Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ún. "Jehova tanúi" miért...

Az ún. "Jehova tanúi" miért mondanak egy olyan Istent a magukénak, Aki az ÉLŐKNEK az Istene?

Figyelt kérdés

Mivel az ún. "Jehova tanúi" nem hisznek a halál utáni életben, pedig Jézus azt mondta, hogy MINDENEK ÉLNEK Ő NÉKI (Lukács 20:38).


Az ezt megelőző példabeszédében pedig Jézus nem kiválasztottakat/szenteket említett, hanem egy olyan nőt, akin végig ment 7 testvér, Jézus még is azt mondta, hogy olyanok lesznek ezek az emberek haláluk után, mint amilyenek az angyalok a mennyben.



2014. ápr. 11. 17:51
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

A "kiválasztottakat/szenteket" helyére be lehet helyettesíteni a "különlegeseket" is mivel jobban bele gondolva, az egész Izráel egy kiválasztott nép, de gondolom érthető, hogy hogyan gondoltam.


A JT-k mániája ügye, hogy csak is a szentek meg különlegesek kerülhetnek a mennybe, úgyhogy az ő logikájukhoz mérten próbáltam kiírni a kérdésemet is.

2014. ápr. 11. 18:21
 2/20 anonim ***** válasza:
19%

Kedves kérdezö, Jézus Krisztus mondta Jehováról, hogy nem a halottak, hanem az élök Istene.


Ezt azért mondta, hogy bizonyítsa, hogy lesz feltámadás és azért néz Isten Ábrahámékra mint az élökre, mivel újra fognak élni.


Jézus tanitásában benne van a jövendöbeli feltámadás is.


Ha igazán érdekel mit mond erröl a Bibliád, keresd ki kérlek a Cslekedetek 2 részét. Itt olvassuk, hogy megkapták a tanítványok a Szent Szellemet, és Péter apostol bizonyságot tett a népnek Jézus Krisztusról.


Többek között azt is mondta, hogy Jézus Dávid király leszármazottja, és megemlítette azt is, hogy hol van a halott Dávid király.


Azt hiszem az lenne a leghelyesebb, ha kis idöt szentelnél és figyelmesen elolvasnád a Cselekedetek 2:34 versét.


Az Újszövetség tanítása az, hogy Krisztus az "elsöszülött" a halottak közül. Mit gondolsz mit jelent ez?


Ha van kedved olvasd el kérlek a Kolossé 1:18, és Jelenések 1:5 versét


Katy

2014. ápr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

"... újra fognak élni."


Katy elbuktál. Jézus jelen időben beszélt és nem pedig a jövőre hivatkozva, sőt maga Isten is a csipkebokorból, meg van írva: "Ábrahám, Izsák és Jákób Istene vagyok!"


Isten számára már akkor éltek Ő néki!

2014. ápr. 11. 18:34
 4/20 A kérdező kommentje:
Lesz feltámadás ez tény, erről tényleg úgy beszélt Jézus mint a jövőre hivatkozva, viszont amikor azt mondta, hogy "Ábrahám, Izsák és Jákob Istene, élők Istene", azt már jelenre hivatkozóan mondja!
2014. ápr. 11. 18:39
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Gonolod hogy ez jelent idö: "Bizony mondom néktek, hogy eljö az óra, amikor mindazok akik az emléksírokban vannak kijönnek....."?


Megtalálod a János 5 fejezetében?


....és mi a véleményed a versekröl, amiket megírtam? Elolvastad?


Érdekel a véleményed


Katy

2014. ápr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Katy mint már mondtam, lesz feltámadás ez tény. A hibás logikai következtetéseidre pedig már fényt derítettem.
2014. ápr. 11. 18:43
 7/20 A kérdező kommentje:
Most előre szólok, hogy több oldalas bőrtorony tanítást be ne másoljál mert az biztos, hogy nem fogom elolvasni!
2014. ápr. 11. 18:53
 8/20 anonim ***** válasza:

Mindenek élnek ŐNÉKI. Tehát nem azt mondta, hogy életben vannak, hanem azt, hogy Isten szemében élnek. A halál állapotát alvásnak nevezi Jézus, tehát nem halálnak.

Teljesen mindegy, hogy jelenleg milyen állapotban vannak, mert feltámadnak az örök életre.

Az általad említett idézet amúgy nem a halál közben lévő állapotról szól, hanem csak arról, hogy lesz feltámadás. Mivel lesz feltámadás, Isten szemében élők azok is, akik alszanak. Ahogy Jézus is halottaknak nevezte azokat az embereket, akik pedig akkor éltek.

Lk 9,60 Monda pedig néki Jézus: Hadd temessék el a halottak az ő halottaikat: te pedig elmenvén, hirdesd az Isten országát.


(egy nem Tanú)

2014. ápr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 openyoureye ***** válasza:
88%

bőrtorony XD


Ezt még nem hallottam :)

2014. ápr. 12. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

...látod kérdezö, ezt szoktam nálatok hiányolni.


´Megkértelek, hogy olvasd el a Bibiliádból a verseket, és gondolkodj el rajta, és írj vissza, te hogyan érted.


De nem, nem teszed meg. Természetesen én nem is kényszerítelek, de mi az oka? Talán félsz, hogy valami olyat találsz ott, hogy megrendíti az elképzelésedet? :)


Addig nincs értelme hidd el folytatni ezt a témát, míg elö nem veszed a Bibliádat, és el nem olvasod.


Katy

2014. ápr. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!