Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor jelenik meg az új Új...

Mikor jelenik meg az új Új világ fordítású Szentírás?

Figyelt kérdés
Magyar nyelven. Mi változik benne? És az angolban?

2014. ápr. 11. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Figyeld a [link] oldalon. Angolul megnézheted
2014. ápr. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 megfelelő ***** válasza:
65%

Gondolom úgyis, csak rosszabb lesz. Ahogy torzulnak az elképzelések, úgy torzítják hozzá a Bibliát.


Az 50-es évekbeli angol nyelvűben még imádták Jézust, utána a 84-esben, már csak hódolnak neki, stb.

2014. ápr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Kedves megfelelö,


Ha még esetleg nem hallottál róla, a Tanúk évtizedekkel ezelött Magyarországon is meg a többi országokban is az egész világon NEM az Új Világ fordításból ismerték fel, hogy ki az igaz Isten, hogy nincs háromság, nincs lélekhalhatatlanság, hogy Jézus nem karácsonykor született stb.


Én magam is családommal együtt a Károli Gáspár fordításból ismertük meg az igazságot.


Mai napig az emberekkel ha beszélgetünk és óhajtják, megmutatjuk nekik az igazságot az ö saját Bibliájukban....


A te Bibliádban is benne vannak ezek a tények, keress megtalálod :)


...és még ennyi, hogy ne legyen olyan sok negatív reakció, én itt a Károli Bibliámból szoktam kiírni az idézeteket :) és sajnálattal látom, hogy egyes emberek, még csak el sem olvassák a saját Bibliájukból, és máris támadnak....


Érékelem azokat, akik színvonlasan tudnak írogatni, ami sajnos egyre kevesebb. Valahogy az emberek egyre elkeseredettebbek, és ezt észrevenni a szövegen is amit írnak....


Katy

2014. ápr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%
Igazad van Katy, sok tanú véd egy olyan fordítást, amit egy más vallású személy készített, bezzeg egyesek beszélnek a levegőbe. Előbb olvassunk, aztán minősítsünk.
2014. ápr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tantételbeli ***** válasza:
79%
Magyarul a szöveg ugyanaz lesz,az biztos.Ismerőseim,akiknek már megvan azt mondják,minden ugyanaz,csak a kötés más,Finom,szürke színú szintetikus bőr,ezüstszínü lapélekkel,igazi exkluzív kiadás,könnyebben forgatható,mint a régebbi keménytáblás.
2014. ápr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tantételbeli ***** válasza:
12%
Isten szava szent,és sérthetetlen!Fordítások vannak,magyarul is kitúnő fordítások léteznek.Jehova Tanúi álláspontja az,hogy támogatják a különböző bibliafordítások használatát az összehasonlításokhoz,mert minél több fordítást olvasunk,annál érthetőbb lesz a szöveg.Ezt a kiadványok is bizonyítják,ahol rendkívül sokféle bibliafordításból idéznek
2014. ápr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem többek között van egy több mint száz éves Károli Bibliám és ez a "kedvencem". Egy nehéz bőrkötésű Bibliáról van szó.

Nem a "kirakat" a lényeg emberek,hanem a TARTALMA!

Lehet arannyal,gyémánttal hímzett hazugságokat olvasni,de lehet csiszolatlan kőlapról igazságokat tanulni.

A modern nyelvezet pedig csak egy ürügy...az én Bibliám is magyar nyelven van írva még akkor is ha öregebb mindannyiunknál de én akkor is tökéletesen megértem.

Sátán is egy gyönyörű angyal volt....és mi lett belőle.

2014. ápr. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, de egyik sem a kérdésemre válaszolt. Azt szeretném tudni, miben más a már megjelent új angol, milyen lényeges változtatásokról történt gondoskodás az angol eredetiben és mindez a magyarban mikor és hogyan jelenik meg. Köszönöm.
2014. máj. 25. 22:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!