt kérdés
Amikor szóvá merem tenni néhányuknak, hogy röhejes az okfejtésük és a vitakészségük, a világképük meg olyan egysíkú, mint a négyzetrács a matekfüzetben, akkor megkapom, hogy én nem tudok semmit és majd jól megszívom, ha jön a megvilágosodás, vagy armageddon, vagy a bánat tudja minek nevezik, bezzeg ők túlélik és boldogan élnek a legelésző oroszlánjaikkal, szerintük én vagyok John Snow, aki nem tud semmit.
2015. febr. 6. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

szia


Nem Jehovások, hanem Jehova Tanúi.

Sajnálom, hogy a harag ennyire befolyásolni tudja a keresztény magatartásodat


Jehova Tanúi nem hiszik hogy eget rengető titkok tudója, mivel mi is abból a szent irásból tanulunk ami neked is van

Te is tudomást szerezhetsz az igazságról ha szeretnél.


Egysikú...


Hát nem tudom az első századi keresztények Jézus tanitásában szerinted milyenek lehettek?

Mert ha jól megfigyeled a bibliában Isten népét mindig is "egysikúak" voltak.

Én inkább egységesnek nevezném...


Mivel egy Isten van, aki a rend és nem a zűrzavar Istene, nem hiszem, hogy azt tanitotta, vagy mondta a szaván keresztül, hogy mindegy mit gondolsz vagy teszel, csak hidd el hogy vagyok és ennyi.


A Bibliában egyféle iránymutató van az erkölcs a család, a munkahely, és egyébb területen a keresztények számára.

Igy aki Isten útmutatása szerint él, ott egység van és rendezettség.

Nem is háboruznak csatároznak a testvérek senkivel és igyekszenek amennyire rajtunk mulni békében élni az e,mber társainkkal


Ha ez szerinted nem normális, akkor sajnálom, élj úgy ahogy szeretnél, Én és a testvéreim megmaradunk az egysikúság mellett.

2015. febr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első: az nem igaz, hogy a ti Bibliátok is olyan, mint a többi keresztényé. Az alapítótok erősen átírta. Arról lehetne vitatkozni, hogy valóban Istennek tetsző életet éltek-e?
2015. febr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ezeknél a kérdéseknél annyira megkönnyebbülök (pontosabban a válaszok elolvasása után). Mivel én nem vagyok vallásos, nincsenek ilyen gondjaim. Annyi közöm van a valláshoz, hogy ünneplem a karácsonyt, ami már inkább népünnep mint vallási. Nekem nincsenek ilyen gondjaim. Biblia ? Ő Bibliájuk ? Ilyen-olyan mese mind a kettő. Régi Bestseller. Semmi más.
2015. febr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nem átirva lett hanem a megvizsgált régi iratok alapján helyre állitva, a Történés ugyan az, semmi más nincs csak modernkori nyelvezet, és a Teremtő nevének vissza állitása, hogy ne keverék már össze a megváltó királyt a Teremtő Istennel


Ezenkivűl, ha a testvérek közül vannak némelyek akik nem tudnak viselkedni, hidd el a Teremtő tenni fog róla


Megsúgom neked, hogy az apostolok idejében sem tudott némely keresztény viselkedni, és ha ott lettél volna megkérdezted volna : "ezek keresztények?"


Egy biztos, hogy nem mondtuk hogy mi makulátlan tökéletes életet élünk mert az lehetetlen ám fontos, hogy amennyire tőlünk telik megtegyünk mindent hogy példamutatással éljünk, s kinek előbb sikerül a keresztényi egyéniséget kifejleszteni kinek később


Ne feledd Péter apostol is edzette magát és eltelt egy idő mire változtatott a magatartásán.

Vagy Pál és Barabás nagyon csúnyán dühkitőréssel összevesztek. ami nem éppen keresztényinek mondható,,,

de lényeg hogy igyekszünk nem azonosulni a világgal, és hid el nem huny szemet a teremtő a kirivó esetekben

2015. febr. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja és az "alapitó, nem irta át a bibliát mert már régen meghalt, egyebek mellett Ő is mint sok más Bibliát kutató ember talált olyan tanitásokat amiket csak a Történelmi egyházak hoztak be és voltak régen élt katolikus papok is akik ellenezték azt amit az egyház csinál...


Mivel sok dolog nem szerepel Jézus tanitásai közül, ezért mint biblia kutató a próféciák szerint elkezdte az igazságot a bibliából a felszinre hozni,


s az igazság egyre világosabb lett, nem egyszerre, és mára már több mindent tudnak azok akik kutatják és helyesen viszonyulnak az élet forrásához és egységesen minden nemzetből, gyakorolják a hitüket.


igy Isten népében nincs dohányzás, politizálás, és oloyan világban természetesnek vett dolog amiket a világban lazára hagytak azok akik magukat Isten kinevezett földi "helytartójának" neveznek, és a hivek egymást és másokat is megölnek és szennyezik mocskolják egymást.

2015. febr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy miért?

Mert izgalmas dolog a titok. Elit körben érzik magukat. Van valami, amit csak ők tudnak.

De majd koppannak. Vagyis nem, mert nem élik meg a koppanást, akkor már nem fognak létezni.

2015. febr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia !


Nem úgy tesznek nem egy tudatos magatartás mivel a szervezet egy hamis vallást képvisel egy gonosz angyal irányítása alatt van, a föld és a menny között vannak úgynevezett sötét uralkodó erők a fennhatóságuk alá tartoznak a hamis vallások ezért a Tanúk is ezen befolyás alatt vannak, talán így érthető miért ilyen a viselkedésük.

2015. febr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tesznek úgy,amit tudnak a Bibliáról,azt más is tudhatja,aki olvassa és tanulmányozza.Vitatkozni meg minek?Miről? Kinek mi a röhejes,az meg a másik.Számomra ez,számodra az.Ha ennyire irritálnak,ne szólj hozzájuk,ennyi.:)
2015. febr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!