Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy hívőnek lehet-e életcélja...

Egy hívőnek lehet-e életcélja egy tökéletlen társadalomban?

Figyelt kérdés
Ha következetesek akarunk lenni, akkor egy hívő nem azonosulhat tökéletlen társadalmak tökéletlen céljaval, amik egy mindenható számára értéktelenek. Nemcsak szívből lehet tevékenységet végezni, lehet "csupán" korrektül, jól dolgozni. Ezek is fontos társadalmi törekvések. Sőt, ez alkotja a társadalom gerincét. A keresztény , hogy tud azonosulni egy az esetleges " Mindenhatói" szempontból kevésbé fontos törekvéssel, ha ez sokaknak mégis életfontosságú? Esetleg lenézi, megveti azokat, akik nem az "Isteni" dolgokkal, nem olyan szemlélettel értékeli a társadalmi törekvéseket, vagy csak átnéz ezeken az embereken? Pl. kutyamenhelyek, nyugdíjas tűzoltó egylet, bélyeggyűjtők társasága...stb.
2013. dec. 6. 03:21
1 2 3
 21/24 openyoureye ***** válasza:

A kérdésre válaszolva, természetesen. Hisz aki szerint Isten teremtette a világot az egyet ért azzal, hogy mindent ő hozott létre és nem pedig az ember találta ki/fel. Szóval a "kutyamenhelyek, nyugdíjas tűzoltó egylet, bélyeggyűjtők társasága" is Isten fejéből pattantak ki, így nem hinném, hogy számára bármi is a világon érdektelen lenne, tehát bátran lehet ezekkel is foglalatoskodni.



"De mivel mindenki ateistának születik, engem az érdekel, meddig tart az egyes ember "lényege", ès hol kezdődik az, ami átformálja a gondolatait, ami egyébként más lenne, ha nem lenne vallásos."



Nem igazán értem, mire akarsz itt kilyukadni. Az, hogy minden ember ateistának születik, nem jelent semmit. A leves is vízből van, mégsincs köze a levesnek a vízhez. Ennyi erővel az ember analfabétának születik, s mindemellett járni sem tud és akkor mi van? Ha nem tudja az első pillanattól akkor már felesleges megimrni is? Miért kellene már az első percben mindent tudnia az embernek? Nem az a lényeg mikortól vagy minek a hatására lesz valaki hívő, hanem, hogy miért oly vonzó vagy épp logikus sok ember számára az, hogy nem vagyunk egyedül és az élet nem csak röpke 70 év. Ezt nem kell tanítani senkinek, midenki érzi és tudja csak épp nincs tisztában vele. Inkább arra kellene választ találni, hogy miért fél, retteg mindenki az elmúlástól? Miért olyan nagy dolog az, ha korábban úgysem léteztünk és most is csak látogatóba jöttünk? Szerintem azért, mert legbelül tudjuk, hogy a halál után nem szűnünk/szűnhetünk meg létezni, ennek ellnére mégis ezt sulykolják belénk az életünk első pillanatától az utolsóig. És ez elbizonytalanít, megrémít bennünket. Egy nem várt eredmény mindenkit elbizonytalanítana.


De ha szertnéd válaszolok a második kérdésedre is: Az ember szerintem már gyermekkorában találkozik vallási képekkel, mint pl angyal, ördög. Ha máshol nem, akkor mesékben. Aztán később mikor érettebb lesz megismerkedik alap dolgokkal a vallásokkal kapcsolatban, úgy mint túlvikág, lélek vagy szellem. A többi te is tudod.

Viszont én úgy veszem észre, te azt szeretnéd megérteni milyen indíttatásból fordul az ember a vallások felé. Szeretnél egy olyan világban élni ahol nincsenek vallások, mert szerinted ezek egyenértékűek a mítoszokkal, legendákkal, vagy mende-mondákkal.

Tegyük fel, hogy mindenki elfelejt mindent amit a vallásokkal kacsolatban tudni vél. Szerintem nem sok idő kellene ahhoz, hogy ismét felüsse a fejét a világban. Az embereknek rengeteg kérdése lenne ismét melyeket nem lehet megmagyarázni máshogy csakis a túlvilág létezésével. Gondolok itt azokra akik a klinikai halál után visszahozva, új élményekkel gazdagodtak odaátról. A meditáció során szerzett új tapasztalatokról, nem tudom nmennyire vagy jártas az orvoslásban, de az Ayahuasca tea igencsak komoly transzcendens élményekkel gazdagíthat bárkit. Igaz is, ha már ilyen szkeptikus vagy, akkor a helyedben bevállalnék egy ilyen Ayahuasca élményt, ha úgyis annyira meg szeretnéd ismerni azt az élményt amit másoktól csak visszahallasz, de sosem éltél át :)

A kérdések nem maguktól jönnek, nem az emberek találták ki az élményeket, hogy aztán válaszokat gyártsanak hozzájuk. Mi ebben a logika. Ha átélsz valamit és nem érted megpróbálsz választ találni rá. A tudomány pedig korántsem elég fejlett ahhoz, hogy mindenre tudja a választ.


Nekem ez a véleményem.

2013. dec. 9. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Kései Sirató ***** válasza:

Miért ne lehetnének egy hívőnek céljai? Nem csak hogy lehetnének, kell is hogy legyenek.

Céltalanul nem, lehet értelmes életet folytatni. Jó ha az embernek vannak rövid távú és hosszú távú tervei, céljai.

HA kitűztünk egy adott célt, akkor el tudunk indulni a megvalósítás felé vezető úton. Ha nincs célunk, akkor legfeljebb a mának, a jelennek élünk.

A Biblia szerint érték a munka és érték a pihenés is. VAn aktív pihenés is, amikor az ember kikapcsolódik. Ilyenkor tud időt szakítani pl. a hobbijára. Pihenés nélkül olyanok lennénk, mint a robotok. Szóval kellenek a célok..

2013. dec. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de ennek a kérdésnek nincs értelme. Annak sokkal több értelme lenne, hogy van-e életcélja egy tökéletes társadalomban, nem?
2013. dec. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 openyoureye ***** válasza:
Utolsó, hol tökéletes a jelenlegi társadalom? Ha az lenne, nem lennének problémák. Lehet a Rózsadombról nem látszik, de itt elég komoly bajok vannak a társadalomban.
2013. dec. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!