Ha Isten létezik és ő tökéletes, akkor miért hozott volna létre egy tökéletlen világot, tökéletlen emberekkel? Egy tökéletes Isten miért csinálna ilyet?
Miért teremtette Isten a világot?
Miért teremtette meg az Isten a világot, ha nem volt rá szüksége? Csakugyan Isten nem azért teremtette a világot, mintha szüksége lett volna rá. Hanem azért, mert túláradó szeretetből meg akarta osztani másokkal is az ő örök s végtelen boldogságát. Ezért teremtett eszes lényeket; a többit pedig azért, hogy az eszes lényeknek szolgálatára legyenek.
Isten a világot saját dicsőségére teremtette, mert ki akarta nyilvánítani és közölni akarta a maga jóságát, igazságát és szépségét. A teremtés végső célja az, hogy Krisztusban Isten legyen „minden mindenben” (1Kor 15,28), a maga dicsőségére és a mi boldogságunkra.
„Isten dicsősége az élő ember, s az ember élete Isten látása.” (Szent Iréneusz)
Alapvető igazság, melyet a Szentírás és a Szenthagyomány állandóan tanít és magasztal: a világ Isten dicsőségére teremtetett. Isten teremtett mindent, magyarázza Szent Bonaventura, „nem (...) azért, hogy növelje dicsőségét, hanem hogy kinyilvánítsa és közölje dicsőségét”. Istennek ugyanis a teremtéshez semmi más indoka nem lehetett, csak szeretete és jósága: „A teremtmények Istennek a szeretet kulcsával kinyitott kezéből jöttek elő” (Aquinói Szent Tamás). És az I. Vatikáni Zsinat kifejti:
„Isten jóságával és mindenható erejével nem boldogságának növelésére, nem is megszerzésére, hanem tökéletességének kinyilvánítására a teremtményeinek adott javak által szabad elhatározással, az idő kezdetétől a semmiből alkotta mindkét teremtményt, a szellemit és a testit.”
Isten dicsősége az, hogy jóságának e megnyilvánulása és közlése, melyek miatt a világ teremtetett, megvalósulnak. "Szeretetből eleve arra rendelt bennünket, hogy Jézus Krisztus által gyermekei legyünk, akaratának tetszése szerint; kegyelme dicsőségének dicséretére" (Ef 1,5--6). "Isten dicsősége ugyanis az élő ember, az ember élete pedig Isten látása. Ha ugyanis már Istennek a teremtés által történt kinyilatkoztatása életet ajándékoz minden lénynek, akik a földön élnek, sokkal inkább ad életet az Atya Ige által történő kinyilatkoztatása azoknak, akik Istent látják." [Szent Ireneusz] A teremtés végső célja az, hogy Isten, aki mindenek Alkotója, végül ’minden legyen mindenben’ (1Kor 15,28) azáltal, hogy egyszerre gondoskodik a maga dicsőségéről és a mi boldogságunkról.
Összefoglalva: Isten azért teremtette a világot, hogy kinyilvánítsa és közölje dicsőségét. A dicsőség, melyért Isten teremtményeit megteremtette, az, hogy ők részesednek az Ő igazságában, jóságában és szépségében.
Nem ahhoz kell szeretet és kihívás, hogy egy tökéletes világot teremtsünk, hanem ahhoz, hogy olyat hozzunk létre,ami önmagát teheti tökéletessé.
Te mit élveznél jobban? Egy olyan dolgot, amit csak úgy kapsz, vagy egy olyat, amiért előtte megküzdöttél? Erre mondják, hogy szebb a kilátás a hegy tetejéről, ha a saját lábaddal másztál fel oda.
Na meg mi számít tökéletesnek? Mert én tökéletesebbnek tartok egy hibákkal teli világot, mint egy hibátlant. A fogalmakat fel kell emelni a kérdés mértékére..
A világ nem tökéletlen, sőt az ember sem...csupán a fejlődése "elején" jár, s muszáj a tökéletlenség jelenléte, hogy tudomásunk legyen magáról a tökélyről(kontraszt), és elkezdhessünk azzá válni...vannak útmutatók és leírások. Hajrá! :)
üdv
25/F
LastOne.Left
13:18-cal egyetértek, azzal a különbséggel, hogy nem keresztény vagyok, hanem wicca.
A lényege a dolognak ugyanaz: az ember lehetne tökéletes, de maga választja a rosszat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!