Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúinak miért kell...

Jehova tanúinak miért kell óraszámokat leadni?

Figyelt kérdés

Mi a jelentősége? Miért fontos? Van e bibliai gyakorlat vagy alap elv ami ezt szorgalmazza teszi?

Tényleg hathat buzdítóan?

S igen ,miért KELL?


2014. dec. 23. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Már ezt is kell?
2014. dec. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Minden óraszám 1 pontot ér. Aki összegyűjti a 144000 pontot, azt előléptetik jézussá.
2014. dec. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Mert ez kereskedelem. Nálunk is divat vezetni ezt-azt, és mivel csökkenő tendenciát mutatnak, hisz egyre több az alvó tanú, és a kilépett, mert valóságosan megtért, ezért nem buzdításra, hanem lelki terrorra használják. Aki mást mond az hazudik, mert tisztséget tölt be és az egyes embereknek sokkal fontosabb, mint bármi.
2014. dec. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Ott láthatod hány Jehova Tanúja van az adott országban...."


Ezt ki kérdezte és miért? Mert engem nem érdekel!


"Minden éven megkapjuk az úgynevezett Évkönyvet, amely nagyon érdekes aprólékos beszámolót /statisztikát/ tartalmaz arról, hogy melyik országban hány Tanú van, hány érdeködö, hány új tanú, és ott megtalálod világméretben, hogy hány órát szolgáltak a tanúk, mennyi Biblia tanulmányozást vezetnek az emberekkel."


Nem kérdeztem hány tanú van azt sem kérdeztem hogy hány érdeklődő azt se hogy hány órát jelentenek meg azt sem hogy mennyi Biblia tanulmányozást végeznek.

NEM kérdeztem!


"Ez egy számunkra nagyon buzdító dolog, mikor látjuk hogy milyen a növekedés, hogyan folyik a munka."


Na ez már megközelíti a választ a kérdésemre!


"Mindenki annyi szolgál, mit körülményei, egészsége megenged. Örömmel beszélgetünk embertársainkkal, örömmel hirdetjük az Isten országának jó hírét."


Na ezt meg pláne nem kérdeztem. Hogy ki mennyit szolgál személy szerint. Ha érdekelni fog majd megkérdezem.



Karlowy!


Igen! Kell. Mert ha nem akkor azt szóvá teszik a vének. Persze ha az illetőt ez nem zavarja akkor nincs gond. De további következményekkel is járhat a dolog.

2014. dec. 23. 23:03
 5/13 anonim ***** válasza:
41%

Kérdezö,


Mond miért van a népszámlálás? Miért vannak statisztikák?


Azt hiszem azért mert emberek vagyunk, és kíváncsiak. Az egyiket ez érdekli a másikat az.


A statisztikát, ha olvasod a Bibliát, meglátod hogy ott is vezették, söt még a nemzetségi táblázatokat is, ezért azt is tudjuk hány ember élte át az özönvizet, hogy hívták majd a gyermekeiket. Hány gyermeke volt Ábrahámnak /névszerint/ Izsáknak, Jákóbnak, még ....ha olvasod a zsidók törtíénelmét tele-tele statisztikai számokkal.


Még azt is tudjuk mennyien voltak az apostolok, hány tanítványt küldött ki Jézus kettesével hirdetni, majd hányan kapták meg a Szent Szellemet, azt is mikor .... hányan lettek mindjárt a Péter elsö prédikálásánál megkeresztelve...... folytathatjuk tovább.


Ha ez azokra, akik minket esetleg nem szeretnek roszul hat, ez nem a mi problémánk, öszintén nem is érdekel minket. :)


Mi ránk igen ez buzdítóan hat, ezáltal is látjuk, hogyan halad a prédikáló munka, hol van szükség segítségre, és azokra a helyekre sokszor elköltöznek az önkéntes keresztények hirdetni a jó hírt az Isten királyságáról.

2014. dec. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A nemjóját.
2014. dec. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

grkaty!


Ezt miért nem lehetett leírni az első válaszban? Miért kell folyton fölöslegesen szövegelni?

Miért kell mindig megbonyolítani a válasz adást. Nem lehetne hogy egyből konkrétan megírjátok a választ és kész?

2014. dec. 24. 09:04
 8/13 anonim ***** válasza:
Így azért sokkal tudományosabb nem? A 3-as tetszett.
2014. dec. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
ugyan már Te kérdezö, ne légy mindjárt olyan kis mérges...árt a szépségnek hidd el nekem :D
2014. dec. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

grkaty!


Az én szépségemnek nem fog ártani. Mert ugye ami nincs....

2014. dec. 25. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!