Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Ellen White próféta volt,...

Ha Ellen White próféta volt, akinek még egy próféciája sem teljesedett be, akkor miért mondott ellent önmagának?

Figyelt kérdés

Példák:

„Meg kell, hogy értsék az emberek, hogy az isteni természet szenvedett és legörnyedt Kálvária fájdalmai alatt.” Seventh-day Adventist Bible Commentary, 7. k., 907. o.

„Az isteni természet nem görnyedt le Kálvária kínzó fájdalmai alatt” Seventh-day Adventist Bible Commentary, 5. k., 1129. o.


„Egy pillanat múlva fölfelé szárnyaltunk, és (a mennybe) belépve, itt láttuk jó öreg Ábrahám atyát, Izsákot, Jákóbot, Nóét, Dánielt, és sok mást, hozzájuk hasonlóan.” Látomás, A Word to the Little Flock, 14 o., 1847.

„A természetes halhatatlanság fundamentális tévedésén alapszik a halál utáni tudatosság doktrína – egy olyan tanítás, mint az örök kínzás, ami ellentétben áll az Írások tanításainak, az értelem követelményeinek, és emberi érzéseinknek.” The Great Controversy, 545. o.


„Az emberek számára végzett áldozat teljes és befejezett volt. A megengesztelődés feltétele elvégeztetett.” Acts of the Apostles, 29. o.

„Most, amíg a nagy Főpapunk végzi számunkra a megengesztelődést, igyekezzünk tökéletessé válni Krisztusban.” The Great Controversy, 623. o.


Azt már meg sem merem kérdezni, hogy miért mondott ellent a Bibliának?

„Azoknak, akik a földön élnek mikor megszűnik Krisztus közbenjárása a fönti szentélyben, közbenjáró nélkül kell, hogy a szent Isten színe előtt álljanak.” The Great Controversy, 425. o.


Vö.: Máté 28: 20; Zsidó 7: 25; 13: 5.


„Azoknak, akik elfogadják a Megmentőt, bármilyen őszinte a megtérésük, nem szabad azt tanítani, hogy mondják vagy érezzék, hogy üdvösségük van. Ez félrevezető.” Christ’s Object Lessons, 155. o., (1900 kiadás).


Vö.: I. János 5: 13; Róma 10: 9-11.


„Aki a döglött állatok húsát eszi, nem fog elragadtatni.” Testimonies, 1:187.


Valamint amit hirdet, hogy a pápai tiara betűinek összege 666, az rá is vonatkozik?

E = 0 G = 0 W = 5+5

L = 50 O = 0 H = 0

L = 50 U = 5 I = 1

E = 0 L = 50 T = 0

N = 0 D = 500 E = 0

= 100 + 555 + 11 = 666


Hithű Ellen White rajongók válaszát várom.



2014. szept. 17. 08:49
1 2 3 4
 21/37 Salx Narval ***** válasza:
Ha ők így látják jónak, az-az üdvösség dolgot csinálnak belőle, hogy a te szavaiddal éljek kedves válaszadó, attól még nem ártanak vele. Legfeljebb feleslegesen hoznak áldozatot, bár szerintem ők nem tekintik ezt áldozatnak mint ahogy esetleg én annak tekinteném. Szerintem Isten sem csinál nagy ügyet ebből, hiszen ha tévednek is jó szándékú ez a tévedés, mert Istennek tetsző dolognak vélik. Biztos vagyok benne, hogy a katolikusok is sok mindent félre értenek, de ezért nem volna szép haragudni rájuk. Az a baj, hogy "mindkét oldalon" akadnak gáncsoskodók, szerintem a többség jól megférne testvéri szeretetben egymással a különbségek ellenére is. Szerintem ez lenne a lényeg.
2014. szept. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
82%

Sziasztok!


Ez is egy újabb hazugság az adventistákról, amit a rosszindulatú emberek terjesztenek, miszerint mi üdvösségkérdést csinálunk az étkezésből, vagy a szombat kérdésből. Legyetek kedvesek elolvasni a hitvallásunkat ezzel kapcsolatosan: [link] -> Kik az adventisták -> Hitelvek -> 10. A megváltás élménye

"Isten végtelen szeretetéből és kegyelméből Krisztust, aki nem ismert bűnt, bűnné tette értünk, hogy Isten igazsága legyünk Ő benne. A Szentlélek vezetésével felismerjük nyomorúságunkat, bűnösségünket, megbánjuk vétkeinket és gyakoroljuk hitünket Jézusban, mint Úrban és Krisztusban, helyettesben és példaképben. Ez az üdvösséget adó hit az Ige isteni hatalmát váltja valóra és ez Isten kegyelmének ajándéka. Krisztus által megigazultak vagyunk, Isten fiaivá és leányaivá fogadott, és megszabadultunk a bűn uralma alól. A Lélek által újjászületünk és megszentelődünk. A Lélek megújítja elménket, beírja Isten szeretet-törvényét szívünkbe, és erőt ad a szent életre. Benne maradva az isteni természet részesei leszünk, és miénk a megváltás bizonyossága most és az ítéletkor. (2Kor 5:17–21; Jn 3:16; Gal 1:4; 4:4–7; Tit 3:3-7; Jn 16:8; Gal 3:13–14; 1Pt 2: 21–22; Róm 10:17; Lk 17:5; Mk 9:23–24; Ef 2:5–10; Róm 3:21–26; Kol 1:13–14; Róm 8:14–17; Gal 3:26; Jn 3:3–8; 1Pt 1:23; Róm 12:2; Zsid 8:7–12; Ez 36:25–7; 2Pt 1:3–4; Róm 8:1–4; 5:6–10)"


Az üdvösség hit által van, nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjen (Ef. 2:8-9). Ezt valljuk mi is.


Egyébként, ha megfigyelitek minden felekezetben találni olyanokat, akik kizárólagosítanak, és abban hisznek, hogy csak az üdvözül, aki azt vallja amit ők. Bizonyára az adventisták közt is vannak ilyenek, de szerintem nem belőlük kellene kiindulni...


Üdv. Péter

2014. szept. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
78%

@Kérdező


Ahogyan az előző kommentben Péter is világossá tette, nem mondasz igazat, mert nem néztél utána az idézeteknek. A hozzáállásodból az tűnik, hogy mivel adventista-ellenes beállítottságú vagy, ez az "utána nézés" annyiból állt, hogy megnéztél egy pár adventista-ellenes oldalt, és mivel a te vallásod ellent mondd annak, amit mi adventisták hiszünk, ezért elfogadtad. Megjegyzem, van tippem arra, hogy milyen vallás követője lehetsz, mert az "Isten Szelleme" kifejezés egy klasszikus szóhasználat némelyeknél. A viselkedésedet valóban saját magad minősíted, ezt nem szükséges túlságosan részletezni. Mert azok után, hogy nem mondasz igazat, mert nem néztél utána a dolgoknak, mit gondolsz, szerinted milyen lelkületről tesz bizonyságot a nem hívő emberek előtt az, aki olyanokat mer mondani másoknak másoknak, hogy "Eladtad a lelked az ördögnek.", és közben Istenről beszél? Engedd meg, hogy kicsit segítsek: a középkorban, közvetlenül a máglyára küldése előtt Husz Jánosra mondták szinte ugyanezt az akkori vallási vezetők, a kereszténység nevében. Jézus azt mondta, hogy a gyümölcsök alapján ismerhetjük meg igazán az embereket. Ezt a (Gal 5,22) be is azonosítja. Szerinted a te lelkületed összhangban van ezzel? Gondolkodj már el egy kicsit. Mi nem adtunk el magunkat Sátánnak. A mi hitvallásunkat, próféciaértelmezésünket a hit zászlóvivői képviselték évszázadokkal ezelőtt, olyanok, mint a valldensek, Fiorei Joackhim, Nicolaus Cusanus, vagy a reformációs mozgalmak. Mondanak neked ezek a nevek valamit? Már ez is bizonyítja, hogy az adventista Bibliaszemlélet a történelmi kereszténység vonalán halad. Továbbá, mi annak ellenére is a Bibliához ragaszkodunk, hogy némelyeknél divat lett a történetkritikai bevezetés-tudomány, vagy az a szemlélet, hogy a "szeretet" nevében fel kell hagyni a bibliai tanítások, és egységre kell törekedni.


A tengerből jövő fenevadról pedig:


A 666-ról szóló magyarázatodat nem tudom elfogadni. Állításod szerint "666 egy embernek a neve". Ezzel szemben a Biblia azt írja, a (Jel 13,18)-ban, amikor erről beszél, hogy "számlálja meg a >>fenevad számát;<<" - vagyis a szám a fenevadé (szó szerint vadállaté, ami valamilyen hatalmat jelképe a Keleti apokaliptika szabályai szerint). Továbbá azt mondja még a Biblia, hogy ez egy "emberi szám" (Jel 13,18 szintén). Nem egy embernek a száma, hanem egy emberi szám, mint az 1,2,3 stb, itt a Szentírás nyomatékosítja, hogy nincs benne semmi különleges. Tehát: A 666, mint egy emberi szám, egy vadállattal jelképezett hatalom azonosító jele. Ezt mondod még: "A katolikusok szerint, a pápa címe nem Vicarius Filii Dei, hanem Vicarius Christi.". Ezt senki sem vonja kétségbe. Csakhogy már 1612-be is rámutatott Helvigius professzor hogy a Bibliában a "Krisztus és az Isten Fia" (amit a latin nevek jelentenek) szinonima a Bibliában. Továbbá bizonyított, hogy ez a cím megtalálható az ál-konstantini adománylevélben, amelyet a Pápaság hamisított.


Egyébként pedig: Nem azért azonosítjuk a fenevadat a Pápasággal, mert valamilyen szinten alkalmazható rá a 666, hiszen másokra is alkalmazható. Arról van szó, hogy a fenevad jellemzése - amely már a Biblia korábbi könyveiben is megtalálható, csak más szimbólum alatt - félreérthetetlenül a Pápaságra mutat. Ezt nem az adventisták találták ki, mert több évszázados hagyománya van annak az értelmezésnek, hogy a Pápaság intézménye megjelenik a bibliai próféciákban, mint egy istenellenes hatalom.

2014. szept. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
21%

Rengeteg példát fel lehetne hozni arra, hogy a törvénykezést üdvösségkérdéssé emelitek. Most csupán kettőt említek.


Az első:

Egy beszúrást a hittételetekből idézek:

"Még egy másik okot is felhozott a szombat ünneplésére: népének megváltását (5Móz 5:14-15). Tehát a szombat megjelöli azokat, akik elfogadták Jézust, mint Teremtőt és Megváltót."


forrás: [link]


Isten népének jele, hogy a szombatot megtartja. Tehát aki a népéhez tartozik, az megtartja a szombatot. Megfordítva: Aki nem tartja meg, nem tartozik Isten népéhez.


A második egy gyöngyszem szerintem, mindenki döntse el maga, hogy mit gondol erről. Egy adventista keresztelkedés előtti vallástétel, és ami a legszebb, egy szavazást idézek, amely előadás megtalálható itt mp3 formátumban vallástétel címen:

[link]


"Az elmúlt héten kedves leendő testvéreinket a bizottság meghallgatta… az, hogy itt most előttetek vallást tesznek, az halvány árnyéka annak, amit itt a bizottsági meghallgatáson tapasztaltunk… Kérlek benneteket, szíveskedjetek felállni. És most már csak igenel vagy nemmel válaszolni a feltett kérdésekre.


- Hiszitek e azt, hogy a Biblia az első betűjétől az utolsóig az Isten szava?

- Hiszitek-e azt, hogy Isten ebben az igében minden olyan dolgot a tudomásunkra hozott, ami az életre és a kegyességre való.

- Hiszitek-e, hogy Jézus Krisztus az a valaki, akinek az áldozata és az abban megnyilvánuló isteni szeretet elégséges ahhoz, hogy bennünket új teremtéssé tegyen?

- Érzitek-e személyesen és személyes megváltónak tartjátok-e Jézust a tapasztalt szeretet nyomán?

- Hiszitek-e azt, hogy Isten a mi javunkat szolgálandó az igében bizonyos törvényeket adott, elsősorban erkölcsi törvényeket, amelyekhez való igazodásunk ugyancsak a mennyek országába való beépülésünket, és beilleszkedésünket szolgálja?

- Hiszitek-e, hogy ennek minden egyes területe egyformán fontos?

- Hiszitek-e, hogy sokrétű törvényadásban egy azért különleges módon kiemelkedik, ez a szombat, a teremtés és a megváltás emlékünnepe?

- Tapasztaljátok-e Isten személyes szeretetét, gyógyító befolyását, jelenlétét a szombatünneplés kapcsán?

- Hiszitek-e azt, hogy Isten egészségügyi törvényeket is adott, melyeket ugyancsak nem annyira a mi testünk féltése jegyében, hanem inkább a lelki érzékenység kiteljesedése érdekében adott?

- Hiszitek-e azt, hogy az imádság valóságos lehetőség minden hívő életében, hogy Istennel közösséget ápoljon?

- Hiszitek-e azt, hogy a holtak alszanak?

- Hiszitek-e azt is, hogy lesz feltámadás, hogy az Isten életre hívja az árnyakat?

- Hiszitek-e azt, hogy Istennek van egy népe, és minden időben volt, és most a vég idején is van egy népe, amelyet az Ő üzenetének képviseletével bízott meg?

- Hiszitek-e, hogy ez az adventi nép?

- Készek vagytok-e ennek a népnek a szolgálatában hatékonyan részt venni?

- Hiszitek-e azt, hogy Isten ennek a népnek külön segítséget adott, amikor a prófétaság lelki ajándékával ajándékozta meg?

- Készek vagytok-e a gyülekezet életében tevékenyen, hatékonyan részt venni?


Testvéreim, ízelítő volt nyílván mindabból, amit mi már átbeszélgettünk kedves leendő testvéreinkkel. Ahogy itt a királyi papság elve alapján éljük az életünket, így felajánlom nektek is a lehetőséget, hogy kérdéseket tegyetek fel, amennyiben szükségét érzitek. Nyílván nem a teljesség igényével hangzottak el a kérdések, valószínűleg sok minden kimaradhatott a ti értékítéleteteket alapul véve, tehát ha bárkinek lenne valamilyen kérdése, amit szeretne feltenni leendő testvéreknek, akkor, tessék!

Nem látok jelentkezőt. Akkor szavazásra bocsátanám az elhangzott - a mi bizonyságtételünk, ugye ezt azért hozzátenném, hogy a gyülekezet bizottságának bizonyságtétele - és a most elhangzott vallástétel alapján ki az, aki az előbb hallottak alapján, a mi leendő testvéreinket keresztségre ajánlja. Legyetek szívesek ezt a jobb kezetek felemelésével jelezni. Van-e valaki ellene? Tartózkodott-e valaki? Kár, hogy háttal vagytok. De szóval egy emberként a testvérek keresztségre ajánlanak Titeket, és én szívből kívánom, hogy ez a keresztség mindazt jelentse nektek, amiről vallást tettetek, és amiről személyes hangnemben előttünk bizonyságot tettetek. Vaj’ ha tapasztalnátok azt, hogy mit jelent segítségül hívni az Ő nevét, és belékapaszkodni egy életen keresztül. Az Isten áldjon meg benneteket, és legyen ott személyesen, láthatatlanul de személyesen a lelke által ott a keresztségkor, amikor az alámerítés bekövetkezik, és új életre támadtok a Jézus Krisztusban. Foglaljatok helyet. "

2014. szept. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
80%

Sziasztok!


Az előző kommentben egyáltalán nincs szó az üdvösségről! Itt a szombatról mint jelről, és egy vallástételi Istentiszteletről olvashatunk, melyek az adventista egyházhoz való tartozásnak a jelei. Az adventisták pedig nem hirdetik azt, hogy csak ők üdvözülnek, bármennyire is szeretnétek ezt a látszatot kelteni...


Üdv. Péter

2014. szept. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
58%

"Az előző kommentben egyáltalán nincs szó az üdvösségről! "


"Még egy másik okot is felhozott a szombat ünneplésére: népének megváltását (5Móz 5:14-15). Tehát a szombat megjelöli azokat, akik elfogadták Jézust, mint Teremtőt és Megváltót."


Azokat jelöli meg a szombat, akik elfogadták Jézust, mint teremtőt és megváltót. A hitelveitek alapján az üdvösség feltétele Jézusba vetett hit. Ennek jeleként állítja a hitelv, a szombat nap megtartását.


Az idézet egy Biblia ellenes szavazást, és feltételekhez kötött keresztelési engedélyt idéz. Ennek ellenpólusaként idézet a Bibliából:


A keresztelés feltétele:

Apcsel 8

36. Mikor pedig menének az úton, jutának egy vízhez; és monda a komornyik: Ímhol a víz: mi gátol, hogy megkeresztelkedjem?

37. Filep pedig monda: Ha teljes szívből hiszel, meglehet. Az pedig felelvén, monda: Hiszem, hogy a Jézus Krisztus az Isten Fia.

38. És megállítá a szekeret; és leszállának mindketten a vízbe, Filep és a komornyik; és megkeresztelé őt.


Két feltétele van a keresztségnek:

1: víz

2: Bizalom, hogy Jézus a megváltó, a kegyelem általi megváltónk, ki Isten fia.


Ezzel szemben bizottsági meghallgatás, majd 17 hiszek egyet vallástétel után a közösség megszavazza, hogy a keresztségre várakozók alkalmasak-e a keresztség felvételére.


Nem én próbálom azt a látszatot kelteni, hogy üdvösségkérdést csináltok, hanem ti magatok hirdetitek. Miért, szerinted üdvösségkérdés a szombat? Ha nem, akkor miért is tartsam meg, ha nem oszt vagy nem szoroz? Csak nem felsőbbrendűnek, kiválasztottabbnak képzelitek magatokat a szombat napi cselekedeteitektől és megtartásától? Nem fogod kimondani, de igen, többnek, kiválasztottabbnak képzelitek magatokat. És ez a vallástétel és a hittételeitek is bizonyítják.


Összegzem a Biblia alapján a törvénykezéseteket:

Gal 5,4 Elszakadtatok Krisztustól, a kik a törvény által akartok megigazulni, a kegyelemből kiestetek.


Tetszik, persze, hogy nem, de nem érdekel.

2014. szept. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
38%

Sziasztok!


Ez egyszerű belemagyarázás a szövegbe, az általad levont következtetések csupán az általad levont következtetések, és egyértelműen arra szolgálnak, hogy beleköss valamibe.


Ha valaki adventista akar lenni az elfogadja az adventisták hitelveit. Senki nem állítja azt, hogy csak az üdvözül, aki adventista. Ezt csak te állítod be így!


Nem tudom mi bajod van velünk, és mi a célod ezzel a beszélgetéssel, de a rosszindulatú feltételezéseid nem helytállóak, ugyanis te egy hitelv magyarázatából ragadtál ki egy mondatot a szövegkörnyezetéből, és ezt úgy állítod be, mintha mi "törvénykezni" akarnánk ezzel. Már bocs, de ez teljesen inkorrekt magatartás.


Minden felekezet azokat fogadja el a tagjainak, akik megvallják a hitelveiket. Ez egy teljesen természetes dolog. Ebből törvénykezést és az üdvösség feltételét fabrikálni szintén teljesen inkorrekt magatartás.


Egyik érvedben sincs hivatkozás arra, hogy mi a törvény által akarnánk megigazulni, ez megint egy inkorrekt hazugság, amit határozottan visszautasítok!


Te képzeled magad felsőbbrendűnek azáltal, hogy bennünket kirekesztesz a kegyelemből, és te képzeled magad kiválasztottabbnak azáltal, hogy hazugságokkal próbálod meg lejártani az adventistákat. Hadd döntsük el mi magunk, hogy mit hirdetünk, és mit tartunk üdvösségkérdésnek, te egyet tehetsz: elfogadod azt, amit mi mondunk magunkról, és nem te magyarázod bele, azt, hogy mi hogyan értjük azt amit leírtunk!


Az pedig a legnagyobb hazugság, hogy nem érdekel, mert ha nem érdekelne, akkor csöndben maradnál...már bocs!


Üdv. Péter

2014. szept. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
21%

„Ez egyszerű belemagyarázás a szövegbe, az általad levont következtetések csupán az általad levont következtetések, és egyértelműen arra szolgálnak, hogy beleköss valamibe. „


Nem, én csak idéztem. Viszont az idézet magába véve már következtetés, jól látod, mert az idézet talált és süllyedt!


„Te képzeled magad felsőbbrendűnek azáltal, hogy bennünket kirekesztesz a kegyelemből”


Nem, testvér, én csupán idéztem Páltól. :) Biztos felismerted… Vagy ezeket a sorokat nem olvassák tifelétek?


„Az pedig a legnagyobb hazugság, hogy nem érdekel, mert ha nem érdekelne, akkor csöndben maradnál...már bocs!”


Szövegértelmezés barátom, szö-veg-ér-tel-me-zés! Az nem érdekel, hogy nem tetszik neked. Olvasd csak el… Igaz? Ezt írtam. Te, vádló! Miért vádolsz hazugsággal, barátom? Idézz egy mondatomat, amikor téged minősítettelek, és nem az egyházad tévtanításait, vagy annak vélt dolgait!


A sajnálatos, hogy egyetlen érvet nem hoztál fel magatok mellett, és a támadás ellen, csak engem minősítesz, holott én nem tettem ezt Veled. Akkor ki is a rosszindulatú?


A hitelveitekből idéztem egyetlen sort, amivel nem tudsz mit kezdeni, csak annyit, hogy ez nem igaz. Idézem még egyszer, de hogy ne bonyolódjunk bele, csak a felét: „Tehát a szombat megjelöli azokat, akik elfogadták Jézust, mint Teremtőt és Megváltót.”


Aki elfogadja, az meg lesz jelölve a szombat nappal. Aki nincs? = Üdvösségkérdés. Nem közvetlenül tettétek üdvösségkérdéssé, hanem közvetve, mint jelet.


„Minden felekezet azokat fogadja el a tagjainak, akik megvallják a hitelveiket.”


Az általam idézett vallástétel nem egyszerű vallástétel, hanem belépő, vizsga a keresztséghez. Ez Bibliaellenes, és engem személy szerint nagyon is felháborít! Keresztelkedni ugyanis nem felekezethez keresztelkedünk, hanem Krisztushoz. Ez adventista, ez hit gyülekezetes, de miért is? Mert ott keresztelkedett?


IKor 1


12. Azt értem pedig, hogy mindenitek ezt mondja: Én Pálé vagyok, én meg Apollósé, én meg Kéfásé, én meg Krisztusé.

13. Vajjon részekre osztatott-é a Krisztus? Vajjon Pál feszíttetett-é meg érettetek, vagy a Pál nevére kereszteltettetek-é meg?

14. Hálákat adok az Istennek, hogy senkit sem kereszteltem meg közületek, kivéve Krispust és Gájust,

15. Hogy valaki azt ne mondja, hogy a magam nevére kereszteltem.


És mondok még valamit. Csak olyan súlyos feltételek mellett fogadjátok el az embert testvérnek, ha teljesen elfogadja minden hittételeteket, értelmezéseiteket? Súlyos hiba! Mennyivel inkább kellene az ellenséget szeretni, mint a barátot?


„44. Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket.

45. Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, a ki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak.

46. Mert ha azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é?”


Tudod nem a vádaskodás és a letiltás a szeretet megnyilvánulása. Szerintem. De nem ez lenne az első eset, amikor tévednék…

2014. szept. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én is tudok idézni Páltól: "A botor és gyermekes vitatkozásokat pedig kerüld, tudván, hogy azok háborúságokat szülnek..." (2Tim 2,23). :-)


Ezt a vitát nem én kezdtem, nem én vádoltam meg az adventistákat törvénykezéssel, való igaz, hogy sajnos elkövettem azt a hibát, hogy belementem ebbe a vitatkozásba, mert valóban bántó az a fajta képmutatás amit művelsz: "testvér" vagyok számodra, de ironikus, és bántó megjegyzéseket teszel. "Barátomnak" szólítasz, de ellenségként kezelsz. Elismered, hogy támadsz, és elvárod, hogy érveket hozzak fel magunk mellett.


Nem értesz velünk egyet? Szerintem találsz millió olyan felekezetet, ahol megkeresztelnek. Mi ebben a felháborító?


Hazugság, hogy csak azt fogadjuk el testvérnek, aki minden hittételünket és értelmezésünket elfogadja! Számomra egy katolikus, egy református egy evangélikus, vagy baptista ugyanúgy testvér. De próbálj meg ezek közül bármelyik felekezethez úgy tartozni, hogy nem fogadod el annak hitelveit! Elárulom: nem fog menni...


Látom a letiltás nagyon megviselt, pedig így egymás közt: ott te hibáztál, amit el is ismertél...


Szóval visszatérve az eredeti témához: mi a célod ezzel? Kicsinyes bosszút akarsz állni a sérelmeidért? Szerintem ne tedd, mert ez nem fog boldoggá tenni. Való igaz, hogy nem könnyű adventistának állni, jómagam sem értek egyet azzal, hogy olyan terheket helyezünk a tagjainkra, amelyeket idővel nem éreznének tehernek, ha elfogadnánk az elején őket, úgy amint vannak, és ahogy te is javasolod: megkeresztelnénk őket feltétel nélkül, és a többi majd kialakul ahogyan járnak a gyülekezetbe. Sajnos kisebbségben vagyok ezzel a nézetemmel, így valószínű a közeljövőben nem várható változás nálunk ezen a területen, ami azért baj, mert sok fiatal van, aki nehezen szánja el magát egy ilyen elkötelezettségre.


Szóval nem vagyok én egy érzéketlen valaki, teljesen megértem azt, amit - kicsit szokatlan támadó stílusban ugyan - a szememre vetsz, és egyet is tudok érteni veled, csak te is értsd meg, ha rosszul esik ez a stílus... :-)


Üdv. Péter

2014. szept. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
52%

2Tim 2,23 szavait ismerheted, ostoba és tanulatlant jelent. Ha ostoba és tanulatlan az írásom számodra, akkor nem nagyon lesz mit beszélgetnünk a továbbiakban.


„Ezt a vitát nem én kezdtem, nem én vádoltam meg az adventistákat törvénykezéssel”


„Vádaskodásomat” alátámasztottam, nem csak vaktában csapkodtam, sőt több éves hithű adventista tanulmányozás után állítottam, mely alátámasztásokra nem reagáltál ész érvekkel, csak támadással, és hazudok felkiáltással.


Nem az adventizmussal van problémám, hanem a törvénykezéssel. Márpedig a törvény szelektálása, és betartása törvényeskedéshez vezet. A törvény Krisztusra mutat, mind-mind Krisztust vetíti ki. Őt szimbolizálja, akárcsak az ünnepkörök, amik szintén a törvény részei. Nem a betartásukra, hanem a miértjükre kellene koncentrálni. Nem véletlen hogy Krisztus betölteni jött a törvényt, mert a törvény prófécia. Ezért nem múlik el egyetlen pontocska sem a törvényből, amíg, na, mi történik… amíg mind be nem teljesedik. Ismerősek ezek a részek? Egy ilyen tökéletes bemutatást, mert a törvény bemutatás, (ahogy Ezékielnek kellett nem kis megpróbáltatással bemutatnia, hogy mi vár a nemzetre) próbál nagyon sok felekezet szelektíven megtartani.


„Hazugság, hogy csak azt fogadjuk el testvérnek, aki minden hittételünket és értelmezésünket elfogadja!”


Akkor engem miért is nevezel képmutatónak, mert testvérnek szólítalak? Mindenki testvérem, mert Isten egy vérből nemzette az emberiséget. Nincs görög és zsidó közt különbség.


„De próbálj meg ezek közül bármelyik felekezethez úgy tartozni, hogy nem fogadod el annak hitelveit! Elárulom: nem fog menni...”


Na, nekem itt kezdődik a képmutatás, amikor nem értek egyet, de nem teszek semmit, és ezáltal támogatom. Ha Neked ez rendben van, az a Te dolgod, nekem nincs rendben.


„Kicsinyes bosszút akarsz állni a sérelmeidért?”


Milyen bosszúról beszélsz, ember? Kértelek, hogy idézd, amikor megbántottalak. Ezt nem tetted meg, helyette folytatod a ki a fain gyerek, ha nem te műsort. Miért nem írod le, hogy mely mondatommal bántottalak meg, azon kívül, hogy az adventista hittételeket bibliátlannak és helytelennek, törvénykezőnek tartom. Mennyi előadást hallottam Tőletek ugyan így például katolikus hittételek nem egyetértéséről, sőt református egyház rossz útra téréséről a Jelenések könyvének magyarázata során. Ha neked az nem tetszik, hogy szóvá teszem, magatok háza táját sem ártana átvizsgálni…

Örülök, hogy látsz valamicske problémát az adventista szokásokból. Viszont nem biztos, hogy a struccpolitika megoldás. Jó, hogy Luther nem így gondolta.

Jel 2,20

De van valami kevés panaszom ellened, mert megengeded amaz asszonynak, Jézabelnek, a ki magát prófétának mondja, hogy tanítson és elhitesse az én szolgáimat, hogy paráználkodjanak és a bálványáldozatokból egyenek.


Ez a keresztelkedés – kimondom- undorító. Istennek attól még lehet csodálatos, de a véleményemet leírhatom, vagyunk annyira szabad országban, még úgy hiszem. De a törvénykezést még inkább annak tartom.


Sem a cinizmus, sem a mosoly nem fog átjönni az írásból, de nem haragból és nem internetprófétát játszva írom azt, amit. Nincs támadó stílusom, csak akkor már, miután nem kapok választ semmire sem, csak mellébeszélést és támadást. Ha a nyájaskodással nem jutottam semmire, miért folytassam pont ugyan úgy? Viszont te valóban szokatlanul sértődős vagy, ezt gondolom mondták már, vagy tudod magadról. Egy kereszténynek azért ettől sokkal mocskosabb támadásokat is mosolyogva kell ám eltűrnie, ha kell. Ez a sértődős modor nem életképes ilyen köpködő chat oldalon. Ha nem bírod, nem kell válaszolni, maradj csak a jól bevált bemásolgatásoknál. Szívesen. Tudod egy barát ott kezdődik, hogy szemedbe mondja a frankót. A képmutató, jajj ne bántsam meg, vagy nem érdekel hozzáállású barátra nekem nincs szükségem. De ha Te ilyenekkel szereted körülvenni magadat, legyél köztük békességgel.


Mivel érdemi beszélgetés nincs közöttünk erről a témáról, elvileg befejeztem. Remélem mindenféle válasz nélkül nem csak békességben, hanem igazságban is megpróbálsz élni. Hidd el, minden felekezet halálosan biztos benne, hogy nála az igazság. Az Őrtorony presbiterei Isten kiválasztottjai, EGW Isten kiválasztottja, az adventista egyház Isten kiválasztottja, a katolikus egyház Isten kiválasztottja, a Pápa hitkérdésben tévedhetetlen, Németh Sándor Isten kiválasztottja, és minden egyház a saját, szent szellemtől, Krisztustól kapott ajándékkal rendelkezik, ami az igazság. Furi, ez a sok igazság a sok igaz, és kiválasztott gyülekezetnél szöges ellentétben vannak egymással. Tudod, hogy miért? Mert a Biblia Jézusról szól. Az első betűjétől az utolsóig.

Jn 5,39

Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam;


De onnantól, hogy egy törvényt erkölcsi, egészségügyi törvénynek magyarázzák, rögtön zsákutcába kerülnek. Ez igaz a szombat napra, a tavaszi, őszi ünnepekre, az ószövetség szelektív vagy teljes elvetéssel magyarázó tanításokra. Nem elég Jézussal bemázolni mondjuk a szombat napot, a szombat nap maga Jézus. És ez igaz minden egyes pontjára a törvényből, amit Isten adott a népnek. Amikor egy törvényt magyarázunk, megtartunk, onnantól kezdve törvénykezünk. És mindezt Jézus nélkül tesszük Istenre hivatkozva.


Biztos, hogy nem érthető, hogy mit akarok elmondani, de nem is számít talán… Szia

2014. szept. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!