Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valóban szeretheti Isten a...

Valóban szeretheti Isten a bűnösöket?

Figyelt kérdés

Kissé olyan ez, mintha a bíró szeretné a gyerekgyilkost, vagy a bankrablót.

Na persze, szereti, csak éppen úgy lecsukatja, hogy belefeketedik, mire szabadon eresztik...



2014. máj. 11. 16:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Isten bosszúálló? :D Kik kezdték a világháborút? Emberek. Nézze el a rosszat, mert szeret? Hát nem birka szeretetről beszélünk, és akit hülyére lehet venni."


Az ószövetségben kinek a nevében gyilkoltak,nyomorítottak meg sokakat? Az egyház kinek a nevében kezdett el kínozni és megölni embereket az inkvizíció folyamán? Na,ez a nem mindegy.Igen,az embereket meg lehet téveszteni,a Bibliában is ezt csinálják.Sok mindent kimondtak Isten nevében.Egyébként ellent mondasz magadnak,mert ha Isten nem bosszúálló,akkor miért avatkozna bele az emberek ügyeibe?


"Mindegy. Mindenki meg fogja tapasztalni halála után hogy valóban igaz az Isten, és a rossz tetteinket, neki nem lehet jónak bemutatni, mert nem lehet megtéveszteni. Bár embereket igen. Ott mindenki belátja a bűneit. Jobb előbb mint később."


Akkor még mindig nem értem azt,hogy a Bibliában miért büntette Isten az embereket haláluk előtt.

2014. máj. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"Jézus ezért hasonlította a kisgyermekhez azokat akiket Isten elfogad, mert a gyermek még alázatos és formálható.

A gőgös makacs ember nem vezethető."


Akkor elmagyaráznád,hogy lehet az,hogy Szodoma és Gomora városában Isten nem talált 10 igaz kisgyermeket az egész lakosságban?

2014. máj. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Bár a kommenteket most nem volt időm elolvasni, remélem újat írok :) (nem vagyok keresztény, ez csak filozófiai elmélet lesz!)


Isten tökéletes, tehát a szeretetben is annak kell lennie. Azt írja a Biblia, Isten önzetlenül szeret. Na most az a kérdés, mit jelent a szeretetben az önzetlenség.

Véleményem szerint az ember képtelen önzetlenül szeretni. Ugyanis az azt jelentené, hogy az egót ki kellene belőle hagyni. Ami nem csak annyit jelentene, hogy a szeretett személyt magam elé helyezem. Ha önzetlenül szeretem, fel kell tennem a kérdést: miért szeretem?

És itt el is jutottunk a lényeghez. Azért szeretem mert.... Mert megérdemli, mert Ő egy jó ember. De mi az, hogy jó? Minden ember más értékek szerint rangsorja a tulajdonságokat, és ezek szerint szintekre osztja a többi embert is. Aki a neki megfelelő tulajdonságokkal rwndelkezik, az szerethető, aki nem, az nem szerethető. Én pl. szeretem a bunkó, provokatív embereket. Ha ilyennel találkozok, hamar megkedvelem az illetőt. Mert NEKEM bejönnek a tulajdonságai/viselkedése. Más ezt nem szereti, mert ŐT irritálja az ilyen viselkedés, ezért az ilyen személyeket kerüli, nem kedveli. Itt puszta egón múlik minden. Nekem mennyire jön be vagy engem mennyire taszít a személyisége.

És itt visszakanyarodtunk az eredeti kérdéshez. Ha egy ember tudna önzetlenül szeretni, ki kéne zárni az egót, és nem azt nézné, hogy neki mi jön be, vagy mi nem. Nem azt nézné, hogy velem Ő kedves, Ő viszont bunkó. Azaz a teljes egó nélküli szeretet az, amikor a tulajdonságokat nem rangsorolod magadban, ez alapján "osztályozva" az embereket, tehát aki önzetlenül képes azeretni, az egyet jelent azzal, hogy minden egyes embert egyformán kell szeretnie.


Ha Isten tökéletes, akkor tényleg önzetlenül szeret, akkor mindenkit ugyan annyira szeret.

Egy egyházi vezetőt, aki jól is végzi a dolgát, rendben tartja az életét, ugyan annyira szeret, mint egy prostituáltat, homoszexuálist, sátánistát, ...

2014. máj. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 nagylzs ***** válasza:

> Valóban szeretheti Isten a bűnösöket?


Ha valóban van Isten, és ha valóban van bűnös?


> Kissé olyan ez, mintha a bíró szeretné a gyerekgyilkost, vagy a bankrablót.


Szerinted a gyerekgyilkosnak az a szakmája hogy gyereket gyilkol? Ha valaki egyszer hibázott akkor az élete végéig utálni való bűnös lesz? Szerinted?


> Na persze, szereti, csak éppen úgy lecsukatja, hogy belefeketedik, mire szabadon eresztik...


????

2014. máj. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Vegyük Jobb példáját. Sokat szenvedett, de az Isten megengette a sátánnak, hogy kínozza, csak az életét hagyja meg. Nem Isten kínoz. Ez is egy próba, hogy mennyire vagyunk Istenfélők, mert aki kitart az üdvözül.

Háborúkat, is emberek kezdték nem Isten. Mikor mondja azt, hogy most már elég? Ha van még egy lélek akit meglehet menteni, akkor bizony kivár. Az az egy is sokat ér. Amikor a bűn már annyira elterjedt, és elfogadott, hogy még a kisgyerek se látja majd meg a rossz-jó közötti különbséget, mert nincs választási alapja.

Mostan a pápa kezet csókolt a melegek képviselőjének, amikor manipulatív eredménnyel nyert a semleges nem, az énekversenyben, amikor Amerikában már van harmadik öltöző a semleges neműeknek, sajnos egy-két nemzedék alatt már ez is szokványos lesz. Nem fogják érteni a gyerekek, hogy ebben mi is a rossz, hiszen azt látják, hogy szabad, és elfogadott. Egyre lejjebb, és lejjebb adjuk a mércét, és nem is érik sokan, hogy ebben mi is a rossz, sőt Istent kiállták, ki rossznak, mert nem fogadja el őket...

Tűri Isten tűri, ameddig tűri, Aztán csoda,hogy lecsap a világra?

2014. máj. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Érdekesek a válaszok.

Maffiás filmekben látja az ember, hogy a főnök nem követ el semmi rosszat, sőt, jótékonykodik, adományokat ad, szívességeket tesz, segít a bajba jutottakon és akár még erkölcsös életet is élhet. Az emberei azonban működtetik a prostítúciót, eladják a másik ember lányát, kábítószert forgalmaznak, rabolnak, zsarolnak, ölnek, fenyegetnek.

A vezetőjük könnyen lehet jóságos, de a jósága gonosz tettek által jön létre, mert a hatalma, az uralma azokon alapul.

Az ördög vajon nem Isten jobbkeze? Benne van a rendszerben.

2014. máj. 12. 23:55
 17/23 anonim ***** válasza:

A keresztény bilbiai isten nem szeret senkit...mindenki alapból bűnös megvetendő gusztustalan emberi hulladék

robotolj életed végéig éljél nyomorban hogy a halálod után megüdvözülj (milyen egy kellemes vallás)

2014. máj. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
2014. máj. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

lol ez csak egy film -.-

linkeljek neked filmet ahol a sátán egy kedves érző lény és isten a gonosz?

2014. máj. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
ha létezne biztos nem szeretné!
2014. máj. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!