Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként szeretheti-e...

Keresztényként szeretheti-e valaki a Sátánt mint Isten teremtményét?

Figyelt kérdés
És itt nem Sátán imádatról van szó mintha ő lenne az Istened hanem csak úgy mint egy embertársunkat.Mivel ő is Isten termtménye jár-e neki szeretet tőlünk?

2012. okt. 10. 14:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Nyílván ha úgy viselekdsz vele, mint a Sátán, akkor jogosan fel lehet tenni a kérdést, hogy ki is az a Sátán.

A kereszténység a szeretetre, igazságra tanít.

Arra viszont nem, hogy hülyék legyünk és bűnt kövessünk el.

Tehát valószínűleg ha a Sátán akar tőlünk valamit, az nem jó szándékkal lesz. Kérje Istent, kérjen bocsánatot tőle.

Egyébként meg a Sátán nem emberi lény.

2012. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Pietrosol ***** válasza:
9%

Szia!


Hogyne,ne nyúlj haraggal semmihez!Ismered ezt a fizikai törvényt!Azonos előjelű töltések nem oltják ki egymást!

2012. okt. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Azért meghasonlani nem kell.
2012. okt. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Én szeretem a Sátánt, ő van a legnagyobb kulimászban mindannyiunk közül, szóval én sajnálom őt, hogy így tönkretette magát. Szegény ördög...
2012. okt. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
2012. okt. 10. 15:42
 6/27 Pietrosol ***** válasza:

Szia ma 14:53!


"Azért meghasonlani nem kell."


Mire gondoltál?

2012. okt. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Assisi szent Ferenc is imádkozott a sátán megtéréséért mert sajnálta. :)

Szerintem ha valaki gyűlöli a sátánt azzal mégiscsak neki dolgozik mert a gyűlölet tőle ered. Én a gonosz lelkeket leginkább sajnálni szoktam.

2012. okt. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
73%

A Sátán nem olyan formában létezik,mint bukott angyal,meg szellemi teremtény,ilyesmi.A Sátán ellenfelet,vádlót jelent.Jézus ezzel a szóval szimbolizálta az ember önző,félelemben élő énjét,ami ugyanúgy a mi oldalunkhoz tartozik,mint ennek az ellenkezője.Tudunk szeretni,másokkal jót tenni,önzetlenek lenni,és tudunk gyűlölködni,haragudni,másnak rosszat okozni.

Ha az ember gyűlöli ezt az utóbbi oldalát,nem ugyanoda jut-e,amitől meg szeretne szabadulni?

Hogyan máshogyan tudnál segíteni legyőzni a "Sátánt" ha nem azzal,hogy átöleled?

Ha elveted az egyik oldalad,nem fogsz tudni kiteljesedni,mert nem fogod megismerni önmagad.Ám ha elfogadod,a hírhedt vicsorgó fenevad szeretetté,és békévé válik benned,mert a végső valóságban minden a szeretet.

2012. okt. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Utolsó 2 nagyon jó.

Pont ilyen válaszokat vártam.

2012. okt. 10. 18:18
 10/27 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Az a helyzet hogy a Sátán bennünket nem szeret ,sőt meg akar kaparintani a pokolba hogy gyötörjön minket.(öldököl)


Én nem mondanám hogy sajnálni kellene...de nem is kell vele szembe szállni.


(K.Gy)

2012. okt. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!