Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi, mennyire veszite...

Jehova tanúi, mennyire veszitek komolyan Pál szavait?

Figyelt kérdés

I Korintus 14,34 a nők az egyházakban hallgassanak. Nincs megengedve nekik, hogy beszéljenek, hanem legyenek alávetettek, amint a törvény is mondja. 35 Ha pedig tanulni akarnak, otthon saját férjüket kérdezzék meg: szégyenletes dolog ugyanis nőnek az egyházban beszélnie.


I Timóteus 2,11 A nő teljes alávetettségben, csendességben tanuljon. 12 A tanítást nőnek nem engedem meg, sem azt, hogy férfin önkényeskedjék, hanem hogy csendességben legyen.



#Jehova tanúi #6rt6r6ny
2014. nov. 24. 17:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
ha valóban figyelmesen olvasod az írásokat, akkor te is látod, hogy az asszonyoknak a gyülekezetben halgatniuk kell. nem csak a tanításról beszél pál, hanem arról is, hogy a gyülekezetben halgassanak. vagy nem jól látszik ez a rész a bibliátokban? talán fel kellene venni az alázatos és szelíd szellemet, és nem a hajat fonogatni, sminkelni, körmözni, illatosítani, térd felé érő szoknyában, és ujjatlan pólóban, napszemüvegben ülni az összejövetelen, és mindenkiről pletykálkodni. tisztelet a kivételnek. ez nem azt jelenti, hogy nem ismerné el bárki azt, hogy a jó hír hirdetésében kiveszik az asszonyok a maguk részét, vagyhogy a férfi értékesebb lenne a nőnél. Jézus ebben is példát mutatott, hogy ne így gondolkodjunk. de amikor egy konkrét utasítást félremagyaráztok, az szerintem az írásokon való túlmenést jelent. nem véletlen, hogy sok vén megfogadja, és ki is tart mellette, hogy NEM BESZÉL A FELESÉGÉNEK A GYÜLEKEZETI DOLGOKRÓL, mert a "vénasszonyok" simán továbbadják a bizalmas infót, és minden elrendezést értelmetlenné tesznek a felelőtlen pletykálkodásukkal. Bizony, nem egy személyt ismerek, aki évához hasonlóan azt hiszik, hogy a férjük helyett ők lettek kinevezve, vagy hogy a kinevezés az ő érdemük.
2014. nov. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

23-as ideje lenne már hogy megnösülj, egy kicsit az asszonyka rendbeszedbe téged is. :D Az anyukádat meg ne szidjad azért hogy vénasszony lett belöle.


Látod a pletyka nemcsak a nök erénye :D

2014. nov. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mire gondolt Pál apostol, amikor azt a kijelentést tette, hogy „az asszonyok hallgassanak a gyülekezetekben”?


Pál ezt írta a Korintuszban levő keresztény gyülekezetnek: „Miként a szentek összes gyülekezetében, az asszonyok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincs megengedve nekik, hogy szóljanak” (1Korintusz 14:33, 34). Ennek a kijelentésnek a helyes értelmezéséhez hasznos megvizsgálnunk Pál tanácsának a szövegkörnyezetét.


Az 1Korintusz 14. fejezetében Pál a keresztény gyülekezet összejöveteleivel kapcsolatos kérdéseket tárgyalt. Vázolta, hogy miről legyen szó az összejöveteleken, és javaslatot tett arra, hogyan vezessék le őket (1Korintusz 14:1–6, 26–34). Ezenkívül hangsúlyozta, hogy a keresztény összejövetelek célja az, „hogy a gyülekezet épüljön” (1Korintusz 14:4, 5, 12, 26).


Az 1Korintusz 14. fejezetében Pál háromszor utasít hallgatásra. Minden alkalommal a gyülekezet egy másik csoportjához szól, de minden esetben ugyanabból az okból, vagyis hogy „minden illendően és elrendezés szerint történjék” (1Korintusz 14:40).


Pál először ezt mondta: „Ha . . . valaki más nyelven szól, ez kettőre vagy legfeljebb háromra korlátozódjon, és felváltva; valaki pedig fordítson. Ha azonban nem lenne fordító, akkor hallgasson a gyülekezetben, és önmagához szóljon, és az Istenhez” (1Korintusz 14:27, 28). Ez nem azt jelentette, hogy az a bizonyos személy soha nem szólalhatott meg az összejöveteleken, hanem azt, hogy időnként hallgatnia kellett. Végül is az összejövetel nem érte volna el a célját, vagyis azt, hogy mindenki épüljön, ha az a személy olyan nyelven beszél, amelyet senki nem ért.


Másodszor Pál ezt a kijelentést tette: „Próféta . . . kettő vagy három beszéljen, a többiek pedig derítsék ki a jelentést. De ha egy másiknak, mialatt ott ül, kinyilatkoztatása van, az első hallgasson.” Ez nem azt jelentette, hogy az első prófétának tartózkodnia kellett a beszédtől az összejöveteleken, hanem azt, hogy időnként hallgatnia kellett. Így az, aki csoda útján kinyilatkoztatást kapott, szólhatott a gyülekezethez, és az összejövetel célja, vagyis hogy „mindenki bátorítást kapjon”, megvalósult (1Korintusz 14:26, 29–31).


Harmadszor Pál kizárólag a keresztény nőkhöz szólva ezt mondta: „az asszonyok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincs megengedve nekik, hogy szóljanak, hanem legyenek alárendeltségben” (1Korintusz 14:34). Miért adta Pál ezt a parancsot a testvérnőknek? Hogy megóvja a rendet a gyülekezetben. Ezt írta: „Ha aztán tanulni akarnak valamit, kérdezzék meg otthon a férjüket, mert gyalázatos dolog asszonynak szólnia a gyülekezetben” (1Korintusz 14:35).


Némelyik testvérnő talán kifejezésre juttatta, hogy nem ért egyet azzal, ami a gyülekezetben elhangzik. Pál tanácsa segített a testvérnőknek, hogy kerüljék a zűrzavarnak ezt a fajta szellemét, és alázatosan fogadják el a Jehova által létrehozott főségi elrendezésben betöltött helyüket, különösen a férjükkel kapcsolatban (1Korintusz 11:3). Továbbá azáltal, hogy csendben maradtak, a testvérnők megmutatták, hogy nem törekednek becsvágyóan arra, hogy tanítók legyenek a gyülekezetben. Amikor Pál Timóteusznak írt, rámutatott, hogy helytelen lenne, ha egy nő magának követelné a tanítói szerepet: „Nem engedem meg az asszonynak, hogy tanítson, vagy hogy hatalmat gyakoroljon a férfi fölött, hanem legyen csendben” (1Timóteusz 2:12).


Vajon ez azt jelenti, hogy egy keresztény nő sohasem szólalhat meg a gyülekezeti összejövetelen? Nem. Pál napjaiban előfordult, hogy keresztény nők — talán a szent szellem késztetésére — imádkoztak vagy prófétáltak a gyülekezetben. Ilyenkor a helyzetüket tudomásul véve befedték a fejüket (1Korintusz 11:5). (Napjainkban az érett testvérnők ugyanezt a példát követik, amikor valamilyen körülmény miatt helyettesíteniük kell egy megkeresztelt férfit valamilyen gyülekezeti feladat elvégzésében.)

Továbbá, ahogy Pál napjaiban, úgy a testvérekkel együtt a testvérnők ma is arra kapnak buzdítást, hogy tegyenek nyilvános kijelentést a reménységükről (Héberek 10:23–25). Amellett, hogy ezt megteszik a szántóföldi szolgálatban, a testvérnők akkor is kijelentést tesznek a reménységükről, és buzdítanak másokat, amikor a gyülekezeti összejöveteleken jól átgondoltan hozzászólnak, ha erre lehetőséget kapnak, és elfogadnak olyan megbízatásokat, hogy bemutatókat vagy tanulóbeszédeket tartsanak.


A keresztény nők tehát úgy ’hallgatnak’, hogy nem próbálják meg betölteni a férfiak szerepét, és oktatni a gyülekezetet. Nem vetnek fel vitát provokáló kérdéseket, amelyekkel aláásnák a tanítók tekintélyét. A keresztény testvérnők a számukra meghatározott szerepet töltik be a gyülekezetben, és így nagyban hozzájárulnak a békés légkör kialakításához, hogy „minden épülésre történjék” a gyülekezeti összejöveteleken (1Korintusz 14:26, 33).

2014. nov. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
kedves grkaty, látod ilyen az, amikor valaki figyel a kérdezőre, és arra ad választ, amit kérdeztek. ajánlom, figyeld meg a stílust is, és te is inkább békeszerző légy. kifejezetten hasznosnak tartom, hogy nézz utánna, vajon tényleg így kellene e ezt csinálnod: A keresztény nők tehát úgy ’hallgatnak’, hogy nem próbálják meg betölteni a férfiak szerepét, és oktatni a gyülekezetet. Nem vetnek fel vitát provokáló kérdéseket, nos, vajon rád ez igaz?
2014. nov. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!