Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igazából nincsenek is kereszté...

Igazából nincsenek is keresztények, csak álszentek - ti ezt hogy látjátok?

Figyelt kérdés
Nos tehát a legtöbb ember aki vallásos és elmegy templomba az a legtöbbször csak szokásból megy, 1 óráig szent, utána kijövet már követi is el a "bűnöket", és prédikál a templomba nem járóknak hogy ők micsoda jó lelkek. Szóval a kereszténység, a templom egyfajta védelem, álca az álszentek számára...?

2014. jún. 21. 18:37
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
58%
Kereszténynek lenni annyi mint behunyni az egyik szemedet.
2014. dec. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
57%
A 14. válaszoló vagyok, aki írta, hogy egy embert azért ismer, aki tényleg a keresztény életet él. A napokban halottam újra erről az ismerősről, még ő is letért erről a csodálatos útról. :D
2014. dec. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyet kell hogy értsek a kérdezővel.

Igazad van.

2014. dec. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy látom, hogy azok az emberek, akik nem szeretnék bevallani sem maguknak, sem másnak hogy esetleg bűnösök, de ugyanakkor érzik valahol legbelül -és nem tudják elnyomni, mert ez időről-időre megszólal- hogy mégiscsak így van ez, azok hallani sem akarnak Istenről általában, mert sejtik hogy annak kellene hogy erkölcsi következményei legyenek önnön életükre nézvést, ha egyáltalán belátnák hogy talán mégiscsak létezik az az Isten, aki miatt mások elmennek a templomba.

Nos, ezért inkább megpróbálják a fent említett emberek hitelteleníteni a gaz templomba járókat, mindenféle képmutatónak beállítva mindnyájukat (ha még volna is kivétel a hívők között, akibe az életvitele nyomán nem lehet belekötni,az nyilván bolond és/vagy fanatikus, vagy mindkettő egyszerre és szektás is...), ezzel megpróbálva az ilyen ember a saját moráljának szintjére lehúzni a másként gondolkodókat, azzal a nyilván nagy fokú megelégedettséggel hogy ha tehát mindenki szar, akkor nem olyan nagy baj, ha én is szar vagyok...

Csakhogy ez alpvető tévedés, márcsak azért is, mert az, ha minden ilyen, akit te képmutatónak titulálsz, morálisan hasonló gyenge lábakon állna, mint esetleg te, ez akkor sem mentene fel téged a saját életed és tetteidért való felelősség alól.

2015. márc. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
47%

szerintem nagyon sok full hiteles keresztény ember van, persze nekik is megvan a maguk gyarlósága meg hibái, bár elég érezhető, hogy ők azért nem olyan hangosak mikor valakit meg kell feddni, illetve ők is fejlődnek.


Az is fontos, hogy a keresztények mindig célkeresztben vannak, pl mérgesek valakire és azt mondják haragjukban, hogy "de szájbavágnám" ami egy tök normális reakció, de rögtön jönnek a "te mint hívő ember, hogy mondhatsz ilyet" megjegyzések

Vagy mondjuk jön a vád, hogy "veletek még egy sört sme lehet meginni" amikor pedig meglátnak sört inni, igaz nem vagy részeg, nem vagy bolod, se semmi nem kultúrált rögtön neked ugranak ,hogy "hívő létedre iszol?"


Még maga Jézus is megtapasztalta ezt, "Mert eljött János, aki nem eszik, és nem is iszik, és ezt mondják: Ördög van benne! Eljött az Emberfia, eszik és iszik, és ezt mondják: Íme, falánk és részeges ember, vámszedők és bűnösök barátja! " (Máté 11, 18-19)

holott sosem volt részeg, de mint látod azért is leszidták mert szóba állt bűnös emberekkel és nyitott volt feléjük (persze nem úgy hogy hasonlítson rájuk, haem hogy jobb életre hívja őket)

2015. máj. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
előző vagyok, sajnos tény, hogy vannak képmutató mocskok is akiknek véleményme szerint nem si igazán hisznek, csak pl a templomba járás része a "konzervatív világképnek" ami pedig jó hivatkozási alap a gyűlölködésre
2015. máj. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Roland G. ***** válasza:

Vannak keresztények,hogy kik azok,azt nem a mi feladatunk megítélni,hiszen nem látunk bele senki szívébe.


A vallás a legrosszabb dolog az életben:tedd ezt,ne tedd azt!A Biblia arról szól,hogy senki nem tudja megtartani,csak a Messiásba vetett hit által menekül meg az ember,cselekedetek nélkül!Minél inkább meg akarja tartani az ember a 10 parancsolatot,vagy bármely vallás követelményeit,egyre csak rosszabb állapotba kerül szerintem.Aztán jön az önvád stb!

Szerintem is sokan azért járnak templomba,gyülekezetbe stb mert könnyíteni akarnak a lelkiismeretükön,vagy kiérdemelni Isten áldását.A Biblia pont arról szól,hogy nem lehet kiérdemelni,egy ajándék,amiért nem lehet úgymond megdolgozni,vagy megszerezni szabályok betartásával,hanem csak ELFOGADNI lehet hit által!

Én teljesen a vallás ellen vagyok,de keresztény,mert meggyőződésem szerint a vallás,még ha keresztény címszó alatt is van,nem azonos a bibliai kereszténységgel.


Azért mert valaki templomba vagy gyülekezetbe jár,még nem biztos hogy kereszténnyé válik.Ez olyan mintha abban hinnénk,hogy ha elég sokáig ülünk a garázsban,egyszer majd autóvá változunk!


Isten nem vallást teremtett,hanem életet!A hívőknek az életet kéne sugározni magukból,nem az álszent,vádaskodó,másokat lenéző szellemiséget.Pont emiatt félnek sokan -jogosan -bármiféle vallástól,hittől!

Én kereszténynek tartom magam,de semmi érdemem nincs ebben,mert a hitem szerint a igazzá válásom a cselekedeteimtől függetlenül történt meg.Az igazzá válás egy ajándék,amit nem lehet cselekedetekkel megszerezni,csak elfogadni lehet!

Ez a kegyelem,erről szól az Újszövetség:nem rólam,hanem a Messiásról,nem arról,hogy ÉN mennyire vagyok jó,tökéletes,hanem arról,hogy Ő mennyire jó,tökéletes,és ha hiszek benne,akkor a hitem miatt Isten ajándékba ad mindent,mégpedig ingyen,érdemtelenül,pusztán amiatt,hogy elhittem amit Jézus értem tett!


Ha ez így van-és hitem szerint igen-akkor nincs mivel dicsekednem vagy büszkélkednem s ezért egy ateista,vagy másként gondolkodó embert ugyanúgy tisztelek és szeretek,mint aki hozzám hasonlóan hisz!

2015. jún. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Roland G. ***** válasza:

Vannak,csak nem tökéletesek,de ettől még keresztények!

A templomba járóknál az a baj,hogy nem kapnak olyan tanítást,amelytől az életük megváltozna,de biztos vannak kivételek.

Vannak mindenhol álszentek és igaz,elkötelezett hívők,bármely egyházat vagy gyülekezetet is nézzük!

2015. jún. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
udvozletem a majdnem szentektol kicsit serto hogy igy beszeltek...ki es mi donti el hogy valaki kereszteny vagy csak szineszkedik egy ideig mikor masok latjak?..sztem egy haborus film a jo indikator...mit tennel ha meg akarnak olni vagy bantani akarjak szeretteid es kapsz hozza fegyvert es vedelmet...tudsz e uralkodni a boszzuvagyadon es megkegyelmezel egy bocsanat hallatan...de erre semmi szukseg...a szentseg felelosseggel jar es lemondassal ...es sok probaval harccal...melyikunk dezertal elobb...megeri e egy eleten at remenykedni az orok jutalom erdekeben...mikor jon mar jezus nem birom nezni ahogy a testem ujra es ujra vetkezik...lesz e elnezes hogy magomlesem volt pedig ugy vigyaztam hogy ne nezzek izgato filmeket es ne almodjak erotikus dolgokrol...ez sem teljesitheto tokeletesen mert a vilag sem az... inkabb elveszek a bunosokkel mint nezzem az iteletuket...remelem remlik valami...
2019. nov. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!