Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miből gondolják hogy a Biblia...

Miből gondolják hogy a Biblia valós?

Figyelt kérdés
A Biblia lehet egy ókori mese könyv is...lényegében kis történetekből áll... rengeteg tanulságot hordoznak magukban lehet hogy az ókori felmenőink ilyen kis történetekkel készítették fel gyermekeiket a felnőtt korra! Isten és Jézus pedig arra szolgáltak hogy legyen az egésznek egy főszereplője! Egy magyar népmese elolvasása után se térdelünk meg és istenítünk egy csillag szemű mutáns juhász ivadékot sem! 14/f (a korom végett ne vegyétek lényegtelen gyermeki gondolkodásnak a kérdésemet)
2013. okt. 14. 23:19
1 2 3
 1/26 Mirk ***** válasza:
82%

Nem tudom, én is ismerek embereket, akik mondogatják, hogy ez meg az van a bibliában és szó szerint "szentírásnak" veszik. Miért? Mert az az isten könyve. Ez a válasz. És akkor már úgy van minden. És elképzelhetetlen a gondolat, hogy esetleg ugyanolyan könyv, mint bármelyik másik. Még csak nem is elképzelhetetlen, mert meg sem fordul a fejükben. A biblia az biblia. Ami ott van az úgy van.

Nevetséges.

2013. okt. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
61%

Abszolútde nem "lényegtelen gyermeki gondolkodás". Én is ezt gondoltam 14 évesen. Az az érdekes, hogy minél többet olvasgatsz, nézelődsz, gondolkodsz utána, annál biztosabb vagy benne, hogy ez így van.


Hogy miért veszi a Bibliát bárki is komolyan? Számomra a mai napig rejtély. Talán az évszázados hagyományok, meg lehet félnek egyesek, hogy "ha neadjisten mégis igaz, nehogy a pokolra jussak.". Valójában hasonló véleményen vagyok, mint te. Ezek valószínűleg nem többek egyszerű tanmeséknél, amiket felolvastak a gyerekeknek, aztán pár hülye csinált belőle egy vallást.

2013. okt. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

én is csak mesekönyvnek tartom, de ettől függetlenül én hiszek...


hogy miből gondolják? azt kérem abból hogy valaki kitalálta hogy jujj ez tele van olyan történetekkel amik tanulságosak és. mivel sok esetben a szegények segitése bennük a lényeg meg egyéb ilyesmik igy ha ezt elkezdi hirdetni (más tollával ékeskedni feltéve ha nem ö maga irta) azért mert a szegények mindig is azt akarták hallani hogy milyen jó lesz nekik és ezt kihasználva tudta őket manipulálni, tehát aki kitalálta az csak uralkodni akart az emberek felett (nézz az iszlámra araboknál nem volt egység de kitalálta hogy azoknál a keresztényeknél van vallás és mennyire fanatikusak aziránt és mekkora az összefogás, erre létrehozta allahot meg az egész iszlámot hogy hatalomra jusson!)


nekem ez a nézetem

2013. okt. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
63%
Ötezer év múlva meg fogják találni a 77 magyar népmese c. könyvet és vallást alapítanak rá, ahol a Legkisebb Királyfit fogják imádni, és a hétfejű sárkány lesz az ördög.
2013. okt. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Meg vagyok nyugodva hogy nem vagyok egyedül a nézetemmel! :)

Én egy egyház által támogatott keresztény iskolába jártam! hetedik osztályos korom óta furdal ez az "elmélet" mikor beszéltem vele a hittan tanárommal annyit mondott hogy aki hisz az hisz aki nem az pedig nem és minden más kérdésemre az volt a válasz hogy az isten útjai kifürkészhetetlenek! amikor viszont ezt a pappal is megbeszéltem rossz szemmel néztek rám minden dolgozatom rosszabb lett a kelleténél (amúgyis buta vagyok 2-3 volt az átlag így pedig 1-2) azóta pedig nem igazán mertem ezzel foglalkozni most pedig gondoltam felteszem itt a kérdést mi a véleménye az átlagos embereknek :D

2013. okt. 15. 00:01
 6/26 anonim ***** válasza:
0%

Ezt ti úgy sem érthetitek....

Nem csak mi választottuk a hitet xD


Ha Biblia nem volna, magyar népmese sem volna.

Függetlenül a Biblia valóságától, nem csupán a valódisága teszi értékessé.

2013. okt. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Akkor viszont valóban nem értem mér higgyek valamiben ami nincs valóság alapja? csupán eszmei értéke?
2013. okt. 15. 00:19
 8/26 sztrecskó ***** válasza:
41%
nos, ez mint látod, mégsem csak annyi, mint egy magyar népmese. valamiért rengeteg ember életét megváltoztatta már... és valamiért a fél világ hisz benne. nem csak a zsidók meséiről van szó. Nekünk is volt "pogány hitvilágunk", erre alapuló mitológiánk. Történelem órákon keveset ugyan, de szoktak beszélni róla. A különbség, hogy az már kihalt vallás. A kereszténység meg még él. Akkor is él, ha szétszakadt már ezer ágra, és ha egyes ágai nem is beszélnek egymással. De a Bibliában van valami leírva, ami a legtöbb ember számára megdöbbentő. Sokaknak sorsfordító, mások nem hiszik el... Ebből a szempontból igaza volt a hittantanárodnak, hogy van aki hisz, van aki nem. Engem az érdekelne, hova jártál/jársz iskolába?
2013. okt. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Mirk ***** válasza:
73%
Azt kéne megérteni, hogy rengeteg minden van a biblián kívül ami egy csomó ember életét megváltoztatta már, és nagyon sok mindenben hisznek az emberek, csakhogy ettől még nem lesz valami igaz.
2013. okt. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
26%
A Biblia minden szava igaz, hiszen Isten ihlette. Az pedig, hogy Isten ihlette, az tény, hiszen hogy lehetne minden szava igaz, ha nem Isten ihlette volna?
2013. okt. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!