Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért selejtezi Isten az...

Ozmium42 kérdése:

Miért selejtezi Isten az emberiséget, ha helyre is hozhatná, ami elromlott?

Figyelt kérdés
Ha a betegségeket meg tudja gyógyítani, akkor a bűn kiváltó okát, és a bűnhöz vezető elmeállapotokat miért nem tudja vagy nem akarja helyreállítani? Miért jobb büntetni, rombolni és elpusztítani embereket inkább?
2014. júl. 26. 23:27
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
43%
Helyre fog hozni mindent.
2014. júl. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
37%

"Ha a betegségeket meg tudja gyógyítani, akkor a bűn kiváltó okát, és a bűnhöz vezető elmeállapotokat miért nem tudja vagy nem akarja helyreállítani? Miért jobb büntetni, rombolni és elpusztítani embereket inkább?"


Az embernek ugyanezt a kérdést fel lehetne tenni.Ki a kiváltó oka?Aki befogadja a gonoszt az kirekeszti az Igazságot .Két úton nem haladhatsz egyszerre.Érts és láss!Mert ezen a világon tanulsz.Meglátod az utálatosságot.Választhatsz ,a jó és rossz között.Odaát pedig megterem a gyümölcse...

2014. júl. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:

Érdekes módon az emberek inkább úgy gondolják, hogy egy beteget gyógyítani kell, és nem hagyni, hogy minél több embert fertőzzön meg, majd később büntetni vagy megsemmisíteni.

Ennyivel jobb szívűek vagyunk Istennél?

Igen.

2014. júl. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:

"Az embernek ugyanezt a kérdést fel lehetne tenni.Ki a kiváltó oka?Aki befogadja a gonoszt az kirekeszti az Igazságot .Két úton nem haladhatsz egyszerre.Érts és láss!Mert ezen a világon tanulsz.Meglátod az utálatosságot.Választhatsz ,a jó és rossz között.Odaát pedig megterem a gyümölcse..."


Egy fekete és fehér, minden pillanatban tökéletesen egyértelmű álomvilágban talán, de nem a valóságban. Az emberek nem azért választják a rosszat, mert rossz, hanem azért, mert kisiklottak valahol. Vagy félreértenek, rosszul tudnak valamit, vagy azt hiszik, hogy az a boldogságukhoz vezető út, vagy van valami mentális zavaruk, és nem tudnak tisztán látni. A jó és rossz sem egyértelmű a legtöbb esetben, csak ötletelgetünk és improvizálunk (vagy hallgatunk a kedvenc felekezetünk aktuális véleményére, ami szintén egy erősen bizonytalan dolog). Sok esetben még mi emberek is tudunk egymáson segíteni, létezik a megtérés, akkor ne mondd már, hogy a mindenható Istennek nincs jobb ötlete, mint letörölni a térképről a szerencsétlent, ha éppen rossz fát tett a tűzre, vagy nem vette be a híveinek a bizonyíthatatlan okosságait.

2014. júl. 27. 20:21
 15/47 anonim ***** válasza:
#12-es nem értem, miért kéne az embereknek feltenni a kérdést. Az ember nem tudna mindent helyrehozni, nem mindenható, egyedül Isten lenne képes rá,ha létezne és akarná.
2014. júl. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
39%

15/


Az Isten hozza helyre amit az ember elrontott?Kijavítva és minden szép és jó lesz?Nem az Istennek kell tanulnia hanem az embernek.Van mit ,mert egyre nagyobb gonoszság uralkodik.Aki pedig mindvégig kitart a jóban,nem marad el a jutalma...

2014. júl. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:

14/

Minden emberben ott lakozik a bűn,amelyet befogad.Ha te bűnös vagy és adnak lehetőséget a megbocsátásra ,(jó útra térj).Ki vagy te hogy a másiknak nem adod meg ugyanezt!

Annyi dolgunk van hogy higgyünk és bízzunk Jézusban és megbocsássunk mindannak aki felebarátunk.Legyen az bűnös ha bocsánatért könyörög.Segítsünk eljutni a felismerésre hogy nem vagyunk egyedül ...készek vagyunk az Igazsághoz menni.

2014. júl. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
Értsed meg,hogy van ,amit nem lehet helyrehozni sose.. az ember fizikailag nem képes rá, mert az időt nem tudja visszaforgatni. Oks?
2014. júl. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:

Azt pedig ne várjátok hogy elhozzák a Mennyet erre a világra !Jézus eljött és elmondott mindent.Tudjuk hogy létezik Isten országa.A gonoszság fia bekebelez mindent ami az útjába kerül.Nincs bennünk kitartás és hit.Miért várod a csodát ,ha nem hiszel benne?Itt is vannak mégsem hiszel.Harc van az emberekért.Én sem vagyok büszke magamra.És nem hibáztatom Istent.Hitemben gyenge voltam és kétségek gyötörtek.Nehezen hittem Istenben mert vártam hogy megment ha bajban leszek.Nincs akkora hitem ,és nem fogadtam be teljesen.Részleges hit pedig nincs.Fogadd be az Igazság Urát ,hogy ne tudjon az ördög felülkerekedni.Mert ha egy kicsi baj ér máris megrettensz és véged.A Lélek nem tud Atyánkhoz eljutni hogy az ördög be ne férkőzzön közénk.A kapcsolatnak teljesnek kell lennie!A test az csak test ,a lélek pedig lélek.Mit ér, ha a tested megmenekül lélekben pedig kárt vallsz?


Nem tudjátok, hogy a gonoszok nem öröklik Isten országát? Ne ámítsátok magatokat! Sem tisztátalan, sem bálványimádó, sem házasságtörő, sem kéjenc, sem kicsapongó,

1Kor 6.10

sem tolvaj, sem kapzsi, sem részeges, sem átkozódó, sem rabló nem örökli Isten országát.

1Kor 6.11

Néhányan bizony ilyenek voltatok, de megtisztultatok, szentek lettetek, és megigazultatok Urunk, Jézus Krisztus nevében, Istenünk Lelke által.

1Kor 6.12

Minden szabad nekem, de nem minden hasznos. Minden szabad, csak ne váljak semminek rabjává.

1Kor 6.13

Az étel a gyomorért van, a gyomor az ételért, de Isten mindkettőt elpusztítja. A test azonban nem a kicsapongásért van, hanem az Úrért, az Úr pedig a testért.

1Kor 6.14

Isten ugyanis feltámasztotta az Urat, és hatalmával minket is feltámaszt.



A Biblia a Szentírás megíródott.Tanuljunk hogy megerősődjünk hitben és szeretetben.Minden ami meg van írva Igaz.

2014. júl. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:

18/

Minden bűn megbocsájtatik.De hittel kell megbánnod és teljes szívedből.Jézus aki a kezdet és a vég.Van hatalma hogy akkora szeretetet tudjon adni amilyet ezen a világon nem érezhetsz soha.Kiáradó és befogadó.

2014. júl. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!