Igazából nincsenek is keresztények, csak álszentek - ti ezt hogy látjátok?
"Szerinted mai világban volna valaki aki odaadná az életét a hitért? 1000000 százalék hogy SENKI. Mai világban a képmutatás, álszentség a divat."
@Kérdező
A bibliai próféciák tanítanak az ú.n. "maradék egyházról". Ezt azt jelenti, hogy Istennek minden időben voltak olyan hűséges - nem nagy létszámú követői - akik a tömeges hitehagyások ellenére is. A legelső ilyen utalás a maradékra Mózes első könyve elején történik, amikor a Biblia feljegyzi, hogy csak Noé, és családja - 8 ember "marada" meg (1Móz 7,23). Ilyen maradék volt a babiloni fogságból hazatért kis létszámú csoport is. Tudjuk ugyanis, hogy Izárel mindössze 8-10%-a tért vissza a fogságból, hogy felépítse a várost és a templomot. De ahogy a korai kereszténység idején, úgy a középkorban is voltak kis csoportok, akik hűségesen őrizték Isten parancsait. Ilyenek voltak pédául a valldens keresztények, akik a hegyekbe visszavonulva - ugyanakkor az evangelizációt nem mellőzve - gyakorolták a hitüket. Istennek azonban a végidőben is van egy maradék egyháza, erre tesz utalást a (Jel 12,17). Pontos fordítás szerint ugyanis a "maradékra" haragszik meg a Sárkánykígyó [Sátán - vö Jel 12,9).
Ezen felül próféták jövendöltek Isten végidei népéről, mint egy győztes népéről, akik mindhalálig hűségesek maradtak.
Nincs tehát igazad, mert manapság is vannak - igaz, kevesen - akik a mai napig is megőrzik Isten parancsait, és aszerint élnek, az egyre jobban romló világ közepette.
"iszlámistákat ne keverd ide azok nem hívők, azok terroristák, nemnormális barmok, ja és nem csak önmagukat robbantják fel, hanem több embert is - ők simán csak elmebeteg gyilkosok. Én az önfeláldozást az itteni, európai kultúrájú népekre értettem..."
Ne csak olvasd, hanem értsd is már meg, amit írtam!
Nem az iszlamistákon(????) hanem a keresztényeken van a hangsúly, hogy vannak, akik igenis akkor is vállalják keresztény hitüket, ha tudják, hogy azért akár meg is ölhetik őket. Ez jelenleg szembetűnő ázsiai országokban.
De ők ettől még keresztények, tehát ezért nem kellene ismerősök alapján általánosítani.
Egyébként honnan tudod, hogy nincs-e itt EU-ban és Mo.-on is olyan keresztény, aki ugyanúgy vállalná keresztény hitét? Csak egyelőre még itt nem durvultak el annyira a dolgok, de ami késik, nem múlik... :/
Az emberek általában elég szűk látókörűek, főleg, ha befolyásolja őket egy ideológia, egy közös eszme, egy csoportérdek.
A fradistának akkor is a Fradi a legjobb, ha tönkreverik, a vörösök is azt mondták, hogy a pártnak mindig igaza van és a keresztények sem mentesek ez alól, a saját felekezetük véleménye mindenek felett áll, csak az az igaz és a jó, minden más eleve tévedés, vagy egyenesen a hazugság kategóriájába esik.
Nem nehéz így elszakadni a valóságtól, főleg, mert a visszás dolgokat, a kényes kérdéseket egy laza mozdulattal begyömöszölik a feneketlen zsákba, amivel nem kell törődni, hiszen bizonyára annak is van valami értelme, de hát ki tudja azt kifürkészni, meg hát az ember gyarló ugyebár és mindent meg lehet bocsájtani, meg mindenki tévedhet, de azért ezt mégsem akarják igazán figyelembe venni.
Szerintem bizonyára úgy gondolják, hogy éppen elég arra figyelmet fordítani, ami nekik számít, a többi kérdés lényegtelen.
Egyébként én nem értek azzal egyet, hogy az emberek nem képesek az életüket feláldozni. Éppen ellenkezőleg, rengetegen választanak veszélyes hivatást, a háborúkban sem kellett sokat győzködni a tömegeket, hogy vállalják a veszélyt, a halált is, ha kell. Még csak nem is kell túlságosan magasztos cél hozzá, sokszor a túlélés sokkal több bonyodalmat jelenthet.
A hírhedt Cseka, meg a Gestapo sikeres módszerei is abban rejlettek, hogy legelőször megtörték az ember önbecsülését, ezernyi aljas trükkel tudatosították, hogy vesztett a vallatott. Egy hősies halált sokan bevállaltak volna, de azt éppen hogy nem engedték, hanem rengeteg kisebb nagyobb gyötrelemmel, kínzással, kivetkőztették emberi méltóságából és az ellenállását jelentéktelenné és értelmetlenné téve könnyedén megtörhették.
Összegezve - a keresztények álszentek e? Persze, gyakran előfordulhat, mint minden embernél, hiszen ők is csak emberek.
Egyetértek, az emberiség nem vált kereszténnyé. De iszlámmá vagy akár buddhistává sem.
Az emberiség sok ezer éve megtorpant a szellemi és erkölcsi fejlődésben. Ugyanazok a területfoglaló, hierarchikus majmok vagyunk, akik mindig is voltunk. Bár olvastam, hogy az ősközösségi hordatársadalmak sokkal harmónikusabbak, szolidárisabbak és békésebbek voltak, mint azóta bármi.
Azt gondolom, hogy a legtöbb emberre ez igaz. Végül is, a kereszténység az emberek nagy részénél nem is valódi hit, csak "megszokás", hagyomány, amit örökölt. A legtöbb helyen nem olyan tudatosak az emberek, hogy válasszák a hitüket, hanem egyszerűen környezeti nyomásra követik a mások által megszabott példát.
A másik, hogy szerintem a mai kereszténységnek nincs sok köze ahhoz a buddhizmus-közeli irányzathoz, amit Jézus eredetileg ránk hagyott. Van egy olyan kis történet, hogy élt egyszer egy nagy tanító, aki feltalálta a tűzgyújtás módját, de mivel nagy jellem volt, ezért nem árulta el a nevét, csak átadta a tudását és eltűnt. Évszázadok múltán pedig rend épült a tudás köré, papjai lettek szigorú hierarchiával, liturgiával, szertartásokkal, valamint mindenki kereste a szent ember által hátrahagyott ereklyéket és buzgón tanulta az életének történetét - miközben mindenki elfelejtette, hogyan is kell tüzet gyújtani. Úgy gondolom, ez egy jó metafora arra a kereszténységre, aminek a nevében háborúkat indítottak, meg amit egyes pártok szavazótábornak használnak.
Mégis úgy gondolom, hogy attól, hogy az egyszerű emberek egyszerű módon élik meg a vallást, annak az üzenete még fennmarad. Ők is megértik, hogy fontos az önvizsgálat, a gyónás, a lelkiismeret, és hogy számonkérhetők vagyunk valami magasabb előtt. A felvilágosodottabbak pedig azt is tudják, hogy a tanítások, a menny és a pokol metaforák, amik ez emberi lelket szimbolizálják, hogy valójában az istent nem kívül, hanem belül kell keresni, és hogy a valódi ima a meditáció, amikor az énünk eltűnik. Hogy a "szeresd felebarátodat, mint tenmagadat" emlékeztető arra, hogy mind egy nagy, fraktális rendszer részei vagyunk, ahol valahol minden ember testvér, akiknek a sorsa összekapcsolódik, akár az emberiség sorsa az ökoszisztémával, vagy akár a másik irányban, a sejtek sorsa az általuk alkotott emberi testtel. Jézusban az volt a nagyszerű, hogy úgy magyarázott, hogy azt minden szinten álló ember megértette, mint mikor a gyerekének magyaráz valamit a szülő egyszerűsített nyelven, tudván, hogy majd egyszer, később megérti.
Sokan úgy használják a vallást és a templomot, ahogy te írtad, mint egyfajta mentséget a saját bűneikre. De az emberiség szerintem lelkileg is fejlődik, ezt láthatjuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!