Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért tekinti a vallás bűnnek...

Miért tekinti a vallás bűnnek az önkielégítést?

Figyelt kérdés

Nem tudom , hány vallásnál tekintik bűnnek, leírhatjátok, melyekben.


Keresztény vallásban talán bűn, a tízparancsolat is írja, hogy ne paráználkodj, és ez ezt fedi.


De miért tekintik bűnnek az önkielégítést? Bűn ez?

Ezért gyónni is szoktak? (komolyan kérdezem)

Rossz ember a vallás szerint, aki magához nyúl, és a pokolra juthat?


Miért rossz dolog az önkielégítés?



2014. júl. 9. 22:58
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
77%
Azért mert jó érzés
2014. júl. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
82%
Vallásban soha ne keress logikát!
2014. júl. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
57%
Bűn mert élvezi az ember. Gyakorlatilag az összes vallás lényege, hogy szenvedj mert az Isten(ek)nek ez tetszik.
2014. júl. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim válasza:
63%
A sok dolog közül ez az egyik .. ha maszturbálok akkor az azt jelenti, hogy Isten nem szeret engem? Mekkora baromság ..
2014. júl. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim válasza:
56%
isten nem szereti ha spermás kézzel imádkozol hozzá
2014. júl. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim válasza:
24%
Imádkozz, ne maszturbékolj.
2014. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim válasza:
86%

Istenhívő vagyok, de ezt én sem értem, és nem is tartom be.(már ha tényleg "szabály") Szerintem valamit félreértelmeztek.

A ne paráználkodj inkább arról szól, hogy ne élj Szodoma és Gomora módjára, fűvel fával, állattal, nappal húgod, este dugod módjára.

2014. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
0%
Ha már a kérdésedben szóba hoztad, megkérdezhetem, hogy te hiszel-e a pokol létezésében?
2014. júl. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim válasza:
72%
Ha nem tanulja meg a gyerek hogy mit kell vele csinálni akkor kihalna az emberiség,de a vallásnak ezt hiába magyarázod,tudod,van az a mondás hogy "az az abszolút apáca,akinek az annyja is apáca". Ne paráználkodj alá az is tartozik,hogy nemlehet kufircolni?
2014. júl. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
88%

Hát, szerintem valamiféle istenség biztos van.

De hogy millió szabályt alkotott volna, és ha akár egyet is megszegsz, akkor örök szenvedés, na azt nem hiszem.

Szerintem a Biblia eredetileg egy tanítás sorozat volt, hogy terelje az embereket a jó felé.

Aztán el telt 1-2 évszázad és fordítani kezdték és terjeszteni és mindig tettek hozzá saját véleményt és el vették, ami szerintük nem jó. Így mára teljesen más maradt belőle. Kb egy nagy tilalomtábla sorozat. Mert ha nem úgy teszed, akkor lesz neked módon fenyegetve.

Ezért nem járok semmi templomba, gyülekezetbe, nem imádkozom és nem tartok keresztet. Ha létezik akkor pont nem ezek miatt fog ember számba venni, hogy járok valahova, meg ilyesmik.

Szerintem az a bűn, amivel másoknak valami módon kárt vagy szenvedést okoz valaki.

2014. júl. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!