Melyik a helyes gondolkodásmód az alábbiak közül?
A: Egy dolgot egészen addig nemlétezőnek tekintünk, amíg valaki be nem bizonyítja, hogy létezik.
B: Egy dolgot egészen addig létezőnek fogadunk el, amíg valaki be nem bizonyítja, hogy nem létezik.
A válasz fényében: Létezik-e Yehova? Létezik-e Zeusz? Létezik-e Odin? Létezik-e Mickey Egér? ... és miért?
"ceri nevű felhasználó válasza:
ne adj nekik kérdező, ha pocsékolásnak tartod. Ha nem adod nekik azt a bizonyos 1%-ot, akkor meg nem a te adódat kapják meg."
Szép világ is lenne, ha csak az 1%-okból kapnának. Ki kell, hogy ábrándítsalak, de az egyházak iszonyat sok pénzt kapnak mindenki adójából. Sőt a KDNP beleszól azok életébe is, akik nem keresztények.
Egy kis guglizgatás eredménye:
"Az NKÖM által szolgáltatott adatok szerint a magyar katolikus egyház 2000-ben 34,2 milliárd forintot sepert be az államtól és az önkormányzatoktól. Ebből 13,2 milliárdot hitéleti, 17,7 milliárdot oktatási, 2,6 milliárdot szociális, 0,4 milliárdot kulturális, 0,3 milliárdot pedig egészségügyi célokra kapott."
"A magyar katolikus egyház eddig közel 1300 ingatlant kapott vissza az Alkotmánybíróság által szentesített részleges reprivatizáció során."
2000
"Az SZDSZ kimutatása szerint az egyházak 2004-ben mintegy 36,5 milliárd forint költségvetési támogatásban részesültek. A mi [MSZP] kimutatásunk szerint, – ami nem teljes –, ez az összeg 92,2528 milliárd forint volt"
"Az Index nekilátott számolni és arra jutott, 2011-re úgy 56-58 milliárd forint jut majd az egyházaknak, amihez még hozzájön az a plusz ötmilliárd, amelyet Semjén Zsolt KDNP-s miniszterelnök-helyettes szerzett a katolikus egyháznak, ingatlanjáradék címén. Összesen tehát olyan 61,5-63,5 milliárd forint állami támogatás jut az egyházaknak."
"Jelentősen nőtt az egyházak állami támogatása a kormányváltás óta, igaz, a tendencia nem teljesen új: az egyházi kezelésű oktatási intézmények normatíváját például a Bajnai-kormány is komolyan megemelte. Az Orbán-kabinet ezzel szemben elsősorban az 1 százalékos adófelajánlások állami kiegészítését emelte. Míg tehát a 2010-es évben az szja felajánlások utáni állami kiegészítés 8,2 milliárd forint volt, ez 2011-ben 10,7-re emelkedett, majd idén 10,58 milliárd forintra mérséklődött."
2012
"Az egyházi iskolák támogatásának összege 2011-ben a 2010-eshez képest 21%-kal nőtt, tanulónként 230 ezer forintra. Az ilyen intézmények száma a 2011-2012-es tanév kezdetére az előző évinek csaknem negyedével nőtt meg, mert ezzel az önkormányzatok spórolni tudtak. A 2012-es évi egyházi fenntartású közoktatási intézmények támogatására előirányzott normatív és egyházi kiegészítő támogatás összesen 65 milliárd forint, a 2013. évi támogatásokról csak annyit tudni, hogy a költségvetésben „egyéb oktatás” címén a tavalyi 381 milliárd forintos összeget 1000 milliárd fölé emelték – ebbe tartozik az egyházi, alapítványi oktatás finanszírozása is. Ezek egyházi fenntartású intézményekre vonatkozó összegével kapcsolatban még egyeztetések várhatóak - mondta el Popovics Andrea, az Emmi sajtómunkatársa."
"Voltak olyan kifizetések, amelyek nem növekedtek a 2010-es kormányváltás óta. Ilyen például az 5 ezer lakosnál kisebb településen szolgálatot teljesítő egyházi személyek támogatása, 2010 óta 1,6 milliárd forintot szánt a kormány, ezt az összeget határozta meg a 2013-as költségvetési tervezetben is. Szintén azonos maradt az egyházi örökség védelmére és egyéb beruházásokra fordított összeg, ez 1,3 milliárd volt 2010-ben és ugyanennyi a jövő évi költségvetésben. A hittanoktatást 2010-ben 3,008 milliárd forinttal támogatta az állam, ez az összeg 2011 óta 3,1 milliárd és jövőre is ennyit határoztak meg."
Az a normális, ami nem vet el semmit, hanem megvizsgál.
Nem fogad el semmit, hanem megvizsgál.
Ha tudunk valamit, azt is meg kell kérdőjelezni.
De élni csak úgy szabad, hogy élet maradjon az élet.
Rendkívüli állítások, rendkívüli bizonyítékokat kívánnak.
Én azt mondom az A válasz a jó, nehezebb a tudomány útja, de a fanatikus hit semmire sem jó, káoszhoz vezet, visszaveti a fejlődést, a józan eszünkre hallgassunk, és a logikus gondolkodást helyezzük előtérbe.
Kérdező, ne hidd, hogy van egy előre meghatározható, mindig helyes gondolkodásmód. Nincs ilyen. Hozzáadok egy újabb pontot a listához.
C: Nem tudhatsz mindent, és érdemes megválogatni hogy milyen dolgokkal foglalkozol. Mert ha nem válogatsz közöttük akkor lényegtelen dolgokkal fogod tölteni az idődet a lényegesek helyett.
Ez a C pont inkább az A pont kellene hogy legyen, mert az világos hogy Mickey Egér létezéséről elmélkedni nem túl lényeges és hasznos dolog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!