Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kik ollózták össze, toldozták,...

Kik ollózták össze, toldozták, foldozták össze az úgynevezett Bibliát, ilyen olyan régi írásokból, és dokumentumokból és milyen céllal?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem, hogy a Biblia egyes részei olyat tartalmaz ami direkt azért van hogy egy mesterséges blokkot, félelmet gerjesszen az emberben és azt gerjeszti, hogy betegesen szorongjon és féljen az Istentől és elnyomja az ember egészségesen működő lelkiismeretét.

Ha a Bibliát olvasod és vakon hiszel neki, vakon olvasod soha nem találod meg Jézust és soha nem fogsz felszabadulni Istenben.

Ne úgy olvasd a Bibliát ahogy mások akarják és mások előírják, hogyan értelmezd. Úgy olvasd ahogy te akarod és úgy értelmezd ahogy a lelkiismereted sugallja, ne pedig úgy ahogy mások mondják és magyarázzák.

NE OLVASD SŰRŰN AZ Ó SZÖVETSÉGET MERT OTT AZ ISTEN CSAK VENDÉG ÉS ABBAN A GONOSZ VAN TÚLSÚLYBAN.



2013. júl. 21. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Keress utána: kanonizálás

Így rakták össze.

A többi a te véleményed. Mindkettőt kell olvasni, de ha keresztény az ember akkor neki az Újszövetség a fontos és érvényes, de nem lesz bajod ha az ó-t olvasod.

2013. júl. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%

Szia !


Én nem érzek ilyet, A Bibliát egyébként a Szent Szellem írta de Isten használt embereket, hogy könyv formájában olvashatjuk az Ő Beszédét.

Nagyon örülök, hogy van Bibliám áldásnak tartom az életemre vonatkozólag, ha nem vagy tisztában a szellemi dolgokkal és írásodból bemutatod vak vagy ebben a témában inkább ne írd le mert csak összevisszaságot írsz.

A Bibliával Istennek nem célja, hogy félelmet gerjesszen ami félelmet gerjeszt az ember lelkiismeretében az az ördög aki az eredendő bűn által és az elkövetett bűnökkel meghorgonyozza az embert és míg ebben az állapotban él addig a félelem az élete részét képezi!!!

A Biblia olvasása napi szinten fontos de nem kötelességből hanem azért mert így is közösségben tudok lenni Istennel a vakon hiszel neki mit jelent a te szótáradban?

Én a Biblia írásait fenntartás nélkül elfogadom elhiszem, egy közismert Bibliatanító azt írta a Bibliája belső oldalára:


Isten mondta én elhiszem a többi el van végezve !


A véleményem szerint ez egy egészséges hozzáállás, hogy megtapasztald Isten áldásait,de nem az a fontos hogy leutánozd őt hanem hogy hidd el ami a Bibliában van az Egészséges tudomány és Igaz beszéd !

Végezetül egy záró mondat: Az Ószövetségben Isten nem vendég és a gonosz nem a Bibliában van hanem a világban.



Üdv:Alex

2013. júl. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kérdésednek semmi köze a kifejtéshez, ergo nem akarsz kérdezni semmit csak osztani az igét.

Meg mi az, hogy "úgynevezett Biblia"? Tudod mit jelent ez a szó? Könyvecskék. Ennyit, nem többet, mi ezen úgynevezett?

2013. júl. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem félek, akkor most gonosz vagyok? Le van írva, hogy ki miért kapta a büntetést. Na és? Ma is azt kéne a sok liberális barom helyett, akik még Szita Bence gyilkosait is fel akarja menteni, mert szerintük túl szigorú büntetést kaptak és szenvedni fognak.
2013. júl. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!