Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténysgnél és az...

A kereszténysgnél és az iszlámnál sokkal békésebb vallások a keleti vallások (pl. buddhizmus). Láttok rá esélyt, hogy egyszer majd egy ilyen keleti vallás felváltja a két legnagyobb monoteista vallást? Ehhez mi kellene?

Figyelt kérdés
"Felváltja" alatt azt értem, hogy az lesz a legdominánsabb vallás a világon, annak lesz a legtöbb követője. A kérdést nem azért teszem fel, mert a buddhizmust igazabbnak tartom, de különbség van a nátha és az AIDS között.

2013. dec. 27. 07:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg az oroszlán szebb a sáskánál, mégis letépi a fejedet... Kérdező, ha az említett vallásokat képes vagy a náthához és az AIDS-hez hasonlítani, te a felfogásoddal -amit eddig volt szerencsém leszűrni belőle- minimum ebolás vagy.
2013. dec. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A keleti vallásokat azért hiszitek békésnek, mert nem ismeritek őket. Menj el Srí Lankára, ahol a buddhista szingalézek, és a hindu tamilok egymás szentélyeit gyujtogatják fel, és gyilkolják egymást.

Amúgy iszonyú primitív vagy kérdező, de gondolom ezt te is tudod.

2013. dec. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A változatosság kedvéért én látok értelmet a kérdésben.

A kereszténység ideája egyfajta szemléletre épül és a kultúrkörnek vannak jellegzetességei.

Annyi bizonyos, hogy a keresztény vallás válságban van, szerintem a mohamedán is, csak még nem tudnak róla, mivel nem annyira iskolázottak az emberek náluk, hogy feltűnjenek az ellentmondások és a szabadságjogok még nem gyökeresedtek meg annyira, hogy a felsőbb hatalom tekintélyét meg merjék kérdőjelezni, de ez nem tarthat örökké.

A keleti vallások kultúrköréből ma már sok minden beszivárgott, a jóga, a karate és egyéb mélyebb instrukciót is tartalmazó kulturális tevékenység elárulja, hogy a belső energiára fektetett hangsúly teljesen más gondolati elemeket tükröz.

A meditáció, a koncentráció olyan befelé fordulásra biztat, ami nem sajátja a kereszténységnek, legalább is nem olyan mértékben, mint a keleti vallásoknál. A buddhizmus központi gondolata is szimpatikus, akár elismerik a keresztények, akár nem, az értelmezések manapság közelednek a "Krisnásokhoz", elég csak száz évet visszatekinteni és máris szembetűnőek a változások.

Szerintem mindenképpen van egymásra hatás de teljes keveredés nem lehetséges és előfordulhat, hogy az ateizmus előretörésével valamelyik másik régió vallása többségbe kerül, de az ateizmus terjedése egy folyamat, amit ugyan a szocialista eszmék bukása, vagy visszaesése hátráltat, de a folyamat megállíthatatlan. Ezért úgy gondolom, hogy a hitre épülő ideák követői egyre inkább fogyatkozni fognak és a tudományos módszerekhez igazodó, bizonyításra kerülő állítások elfogadása kerül a jövőben előtérbe mindenhol, amint az ahhoz szükséges szellemi színvonal egy fokra ér, onnantól ez óhatatlanul bekövetkezik.

Azt nem tudom, hány száz évre lesz szükség, de egy évezred múlva szerintem a vallásoknak csupán annyi nyoma marad, mint ma a görög mitológiának.

2013. dec. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Abban biztos vagyok, hogy a vallások nem fognak eltűnni, de abban is, hogy az egész emberiség sosem fog ugyanabban hinni, hiszen teljesen eltérő tapasztalataik, szocializációs alapjaik vannak.


Érdekes egyébként, hogy Amerikában például a harmadik legjobban terjedő vallás az "újpogányság", azon belül is wicca.

2013. dec. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az emberiség egyre közeledik egymáshoz a létrejött technológiák eltörlik a kulturális elszigeteltséget.


A buddhista vallást nem ismerem kellőképpen, nem tudom mennyire rugalmas, mennyi benne az ellentmondás, de a kereszténységnek csupán akkor van esélye a fennmaradásra hosszú távon, ha teljes és átfogó reformot hajtanak végre, de akkor az már valószínűleg más nevet kap, akárcsak saját maga, mint amikor a zsidó vallásból kialakult.

Végiggondolva a dolgot kissé megváltoztattam a véleményem, hiszen vallásszerű jelenségre szükség van.

Igénylik ezt az emberek és igényli az államhatalom is, hiszen könnyebb irányítani mindenkit, ha elég a pásztort figyelemmel kísérni, akit a nép követ. Erre még a kommunisták is rájöttek és a kezdeti szlogent: - aki nincs velünk, az ellenünk van -, sürgősen - aki nincs ellenünk, az velünk van - formára változtatták. Mire kissé megkopott a szocializmus eszméje, kapóra jött nekik a vallás, hiszen ha nem lenne, ki kellene találni, gondolhatták.

Természetesen egy modern vallásra gondolok, olyasmire, mint a kommunizmus, hiszen lényegében az is egy vallás, hit kell hozzá. A tudománynak meg kell hagynia a kompetenciáját, nem szabad beleszólni, mert akkor gyorsan és könnyedén elavulna, de a menyország ígéretét hordozhatja, az nem kerül semmibe, majd a távoli jövő meghozza, az sincs közelebb, mint a túlvilág. Szentet is kreálhatnak, amennyi csak kell, Lenin, commandante Che Guevarra, az embereknek kell, akire felnéznek, akit követhetnek. A kulturális hatást nem szabad a gazdasággal keverni, a kommunizmus buktatója ez volt, de erőteljesen szerepelt a programjában a teljes egyenlőség megvalósítása, ami lássuk be, egyenlőre nem lehetséges, még az államosítással sem, így nem csoda, hogy a nagy egyenlőségesdi nem volt teljes siker, de most aztán, hogy megbukott, természetes az ellenhatás. A kapitalizmus számára teljesen idegen a gondolat, hogy egy nincstelen senkiházi egyenlő lehet bármilyen tekintetben egy tehetős polgárral, akinek vásárlóereje is van, mert igazából az a lényeg, az ami kívánatos, hiszen mindenki eladni szeretne, hogy maga is boldoguljon.

Azt gondolom, hogy számos vallás születik még, amíg el lehetne őket törölni, ha egyáltalán szükség van arra, hogy eltöröljék a vallást, amely persze nem lehet anakronisztikus, mert akkor egyre kevesebb híve lesz és végül elfordulnak tőle.

Azért az emberiség mégiscsak fejlődik, eltörölték a rabszolgaságot, aztán a jobbágyságot és talán proletár sem lesz többé, ez kissé kétséges, de mindenesetre azért tapasztalható változás, mert az évszázadok tanulsága remélhetőleg nem múlik el nyomtalanul.

Az "add meg a császárnak, ami a császáré" gondolatot kiegészíthetjük, hogy add meg a tudománynak és a gazdaságnak, ami az övé, az új vallásnak ehhez hasonló korlátokat kell szabni.

Foglalkozzon pusztán a vágyakkal, hiszen az a fő feladata.

2013. dec. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hulye emnerek mindig vannak akiknek mentalosan van vmi problemajuk, ha nem a vallast huzva magukra kovetnek el borzalmas dolgokat, akkor mast lkeresnek ehhez, lehet az politika, sport akarmi, csak gyulolkodni es artani tudjanak, tehat nem a vallas a felelos ertuk, az meg az erem masik oldala, hogy van pl. Irakban egy ongyilkos merenylet valami politikai okbol, biztos, hogy ugy ugy jon le a vilag masik felen elo embernek, hogy valaki azert robbantja fel magat, mert muszlim. Arrol viszont a media bekesen halgatott, hogy par eve azok a bekes buddhista szerzetesek, ezrevel oltek a muszlimokat Burmaban, tehat lenyegtelen milyen vallas az uaralkodo, mindig van aki ugy ertelmezi, hogy abbol csak gyulolet legyen. Azt pedig bemasolhatnad, hogy hol van a Koranban az a sok borzaszto erkolcsi tanitas.
2013. dec. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Amúgy elnézést az "...ebolás vagy" -ért
2013. dec. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!