Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok az alábbi írásról?

Mit gondoltok az alábbi írásról?

Figyelt kérdés

A bejegyzést én írtam, és a véleményetekre vagyok kíváncsi, természetesen kulturált között. Az írásom nem céloz senkire, senkit nem akarok vele megbántani, a gondolataimat írtam le, és erről szeretném megkérdezni a véleményeteket.


[link]


2010. jan. 22. 23:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
43%

A válasz megírásának időpontja: ma 05:33


Ez egy igen nagymértékű tévedés részedről. Már nyelvtanilag is az, de most ezen nem kezdek el lovagolni.

Legyen elég csak anyi neked, hogy nem hiszem el az Antarktisz létezését SEM. Hanem valószínűnek tartom. (Szeretem, mikor mások akarják meghatározni nekem, hogy mit gondolok/vélek/hiszek/nemhiszek. :) )


Egyébként mondanak neked azok a kifejezések valamit, hogy "agnosztikus", "szabadgondolkodó", "ateista"? Ha nem, keress utánuk a neten. Majd miután kiokosodtál, húzhatsz egy újra táblát. ;)

2010. jan. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
74%

08:26


Az, hogy valamit "valószínűnek tartasz" anélkül, hogy ezt a magas valószínűséget bizonyítani tudnád, hitnek nevezik, hiszen igazolatlan vélekedésről van szó.


Teljesen mindegy ugyanis, hogy "úgy vélem, hogy" helyett fontoskodva úgy beszélsz, hogy "nagyon valószínűnek tartom" stb., ugyanazt fejezed ki: vélekedést.


Készséggel elhiszem, sőőőt. Készséggel "valószínűnek tartom", hogy már elolvastad a minden kezdő internetes okostojásnak kötelező 3-4 "Hogyan legyünk okos atejistákok" érvgyűjteményt a neten, és most nagyon szeretnél villogni az ezeken a helyeken összekapart tudáskáddal. Sőt, talán rém okosnak is érzed magad, amiért olyan szavakat tudsz, mint "agnosztikus". Onnan tudom, hogy 16 éves koromban nekem is volt néhány hónapig ilyen korszakom :))))) Régi szép idők...

2010. jan. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
32%

Szia!


Sem a vallásnak nem hiszek, sem a történészeknek, sem a tudósoknak!!!!!!!!!!!!!!


Mert mindegyikben "emberkezek" vannak és az információ TUTI BIZTOS, hogy nem lesz már makulátlanul tiszta!


Magamnak hiszek ISTEN-TUDATTAL.

Azért nem boncolgatom a hit témáját, mert aki bizonyítani akarja akár azt is, ami bizonyíthatatlan az nem csak a külvilágnak, hanem magának is bizonyítani akar ami belső hiányából fakad.


Nekem több minden látható, hallható és érezhető, mint a legtöbb embernek, mégpedig azért, mert amennyit kapok annak a súlyát el is bírom!!!


Ez előre felmérhetetlen!

2010. jan. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
40%

Ja a legfontosabbat elfelejtettem!!!


A címe-ÉJJELI FÉNY-

Nagyon találó szimbolikailag!

Az éjjel a női oldal, az intuíció, a tudatalatti, az érzelmek hona, a befelé fordulásé.

Azonban a Hold önnállóan nem áraszt fényenergiát, de rengeteg egyéb energiája van, mely emberi szemnek láthatatlan és mégis hatással van ránk...


Igaz, hit nélkül az ember halott, hisz érzelmi, asztrális világunk egyik alkotó része a remény anyja és apja egyben.

A hiteddel teremteni tudsz, de vigyázz mit, hogy azt el is bírd!

Kimondatlanul is ezért van, hogy az ember tagad fél a saját erejétől, vagy annak hiányától.

Nem muszály megmagyarázni azt amit nem lehet, csak hagyd, hogy áramoljon benned a tudásod.

Akkor tudsz bánni vele, akkor becsülöd meg magad, akkor válsz bölccsé, mikor némán "tanítasz"!!!

2010. jan. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
81%

Ami mást tehet az ember, hogy elhisz valamit, vagy sem, az az hogy maga jár utána a dolgoknak :).

Nem?

A felfedező típusú emberek tágítják a tudományt általában is.

Eleve nem érik be sem hittel, sem véleménnyel, hanem "kalap-kabát, pogácsa útra kelnek .. " :).

Tehát a felfedező hozzáállása ami kimaradt.


Te valahogy eleve kizártad ezt.

Ha hívő nem tud bizonyítani, akkor nem is fog,makacsul nem fog, ez rendben is van.

Az a kérdés, ha valaki nem bizonyít egy embernek valamit, attól függetlenül érdekli-e a dolog annyira, hogy saját felfedezést tegyen, megéri-e számára a próbálkozás, kísérletezés?

(A kutató hozzáállás nem követel előbb semmilyen biztosítékot a majdani sikerére, legfeljebb bízik benne, remél,..majd kiderül.)


Azt írod, csak a jelent érzékeljük, egyúttal evidensként,mintha kizáró ok lenne.

Honnan tudod,mi a kizáró ok, valamire, amit nem találtál meg?

Persze megértem, ha a történelmi idő vonal miatt így gondolod pl. hogy a világ keletkezésének oka a múlté.

De hogy elmúlt-e, vagy csak borzasztó régi az nem mindegy.


Ha csak régi, akkor itt is most is van.


Ha elmúlt az már "cikinek" tűnik.....mi van, ha van emlék?

Emlékszel a tegnapra ami elmúlt?

Látod a filmet, ami mondjuk 1950-ben készült?


Nem az a fontos, hogy ezekre előbb tudja az ember a választ.

Csak mondjuk észrevetted-e az előítéleted?


Ha van kedved, gondolkodj ezekről is :).

2010. jan. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
46%

"Hit nélkül nincs élet!"


Nem tudom ebben a mondatban mit kötözöködtök? A saját beszűkültségeteket bizonyítja, igen, még nektek is, kedves ateisták. Ugyanis a hit kategóriájába tartozik a zis, ha hiszel önmagadban! Amit tudtommal ti is vallotok!

De most legalább szépen bebizonyítottátok, hogy nektek teljesen mindegy miről van szó, ha elhangzik a "hit" szó beindul a támadásotok. Csak most épp önmagatokat hazudtoltátok meg, no nem először, úgyhogy nem ért meglepetés. Komoly egy ideológiátok van, tényleg. Történelmi tények helyett meg babonákban hisztek. Ugyanis jobb has tudjátok, hogy Rousseaut és Voltaire szép romantikus meséi ugyanúgy babonák mint a középkori babonák. De nektek ez sem szúr szemet. Birkák.

2010. jan. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
30%

A válasz megírásának időpontja: ma 09:04

"Az, hogy valamit "valószínűnek tartasz" anélkül, hogy ezt a magas valószínűséget bizonyítani tudnád, hitnek nevezik, hiszen igazolatlan vélekedésről van szó."

Hülyeség. Egyszerű szavakat nem tudsz értelmezni.

A hit az, mikor 100%-ban biztosra veszek dolgokat,. amiről nincs bizonyítékom.

A valószínűnek tartás meg az, mikor mondjuk 99%-ot adok rá.


"Készséggel "valószínűnek tartom", hogy már elolvastad a minden kezdő internetes okostojásnak kötelező 3-4 "Hogyan legyünk okos atejistákok" érvgyűjteményt a neten"

Múltkor is felhoztad ezt a fajta provokálásodat. Egyrészt kicsit uncsi már, másrészt belinkelhetnéd, hogy mire is gondolsz konkrétan.

Az meg, hogy a "valószínűnek tart" dologgal kapcsolatban ilyen sületlenséget írsz, bizonyítja, hogy sem most, sem 16 éves korodban nem volt fogalmad arról, hogy mit is jelent az agnosztikus szó.

De azért nyugodtan írd a következő fröcsögésed. Múltkor olyan hipp-hopp abbahagytad. Pedig nekem tetszett. :))



A válasz megírásának időpontja: ma 11:17

"Ugyanis a hit kategóriájába tartozik a zis, ha hiszel önmagadban!"

Félrebeszélsz. Én ismerem magam. Tehát tudom, mit várjak el önmagamtól. Tisztában vagyok a képességeimmel. Ez nem hit. Ez tudás.

Ha meg olyan feladat elé állok, amelyet nem tudom, hogy meg tudok-e oldani, az szintén nem hit. olyankor BÍZOM a képességeimben (ez bizalom, és nem hit). Felmérem a lehetőségeket, és csak akkor vágok bele, ha ESÉLYÉT látom a dolognak. Tehát máris eljutottunk megint a "valószínűnek tart" dologhoz.


"Amit tudtommal ti is vallotok!"

Megint félrebeszélsz.


"Történelmi tények helyett meg babonákban hisztek. Ugyanis jobb has tudjátok, hogy Rousseaut és Voltaire szép romantikus meséi ugyanúgy babonák mint a középkori babonák. De nektek ez sem szúr szemet. Birkák."

És ismét félrebeszélsz. De azért szép fröcsögés volt. ;)

1. Voltaire és Rousseau meséit más sem hiszi el, nem csak te. Kár azt gondolnod, hogy csak te világosodtál meg. Pláne, hogy sötét vagy, mint a föld.

2. Nagyon szokott tetszeni, mikor a Krisztust követő keresztények ilyen szépen gyalázzák a másik felet. Igazán keresztényi; telve szeretettel és megbocsátással. Arra lennék kíváncsi, hogy Jézus vajon mit szólna az ilyen fröcsögésekhez. :)

2010. jan. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
71%
.
2010. jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Ez a pár válasz, amit adtatok ráébresztett néhány dologra.

Többek közt arra, hogy legyen bár ateista az ember, vagy hívő, ugyanúgy kapaszkodik az állításaiba, és nem enged. Lehet magyarázni itt 99%-ról, vagy 100%-ról. Mindkét esetben csak arról tudtok nyilatkozni, amit tapasztaltok. Nem látjátok be, hogy itt sokkal több dologról van szó. Mint a tudomány terén, mint a vallások terén.


Én elismerem, csak azt a néhány dolgot olvastam el ezekkel kapcsolatban, amit a neten találtam, de ezek mind hiányosak, akármennyire is egésznek tűnnek.

Egy ateista 99%-ot tud bizonyítani, de még az is csak következtetés, és korántsem egész. A hívők pedig a 100%-ot nem tudják bizonyítani.

Magatokat tartjátok vissza a fejlődéstől, és ezt mindkét félnek mondom. Egyikőtök sem tudja, hogy mit hoz a holnap, az az ismeretlen jövő. De ilyen hozzáállással mindkettő félnek a pofára esés lesz a jussa.


Lehet agyalni itt valláskultúráról, meg hittudományról, ugyanúgy, mint kvantumfizikáról stb. a végeredmény úgyis ugyanaz lesz. Mindkét fél csak találgat, az egyik "tud", a másik "hisz".

Látjátok ennek a végét? Mert szerintem igencsak a lejtő végefelé járunk....

2010. jan. 23. 15:49
 20/28 anonim ***** válasza:
32%
Teljesen igazad van...
2010. jan. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!