Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miből gondolják hogy a Biblia...

Miből gondolják hogy a Biblia valós?

Figyelt kérdés
A Biblia lehet egy ókori mese könyv is...lényegében kis történetekből áll... rengeteg tanulságot hordoznak magukban lehet hogy az ókori felmenőink ilyen kis történetekkel készítették fel gyermekeiket a felnőtt korra! Isten és Jézus pedig arra szolgáltak hogy legyen az egésznek egy főszereplője! Egy magyar népmese elolvasása után se térdelünk meg és istenítünk egy csillag szemű mutáns juhász ivadékot sem! 14/f (a korom végett ne vegyétek lényegtelen gyermeki gondolkodásnak a kérdésemet)
2013. okt. 14. 23:19
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A vélényeket illik alátámasztani is valamivel, nem? Péter pontosan ezt tette. Ami azt illeti a Bibliát én is Istentől ihletett szent könyvként fogadom el. S hogy miért vagyok ebben olyan biztos? Ennek több oka is van, például a rengeteg előre megjövendölt prófécia beteljesedése, mely nem hagyható figyelmen kívül. Egy ateistával való vitám során ezt bővebben ki is fejtettem: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Vagy pépdául olyan tudományos tények lettek benne megfogalmazva például az egészségügy terén, melyek évszázadokkal megelőzték a korát: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Ezen kívül hatalmas erkölcsi értéke van, s az egész Bibliai tanítás a teremtő bölcsességét tükrözi vissza, de ezt persza csak az tudja, aki őszintén és elfogulatlanul tanulmányozta, s nem abból indul ki eleve, hogy ez csak egy "mesekönyv".

2013. okt. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Jómagam a saját életemben azt tapasztaltam, hogy a szeretet valahogy nem jött magától. Természetes állapotomban önző vagyok, és mindenben a magam érdekeit tartom szem előtt. Ez akadályoz abban, hogy önzetlen módon tegyem a jót. Én korán érő típus voltam, és 15 évesen rájöttem arra, hogy ellentét van a Biblia és köztem. Vallásos nevelést kaptam (27 évvel ezelőtt ez nem volt természetes) és sokszor jobban szeretettem otthon TV-zni mint templomba menni. Pedig tudtam, hogy ott jókat tanulok, de az "egyszer volt hol nem volt volt egyszer az ember" című rajzfilmsorozat jobban érdekelt. Tanulni is csak mértékkel tanultam, képességeim alapján közepes tanuló voltam, és lusta is. Élveztem, hogy Édesanyám kiszolgál, nem igazán segítettem otthon, mert az fárasztó. Igazi kamasz gyerek voltam (a fiam most lesz 15 éves... ;-)).


Én egy nyári református Bibliatáborban tértem meg 15 és fél éves koromban, amikor is Isten megszólított, és megváltoztatta az életemet. Nem érdekelt onnantól a TV, faltam a Bibliát és a keresztény könyveket, szabadidőmben párhuzamosan 3-4 bibliakörbe jártam, mellette öregotthonba idősekkel beszélgetni, lelkigondozni, és a tanulmányi eredményem exponenciálisan javult, teológiára készültem, végül a műszaki pályára jelentkeztem, olyan pontszámot értem el a felvételin, hogy - bár főiskolára jelentkeztem - Egyetemre vettek fel. Persze lehet erre mondani, hogy szerencsém volt, lehet emberi magyarázatot találni, de annyi csoda történt az életemben, hogy azt nem lehet racionális módon megmagyarázni...


Több mint 21 éve élek boldog házasságban, két fiam van, Isten olyan gazdagon megáldotta az életemet, hogy bárkivel beszélgetek erről, mindenki "kivételnek" tart. Amióta a bibliai elvek szerint élem az életem naponta tapasztalom, hogy a másoknak való segítségnyújtás természetes dolog olyan apró dolgokban is, ami mások számára nevetséges. A Jó Isten minden percben ad lehetőséget a másokért cselekvésre, és tudom azt, hogy ez Nélküle nem menne. Egyszerűen azért mert Ő győzi le bennem az önzést, ami természetes módon jönne, ha nem lennék állandó kapcsolatban Vele. Számomra ezért egyértelmű, hogy a Biblia valós.


Üdv. Péter

2013. okt. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
29%

Istentől ihletett persze! Ez nem is lehet kérdés!


3Móz 27:29

Senki, a ki teljesen az Úrnak szenteltetett az emberek közül, meg ne váltassék, hanem halálra adassék bizonynyal.


Bír 11:29-40

visszatérek az Ammon fiaitól, legyen az Úré, és megáldozom azt egészen égőáldozatul...


2 Sám. 21,8-14 "De elvevé a király Aja leányának, Rispának két fiát ... Mikálnak öt fiát ... És adá azokat a Gibeoniták kezébe, a kik felakaszták őket a hegyen az Úr előtt. Ezek tehát egyszerre heten pusztulának el, és az aratás első napjaiban, az árpaaratás kezdetén ölettek meg. ... És kiengesztelődött ez által Isten az ország iránt."


2Kir 23:20-25

És megáldozta a magaslatok összes papjait, a kik ott voltak, az oltárokon, és emberi csontokat égetett meg azokon, és úgy tért vissza Jeruzsálembe.

(előzmény: 1Kir 13:2)


Ölj!


5Móz 17:12


Ha pedig elbizakodottságból azt cselekszi valaki, hogy nem hallgat a papra, a ki ott áll, szolgálván az Urat, a te Istenedet, vagy a bíróra: haljon meg az ilyen ember. Így tisztítsd ki a gonoszt Izráelből.



Ölj!


3Móz 20:27


És akár férfi, akár asszony, hogyha ígéző vagy jövendőmondó lesz közöttök, halállal lakoljanak; kővel kövezzétek azokat agyon; vérök rajtok.



Ölj!


4Móz 1:51


És mikor a hajléknak elébb kell indulni, a léviták szedjék azt szét, mikor pedig megáll a hajlék, a léviták állassák azt fel, az idegen pedig, a ki oda járul, meghaljon.



Ölj! (Kínhalál)


Józs 7:15


És lészen, hogy a ki az Istennek szentelt dologban bűnösnek találtatik, tűzzel égettessék meg, ő és mindene, a mije van, mivelhogy megszegte az Úrnak szövetségét, és mivel alávaló dolgot cselekedett Izráelben.



Ölj!


2Móz 31:14-15


Megtartsátok azért a szombatot; mert szent az ti néktek. A ki azt megrontja, halállal lakoljon. Mert valaki munkát végez azon, annak lelke írtassék ki az ő népe közül.


15. Hat napon munkálkodjanak, a hetedik nap pedig a nyugodalomnak szombatja az Úrnak szentelt nap: valaki szombatnapon munkálkodik, megölettessék.



Ölj!


3Móz 24:16


És a ki szidalmazza az Úrnak nevét, halállal lakoljon, kövezze azt agyon az egész gyülekezet; akár jövevény, akár benszülött, ha szidalmazza az Úrnak nevét, halállal lakoljon.



Ölj!


2Krón 15:13


És ha valaki nem keresné az Urat, az Izráel Istenét, megölettessék kicsinytől fogva nagyig, úgy a férfi, mint az asszony.



Ölj!


2Móz 22:18


Varázsló asszonyt ne hagyj életben.



Pusztíts!


5Móz 13:13-19


Hányd kard élére annak a városnak lakosait; áldozd fel azt mindenestől, a mi benne van; a barmát is kard élére hányd.


És a mi préda van benne, hordd mind együvé az ő piaczának közepére, és égesd meg a várost tűzzel és annak minden prédáját is teljes áldozatul az Úrnak, a te Istenednek, és legyen rom mind örökké, és soha többé fel ne építtessék.



Ölj!


1Kir 18:40


És monda Illés nékik: Fogjátok meg a Baál prófétáit; senki el ne szaladjon közülök! És megfogák őket, és alávivé őket Illés a Kison patakja mellé, és megölé ott őket.



Ölj!


2Móz 22:20


A ki isteneknek áldozik, nem csupán az Úrnak, megölettessék.



Ölj!


Józs 7:19-26


És monda Józsué: Miért rontottál meg minket? Rontson meg téged e napon az Úr! És elborítá őt egész Izráel kövekkel, és megégeték őket tűzzel, miután megkövezték vala őket.



Ölj!


3Móz 20:13


És ha valaki férfival hál, úgy a mint asszonynyal hálnak: útálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak; vérök rajtok.



Ölj!


2Móz 22:19


A ki barommal közösül, halállal lakoljon.



Ölj!


5Móz 21.20.


És ezt mondják a város véneinek: Ez a mi fiunk pártütő és makacs, nem hallgat a mi szónkra, tobzódó és részeges: 21. Akkor az ő városának minden embere kövekkel kövezze meg azt, hogy meghaljon.



Ölj!


2Móz 21:15


A ki megveri az ő atyját vagy anyját, halállal lakoljon.



Ölj!


3Móz 20:9


Mert valaki szidalmazza az ő atyját vagy anyját, halállal lakoljon; atyját és anyját szidalmazta; vére rajta.



Ölj!


3Móz 20:10


Ha valaki más ember feleségével paráználkodik, mivelhogy az ő felebarátjának feleségével paráználkodik: halállal lakoljon a parázna férfi és a parázna nő.



Ölj! (Kínhalál)


3Móz 21:9


Hogyha valamely papnak leánya vetemedik paráznaságra, megszentségteleníti az ő atyját, azért tűzzel égettessék meg.

2013. okt. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
31%
ez az Ószövetség. Ha nem érted a Bibliát legalább ne írj már jó?!
2013. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Próbálják elhinni,mert megnyugtatja őket.Ne keresztény iskolában tanulj tovább.
2013. okt. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Nem nem ott tanulok tovább de különben nem rossz az ha találnak valamilyen "támaszt" maguknak az életben csak nem értem hogy mér olyat ami pl. engem még sose védett meg
2013. okt. 18. 21:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!