Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért foglalkoznak az emberek...

Miért foglalkoznak az emberek annyit istennel?

Figyelt kérdés
Miért kell állandóan istent keresni mindenben meg odaképzelni minden mögé? Miért olyan érdekes ez? Nem lehetne egyszerűen nyugiban élni az életünket, megoldást találni a kihívásokra, elvégezni a feladatokat, aztán belenyugodni, hogy egyszer meghalunk? Miért kell vallásokat létrehozni mindenféle dogmákkal, irányzatokkal, gyakorlatokkal? Ki a fenét érdekel ez? Az emberek miért nem tudják enélkül jól eltölteni a földi idejüket? Aki dolgozik, értelmesen elfoglalja magát és szereti, amit csinál, az úgysem foglalkozik ilyen földöntúli baromságokkal. Miért nem lehet egyszerűen elfogadni, hogy valahogy kialakult a Világegyetem és valószínűleg nem fogjuk pontosan megtudni, hogy? Kit érdekel ez a mindennapi életben? Ha mindenki csak azzal foglalkozna, ami érdekli és ami jó neki, semmi baj nem lenne.
2014. dec. 28. 13:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Nyilván meg volt győződve arról hogy Istentől kapta ezt a tehetségét, és tartott tőle hogy bármikor el is veheti. Istenfélő ember kifejezés nem véletlenül alakult ki.
2014. dec. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

"" Ha mindenki csak azzal foglalkozna, ami érdekli és ami jó neki, semmi baj nem lenne."

Ezért. Őket ez érdekli és ez jó nekik."


De ez nem egy foglalkozás. Az istenen való lamentálással nehéz pénzt keresni.



"Elgondolkodhatnál azon kedves kérdező, miért köszönte meg Bach minden műve végén Istennek, hogy olyan szépet alkothatott, írhatott neked, nekem, nekünk. :) "


Hát pont erről szól a kérdés. Hogy miért pont "istennek" köszönte meg, miért nem örült, hogy egyszerűen jó lapokat húzott és így született. Hogy miért kell ebbe az egészbe egy "isten" nevű fogalmat is belekeverni. A madarak mikor köszönik meg istennek, hogy tudnak repülni? A delfin, hogy tud úszni? Egy gyerek mikor köszöni meg istennek, hogy tud járni és van szeme és szája? Mi van, ha nincs olyan, hogy "isten"? Miért kell ezzel foglalkozni?

2014. dec. 28. 18:08
 13/29 anonim ***** válasza:

A kérdés jó!


Az nem isten keresése hogy mindenbe belemagyarázzuk istent vagy a gonoszt. Azaz egó túráztatása.

2014. dec. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

"Hogy miért pont "istennek" köszönte meg, miért nem örült, hogy egyszerűen jó lapokat húzott"

Azért kedves kérdező, mert pont Istennek köszönheti. Nem 'jó lapokat húzott', nem kocsmai hamiskártyás volt, hanem a világ egyik legnagyobb alkotóművésze. És ennek révén tapasztalatból igen sokat tudhatott az IHLETRŐL, az intuícióról. Az emberek nagy részét meg érdekli ez. A legnagyobb művészt hoztam példának, de nem véletlen, hogy egy valamirevaló alkotóművész bizony tapasztalatból: Istenhívő.

Csak az ateisták képzelik felhőn ülő mesealaknak. Már a XII. sz.-ban is úgy fogalmaztak (a skolasztikusok):

Deus esse est - Isten a Lét. Tehát mindennek a mélyén Az van. Minden vallás szerint. A kereszténység meg mindezt személyessé tette: A Logosz testté lett - emberré, hogy tanítása révén az ember Istennél legyen.

Akinek mindez nem fontos, meglehetősen absztrakt életet él. Eszik, alszik, dolgozik, de nem kérdez: hogy van ez, miért? Az állatok nem kérdeznek. Teszik a dolgukat, csodálatosan. De az ember más. Elvont gondolkodásra képes. Kérdezni tud. Kétségei is vannak. Mindez azért van, mert Isten gyermeke. Gondolatai, ihletett alkotásai révén részese a teremtésnek. "Ahogy a gyermek játékában utánozza a felnőtteket, úgy utánozzuk mi azt az erőt, amely a világot teremtette, teremti."-mondta Paul Klee. Alkot.Feltalál. Beszél szavakkal, kérdez. Mindezek miatt nem állat-növény-ásvány. Szívében a világ teremtője - és ennek segítségével alkot, dolgozik, él. Akinek nincsenek transzcendens céljai, lemond erről az ajándékról, amit születésünkkel kapunk.

2014. dec. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

2-es válaszolónak.


Ha egy Tanú /nem Jehovák/ ilyet nem mondhat mert ilyesmit nem hirdetünk, és nem is tanulunk.


a 4 es válaszolónak


Igazán emberséges vagy, majd imádkozom érted, hogy a Teremtő bocsásson meg neked, és adjon türelmes szivet és elmét

kiváncsi lennék, hogy másokat akik aljasabb dolgokat követnek el ember társaik ellen, azzal is igy teszel, vagy igy tennél?

2014. dec. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

kedves Kérdező.


Mi a Tanuk, azért foglalkozun a Teremtővel, mert Ő hozta létre az életet és adott nekünk feladatot, és utmutatót, az élethez.

ezt szeretnénk át adni a felebarátainknak is, mert igy látta jónak életünk forrása.


Egyébként a kérdésedre itt van egy mondat


(Jeremiás 10:23) 23 Jól tudom, ó, Jehova, hogy a földi embernek nincs hatalmában az ő útja. Még csak lépteit sem irányíthatja a járókelő ember.


Az embereknek korlátozottak a képességeik.

Az ember nem úgy lett megalkotva, hogy repülni tudjon, ugyanígy az a képesség sem adatott meg neki, hogy sikeresen kormányozza önmagát. David Fromkin történész ezt írta a kormányzatok korlátairól: „Mivel a kormányzatokat emberek alkotják, sikertelenek, és a jövőjük bizonytalan. Van ugyan hatalmuk, de csak korlátozott mértékben” (The Question of Government). Érthető, miért figyelmeztet a Biblia arra, hogy ne vessük a bizalmunkat az emberekbe (Zsoltárok 146:3).

2014. dec. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Sztracsatellavagyok ***** válasza:

Kedves kérdező, nem olvastam el az előző válaszokat, de a kérdésedre van egy kis válaszod.

Igen, a vallás szerepe a hiány betöltése - mégpedig Isten hiányának betöltése. Ugyanis hitünk szerint a bűneset óta elszakadtunk Istentől, ám Krisztus váltságműve révén van lehetőségünk hozzá újra "kapcsolódni".

Valaki így fogalmazott: Mindenkiben van egy Isten alakú űr.

Nem mindenki fedezi fel, de aki igen, annak meg van a lehetősége arra, hogy ezt betöltse.

Áldást.

2014. dec. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Igen, sokan csak futnak, futnak és forgatják azt a mókus kereket. De egyszer vagy megállítják önmaguk, vagy más fogja.
2014. dec. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

"nem véletlen, hogy egy valamirevaló alkotóművész bizony tapasztalatból: Istenhívő. "


Ami Bachot illeti, a vallásosságán kívül nyilván azért mondott köszönetet Istennek, mivel többnyire egyházi zenész volt, a protestáns egyházi zene kiemelkedő képviselője.

Művei is lényegében vallási tartalmúak. Egy időben az arnstadti templom orgonistája, de kántor is volt a lipcsei Tamás-templomban, így hát ő nem is mondhatott mást, muszáj volt Istennek tulajdonítania a tehetségét, pedig az egész családjának volt ebben része, genetikai adottságként örökölte a szüleitől, illetve valóban szerencséje volt, hogy nála domborodott ki a legerősebben, de azt is megköszönheti a rokonainak, hogy azok már kisgyermekkorától tanították a zenére, felszínre hozva és fejlesztve a képességeit.

Sok tehetséges gyerek elsikkad, mert nem taníttatják, de persze ezzel nem akarom kicsinyíteni Bachot, aki igazi óriás volt a zenetörténetben, magam is szeretem néha hallgatni, pedig nem hiszek Istenben.

Azt viszont meg kell jegyeznem, hogy főleg mostanában számos kiváló zenész egyáltalán nem Istennek tulajdonítja a tehetségét és eszük ágában sincs nekik köszönetet mondani, lévén, hogy ateisták.

Most nem akarok a pogány világ zenéjéről sem áradozni, de nekem vannak cd-im, más népek zenéjéről és bár szokatlan kissé, de némelyik nagyon szép és nagy tehetségről árulkodik, kezdve a perui, a japán, a kínai népzenétől akik nyilván más isteneknek mondanak köszönetet, ha mondanak és akár hiszed, akár nem, már egyes állatoknak is vannak különböző fokú zenei hajlamaik. Láttam például csimpánzról filmet, amelyik meglepően virtuóz módon szájharmonikázott, igaz, olyan moll szájherflin, amin nem is lehet szinte hamis hangot fújni, de az állat tisztára el volt szállva a gyönyörűségtől, még csücsörített is hozzá és boldogan nevetgélt, amikor kifogyott a szuflája.

Na ő biztosan nem köszönget semmit Istennek, de ha beszélni tudna, lehet, hogy hamarabb felfogná az evolúció tanát, mint némelyik vallásos és az is meglehet, hogy elhatárolná magát a rokonságtól, különösen azoktól, akik a zenében is csak isteni dicsőítést, vagy adottságot látnak.


"Csak az ateisták képzelik felhőn ülő mesealaknak"


Az ateisták nem képzelnek Istenről semmit, mivelhogy szerintük nincs is, ez a felhőn ülő mesealak a vallásosak képzeletében élt egy darabig.


"Deus esse est - Isten a Lét. Tehát mindennek a mélyén Az van. Minden vallás szerint"


Egyrészt nem minden vallás mélyén van ez, másrészt úgy tudom, hogy az összes vallás képviselői nagyjából meg tudnák egymást fojtani egy kanál vízben, a keresztények vélekedése főleg igen erőteljes ez irányban, hiszen nekik még a többi keresztény felekezet is eretnek, így hát te se hivatkozz más vallásra, akik szerinted pogányok, rosszabbak az istenteleneknél is és csak azért van manapság viszonylagos béke közöttük, mert az ateisták, meg a tagadhatatlanul normálisabb vallásosak féken tartják az indulatokat, de ezzel előfordul, hogy hitsorsosaik haragját váltják ki, akik gyakran hitük árulóinak tartják a mérsékeltebbeket.


" A Logosz testté lett - emberré, hogy tanítása révén az ember Istennél legyen."


Ha a logoszon a retorikát érted, ami a logikai érvekre alapuló beszéd, akkor tévedésben vagy, mert logikai úton nem lehet Istenhez jutni.


"Akinek mindez nem fontos, meglehetősen absztrakt életet él. Eszik, alszik, dolgozik, de nem kérdez: hogy van ez, miért? Az állatok nem kérdeznek. Teszik a dolgukat, csodálatosan. De az ember más. Elvont gondolkodásra képes. Kérdezni tud. Kétségei is vannak. Mindez azért van, mert Isten gyermeke. Gondolatai, ihletett alkotásai révén részese a teremtésnek. "Ahogy a gyermek játékában utánozza a felnőtteket, úgy utánozzuk mi azt az erőt, amely a világot teremtette, teremti."-mondta Paul Klee. Alkot.Feltalál. Beszél szavakkal, kérdez. Mindezek miatt nem állat-növény-ásvány. Szívében a világ teremtője - és ennek segítségével alkot, dolgozik, él. Akinek nincsenek transzcendens céljai, lemond erről az ajándékról, amit születésünkkel kapunk."


Ez meglehetősen ostoba, nagyképű megjegyzés és nagyfokú tudatlanságról árulkodik.

Azt jelzi, hogy semmit nem tudsz az ókori, vagy a modern filozófiáról és a többi meglehetősen primitív gondolatod sem való a mai értelmesebb világ számára, hiszen nem a középkorban élünk és ne próbáld meg az értelmes embereket a saját és a társaid színvonalára húzni. Legfeljebb a templomban mondhatsz ilyen fellengzős és tartalmatlan megjegyzéseket, amelyek színvonala lehet, hogy ott megszokott, de itt tartóztasd magad kissé, ha szabad kérnem. Az állatok ugyan lehet, hogy nem kérdeznek, de az ateisták igen, sőt kíváncsibbak a vallásosaknál, mert nem elégszenek meg semmitmondó válaszokkal, hogy pl. Isten mindenható módon teremtette a világot, mert ebből sem Isten lényegét, sem azt, hogy milyen az a 'mindenhatás', sem azt, hogy miképpen jött létre a világ, nem lehet leszűrni.

Tessék, fejtsd ki bővebben, mi az a teremtés? Sajnálom, de számomra nem elég az ilyen mindent elhomályosító beszéd, meg más értelmes embernek sem, ez talán az ókorban elment, de már a középkorban sem tündököltél volna vele mindenhol. Galilei korától meg aztán már végképp nem hallani ilyesmit, csak a teljesen elvakult emberek szájából, akiket senki sem vett komolyan.

Képzeld el, hogy az ateista sem növény és nem is ásvány, ráadásul nincs a szívében semmiféle világ teremtője, de attól még képes elvont gondolkodásra, vannak kétségei és alkotni is tud és attól függetlenül, hogy nincsenek transzcendens céljai, nem mond le arról az ajándékról, amit születésünkkel kapunk.

Az, hogy mit utánoz egy gyermek a játékában és mit akartok ti utánozni, az Klee fogalmazásában sem korrekt és csupán egy szubjektív és meglehetősen gyenge lábon álló vélemény, de hát lehetséges, hogy Paul Klee nem volt gyermekpszichológus, így talán meg lehet neki ezt bocsátani, ha egyébként nem volt teljesen ostoba ember. Tudtommal festő, vagy grafikus volt, de nem láttam egy művét sem és ha már a latinnál tartunk, lenne egy megjegyzésem, amit bizonyára nem kell lefordítani a számodra: Sutor ne ultra crepidam.


A végére viszont kárpótlásul ki kell jelentenem, hogy ritka élvezetben volt részem a soraidat cáfolva, mert meglehetősen elütött a megszokott gyenge vallásos kommentároktól, főleg ha valóban tudsz latinul is, amit külön értékelnék és javaslom, ne húzd ilyen könnyedén le azokat, akik esetleg nem osztják a te nézeteidet.

(Homo sacra res homini)

üdv

2014. dec. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Különben meg ezt így még nem hallottam, hogy " Deus esse est"

Esse, az egy több jelentésű alternatíva és ez így tűnik értelmesnek, hogy Esse est Deus, vagyis lefordítva: tehát van Isten, de ez nem azt jelenti, ahogy nálad megjelenik.

Mindenesetre lehet, hogy tévedek, elég régen tanultam latint, sokat el is felejtettem, és lehetséges, hogy nincs igazam, akkor megkövetlek.

2014. dec. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!