Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Olvastam egy idézetet Benjamin...

Olvastam egy idézetet Benjamin Frogman-től. "Ha az Úr az én pásztorom, akkor én az Ő Birkája vagyok? " Nagyon tetszett, de ki az a Benjamin Frogman? Sehol nem találom.

Figyelt kérdés
Ki az a Benjamin Frogman?
2010. jan. 31. 16:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
55%
A felkészültség, az akarat és a józan ész pedig kézzelfogható eredményeket.
2010. febr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Miből gondolod, hogy nem vagyok felkészült, nem gondolkodom józanul, és hogy nem használom az eszem? Csak mert a tudomány által ma a legfogadhatóbb elmélettel szemben én a teremtés elméletet vallom igaznak?



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. febr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
78%

Egy szót sem írtam a teremtéselméletről. Viszont énszerintem józan ésszel belátható lenne, hogy egy 2000 éve írt etikai-történelmi tanítás tartalma nagyon is megkérdőjelezhető. Ugyanis ma már megállapítható, hogy a történelmi adatokon is van mit korrigálni, az etika és a társadalmi szokások nagyrésze pedig korszerűtlenné vált, a mai világban ilyen nézetekkel az ember vagy végignyomorogja az életét, vagy becsavarodik az elfojtott indulatoktól, ösztönös reakcióktól. Persze ehhez el kéne fogadni, hogy semmivel sem vagyunk felsőbbrendűek az állatoknál, ugyanazok az ösztönök, indulatok, vágyak vezérelnek minden élőlényt. A boldogsághoz vezető út pedig az, hogyha ezeket követjük.

A mesékhez meg inkább nem fűzök semmit.

2010. febr. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Annyit sikerült megtudnom, hogy brit tudós, de a tudományágát nem ismerem.
2010. febr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!