Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Ellen White próféta volt,...

Ha Ellen White próféta volt, akinek még egy próféciája sem teljesedett be, akkor miért mondott ellent önmagának?

Figyelt kérdés

Példák:

„Meg kell, hogy értsék az emberek, hogy az isteni természet szenvedett és legörnyedt Kálvária fájdalmai alatt.” Seventh-day Adventist Bible Commentary, 7. k., 907. o.

„Az isteni természet nem görnyedt le Kálvária kínzó fájdalmai alatt” Seventh-day Adventist Bible Commentary, 5. k., 1129. o.


„Egy pillanat múlva fölfelé szárnyaltunk, és (a mennybe) belépve, itt láttuk jó öreg Ábrahám atyát, Izsákot, Jákóbot, Nóét, Dánielt, és sok mást, hozzájuk hasonlóan.” Látomás, A Word to the Little Flock, 14 o., 1847.

„A természetes halhatatlanság fundamentális tévedésén alapszik a halál utáni tudatosság doktrína – egy olyan tanítás, mint az örök kínzás, ami ellentétben áll az Írások tanításainak, az értelem követelményeinek, és emberi érzéseinknek.” The Great Controversy, 545. o.


„Az emberek számára végzett áldozat teljes és befejezett volt. A megengesztelődés feltétele elvégeztetett.” Acts of the Apostles, 29. o.

„Most, amíg a nagy Főpapunk végzi számunkra a megengesztelődést, igyekezzünk tökéletessé válni Krisztusban.” The Great Controversy, 623. o.


Azt már meg sem merem kérdezni, hogy miért mondott ellent a Bibliának?

„Azoknak, akik a földön élnek mikor megszűnik Krisztus közbenjárása a fönti szentélyben, közbenjáró nélkül kell, hogy a szent Isten színe előtt álljanak.” The Great Controversy, 425. o.


Vö.: Máté 28: 20; Zsidó 7: 25; 13: 5.


„Azoknak, akik elfogadják a Megmentőt, bármilyen őszinte a megtérésük, nem szabad azt tanítani, hogy mondják vagy érezzék, hogy üdvösségük van. Ez félrevezető.” Christ’s Object Lessons, 155. o., (1900 kiadás).


Vö.: I. János 5: 13; Róma 10: 9-11.


„Aki a döglött állatok húsát eszi, nem fog elragadtatni.” Testimonies, 1:187.


Valamint amit hirdet, hogy a pápai tiara betűinek összege 666, az rá is vonatkozik?

E = 0 G = 0 W = 5+5

L = 50 O = 0 H = 0

L = 50 U = 5 I = 1

E = 0 L = 50 T = 0

N = 0 D = 500 E = 0

= 100 + 555 + 11 = 666


Hithű Ellen White rajongók válaszát várom.



2014. szept. 17. 08:49
1 2 3 4
 11/37 Salx Narval ***** válasza:
"A pápai tiara betűinek összege 666" Na ez egy nagy baromság. A döglött állatos dolog is tetszik, bár szerintem ezt a pontatlan fordítás miatt lett félreértelmezhető. Feltételezem nem élve kellene megenni szerencsétleneket.
2014. szept. 20. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Mindennek utána lehet nézni, ezek valós dolgok. És még egyszer sem cáfoltatok semmit, csak közlitek, hogy ezek már cáfolva voltak, rosszindulatra fogjátok az igazság megmutatását és nagyképűen távoztok, hogy most akkor megvédtétek imádott hazugotokat. Milyen érzés ezt a nőt imádni Isten helyett? Ez is meghalt értetek? Olvastátok már valaha úgy a Bibliát, hogy előtte nem tömtétek tele a fejeteket adventista hazugsággal, hanem csak az igére figyeltetek? A Biblia több helyen írja, hogy nem is kéne tanító, mert a Szentlélek elég lenne, de ti még a nyilvánvalót is tagadjátok.

Isten kegyelme legyen veletek, mert a szombat és ennek a nőnek a tanítása nem fog titeket megtartani. Hazugságban éltek.

2014. szept. 20. 05:54
 13/37 anonim ***** válasza:

[link]


Testimonies, 1:187- et itt elolvashatod.

2014. szept. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

"Azoknak, akik a földön élnek mikor megszűnik Krisztus közbenjárása a fönti szentélyben, közbenjáró nélkül kell, hogy a szent Isten színe előtt álljanak."


Speciel én magam is hallottam kerakos tanításban ilyet. Ez valós állítás. Viszont valóban ellent mond a Bibliának.

2014. szept. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

[link]


Ez hetednapi adventista oldal, és nem kritikai marhaság.


Idézet az oldalról: " Nincs-e már itt az ideje annak, hogy mindenki igyekezzék lemondani a húsról?"


És idézet a Bibliából:

1Tim 4,3

A kik tiltják a házasságot, SÜRGETIK AZ ELEDELEKTŐL VALÓ TARTÓZKODÁST, melyeket Isten teremtett hálaadással való élvezésre a hívőknek és azoknak, a kik megismerték az igazságot.


1Kor 10,25

Mindent, a mit a mészárszékben árulnak, megegyetek, semmit sem tudakozódván a lelkiismeret miatt.


Nem tudtam, hogy burgonyát mészárolnak le a mészárszékekben. De ha így volt, sorry.


Nem tudtam, hogy Isten tévedett, mikor Illést nem karalábéval etette a holló által, mikor Ábrahám nem krumplit szolgált fel az Úrnak, mikor Jézus nem almával kínálta meg a több ezer embert. De biztos white asszony jobban tudta, mint Isten.


Ilyen baki a borivás felcserélése mustra, amivel több ízben sikerült megfognom az adventistákat egyetlen felhozott rész által a Bibliából.


Bor ellenes dogma, hús ellenes dogma, E.G.White Jézus gyermekkoráról írt történet mind, mind baki. Soroljam még? Nekem nem tetszik. Virít a valótlanság nagyon sok állításából, egyáltalán nem prófétikus. Buzgó keresztény rengeteg tévedéssel. Nem is az ő hibája, inkább mindazoké, akik gondolkodás nélkül bálványozzák.

2014. szept. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
85%

Sziasztok!


Adventista vagyok. Előre megmondom, hogy egy rövid választ fogok adni. Megtanultam ugyanis, hogy az ilyen stílusú kérdéseknél egy olyasvalaki van a háttérben, akinek már határozott állásfoglalása van a témáról, nem a tudatlanság az indíték, hanem az, hogy kifejezze ellenszenvét a témával kapcsolatban. Következésképp tehát csak veszekedni akar, ezért nem tisztességes, mert az egész csak a provokációra épül. Lássuk akkor néhány vonásban a kérdést.


1. Az a hosszú írás, amit a kérdés alatt szerepel, minden bizonnyal a [link] oldalról származik, ahol Ellen White írásaiból ollóztak össze bizonyos szakaszokat, és állítottak szembe egymással. Ez ugyanaz a módszer, ahol a Biblia-ellenes oldalak szerkesztői kiragadnak a Szentírásból némely igehelyeket, és szembeállítják őket egymással, hogy lám, az egész Szentírás tele van ellentmondással. Az ilyen oldalakat nem tudom komolyan venni.


2. Ellen White-al kapcsolatban két dolgot szeretnék mondani. Először is, nem tartozott az önjelölt próféták közé, Isten kizárólag a Hetednapi Adventista Egyház számára hívta el. Ellen White 17 éves volt, amikor az első látomását kapta. Könyörgött Istennek, hogy vegye le róla ezt a tervet, végül engedve az Úr kérésének reszketve osztotta meg a látomást a testvérekkel. Másrészt ő nem egy semmiből előjött próféta volt, mivel a szolgálatára a bibliai próféciákban - Jel 12 - is van rá utalás. Az adventisták előtti 16-18. végi Bibliakommentátorok elmondják, hogy a János apokalipszisében benne foglaltatik egy 1260 esztendőről szóló jövendölés, amely a középkori Egyház teljhatalmi idejét vetíti előre 538-1798-ig, amely időszak alatt Isten népe - az igazi kereszténység - üldöztetést szenved. A 200 évvel ezelőtt - tehát az adventisták előtt élt - Bibliakommentátorok elmondják nekünk, hogy a (Jel 12,16)-ban szereplő "föld" az amerikai földrésszel azonos, ahová Isten népe menekült. A 17. vers ezután elkezd egy új jelképet használni az Egyház azonosítására, ez pedig az "maradéka" (görögül lopios), amelyről jellemzést ad. Egyrészt azt mondja, hogy megtartják Isten parancsolatait, másrészt náluk van Jézus Krisztus bizonyságtétele, amely a (Jel 19,10) alapján a "prófétaság lelkével", vagyis a prófétaság lelki ajándékával azonos, ez azonban nem kifejezetten adventista magyarázat, az evangélikus teológiában is megjelenik ez az értelmezés, ott is a prófétákat értik azon szakaszon, nem pedig a hívőket. A Biblia szerint tehát a maradék egyház egyik ismertetőjele, hogy megnyilatkozik náluk a prófétai szolgálat. Ez a jövendölés az adventista teológia szerint Ellen G. White szolgálatában nyilatkozott meg, amelyet többféleképpen lehet ellenőrizni. Például onnan, hogy Ellen G. White élete tisztességes volt, még az ellenfelei sem találtak az életében semmi kivetnivalót. Az egész életét Istennek szentelte, szolgálata pedig a mai napig pozitívan gyümölcsöző, mert az ő teológiájában óriási hangsúlyt kap a lelki fejlődés, a Krisztushoz hasonló jellem kialakulása, amely írások sokak életére hatással voltak, és mindig a Biblia olvasására hívta fel a figyelmet.


3. A 666-al kapcsolatban a következőket tudom elmondani röviden:


-A szám a fenevad száma, márpedig az apokaliptikus irodalomban a fenevad mindig valamilyen hatalmat, birodalmat jelképez, következésképp személyekre nem olvasható.

-A fenevadról azonosítását a Biblia nem a 666-tól teszi függővé. Sok mindent elmond róla, ez a fenevad ugyanis nem a Jel 13.-ban van előttünk először, hanem a Bibliában máshol is lehet olvasni. A 666 csak egy végső pont az azonosításban, már előtte is teljesen nyilvánvaló, hogy kiről van szó.

-A pápai tiarát leszámítva, a "Vicarius Filii Dei" - amely kiadja a 666-ot - bizonyítottan megjelenik egy pápai dokumentumban (ál-konstantini adománylevél), tehát jogosan hozható ez a szám a pápai hatalommal összefüggésbe.

2014. szept. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Utánanéztem minden idézetnek, helytálló az oldal állítása, elenvájt ezeket a szavakat leírta, majd ellentmondásba keveredett önmagával.

Az, hogy TI viszont semminek nem néztek utána, azt ez bizonyítja:

a) A Biblia szerint, 666 egy embernek a neve, nem a címe (Jel 13: 17-18)

b) A katolikusok szerint, a pápa címe nem Vicarius Filii Dei, hanem Vicarius Christi.


Eladtad a lelked az ördögnek.

2014. szept. 21. 16:45
 18/37 anonim ***** válasza:
35%

Sziasztok!


A Kérdező egyértelműen hazudik. Nem nézett utána az idézeteknek, ha megtette volna - amit egyébként be is linkeltünk - látta volna, hogy pl. a Testimonies, 1:187-ben semmi ilyenről nincs szó...


Szégyenletes dolog továbbá egy halott ember nevét kisbetűvel egybe írni, ez is minősíti a Kérdező embertelenségét. Már más alkalommal is megtette ezt, és újra és újra megteszi. Az utolsó megjegyzésében pedig egyértelműen saját magát minősíti...


Üdv. Péter

2014. szept. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 Salx Narval ***** válasza:
84%
Engem mondjuk hidegen hagy, hogy igazat állított e ez a jóasszony vagy tévedett. Az biztos, hogy az életét akár példamutatónak is nevezhetnénk , függetlenül a vallási meggyőződésétől. A katolikus egyház egyértelműen állítja, hogy nincs ilyen címe a pápának a tiarákat meg is lehet nézni,( tényleg nem ez áll rajtuk)egyiken sem. Elképzelhető, hogy valamelyik iratban így fogalmaztak, de szerintem hülyeség ennek ekkora feneket kerekíteni. Engem ez nem érint, nézzen utána az akit zavar. A katolikusok így az adventisták úgy látják. Most őszintén, kit zavar, hogy Jézus bort, vagy mustot ivott, nem tök mindegy? Gondolom ezt is, azt is ivott, (sőt valószínű, hogy sört is), szüretkor mustot, utána meg bort (nyilván nem ivott annyit, hogy berúgjon). Engem még egy adventista sem akart lebeszélni a húsevésről egyáltalán nem zavar, hogy vannak köztük vegák, a Biblia nem tiltja meg konkrétan húsevést, csak megemlít néhány kikötést, mint ahogy a borivás kapcsán is csak a lerészegedést ellenzi. Senkinek semmi baja nem származik abból, ha valakik ennek ellenére nem fogyasztanak húst és nem isznak bort, nem ettől válik az ember Isten követőjévé az biztos. Nem is igazán értem miért kell egymásban az ellenséget keresni, hát nem ugyanazt az Istent félitek mindannyian? Ki-téved, ki- nem?, megnyugtatlak benneteket, mindenki téved, ebben egészen biztos vagyok. A legjobban azok tévednek akik azt hiszik, hogy a másik besározásával nő a "kegyelmük", ha értitek mire gondolok.
2014. szept. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
17%
Nem, kedves, nem az a gond, hogy vegák vagy mustot isznak bor helyett. A gond, hogy ez a tanítás olyan erős, hogy üdvösség kérdést csinálnak ezekből, akárcsak a szombat napból. Mindezeknek a hamis tanításoknak a gyökere egy asszony buzgó írásainak bálványozása.
2014. szept. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!