Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok erről a szövegről?

Mit gondoltok erről a szövegről?

Figyelt kérdés

Egy multimilliomos vállalkozó sajtótájékoztatót tartott, ahol az interjú végén a kíváncsi újságírók feltettek egy kérdést:

- Miért hiszi, hogy van Isten?

- Nézzék, nekem számtalan üzemem van. Az egyikben autókat, a másikban húsdarálót, és sok egyebet gyártunk. Egy autó 140-150 ezer alkatrészből áll, de előbb 24 mérnököm tervezget. Majd anyagpróbákat végzünk, és csak azután jöhet a gyártás. No de vegyük csak a húsdarálót. Mindössze 9 alkatrészből áll, és 17 mozdulattal lehet összeszerelni a futószalagon, mégis egy-egy munkásnak több napon át kell gyakorolnia ennek módját. Ha nekem ezek után azt állítja valaki, hogy a több milliárdszor bonyolultabb világegyetem megalkotásához nem kellett a Teremtő, az nem normális.

- Rendben van, de mivel tudná Ön kézzelfoghatóan bizonyítani a Teremtő létezését?

A gyáros észrevette a gúnyos felhangot, és diktálni kezdett a titkárnőjének: Pályázat! Építészmérnököt keresek, aki megtervez, majd kivitelez egy toronyépületet az általam felvázolt méretekben és minőségben. Alapméret: kör alakú, átmérője 4 méter. Magassága ennek legalább 200-szorosa, azaz 800 méter.

(Természetesen bírnia kell a toronynak az elemi erők okozta bármilyen erős kilengést!)

A fal vastagsága az alaptól a felső szintig, max. 25 cm lehet. Ebbe bele kell szerelni a víz, gáz, csatorna, felvonó és minden egyéb kiszolgáló rendszer csöveit, vezetékeit. A torony belsejében nem lehet semmi. Kívül-belül teljesen simára, egyenletes felületűre kell készíteni, merevítés, kitámasztás nem lehet rajta. Ennek ellenére a torony tetejére legyen ráépítve egy önállóan működő komplett vegyi üzem, amely tápszereket állít elő, emberi fogyasztásra. Siker esetén a honorárium összegét a mérnök szabhatja meg, bármilyen magas összegben. Elvette a papírt a titkárnőjétől, és aláírva átnyújtotta az újságírónak.

- Tessék, itt a válaszom. Benne a bizonyíték.

- Nem értjük, hogy mi akar ez lenni.

- Majd később megértik. Egyelőre közöljék a lapjukban feltűnő helyen. Ha akad rá jelentkező, újra találkozunk, és folytatjuk a sajtóértekezletet. A nagy érdeklődést kiváltó eseményre jó néhány neves építészmérnök, és még a korábbinál is több újságíró jött el.

- Talán el is kezdhetjük, szólt ironikusan a házigazda. Kérem az első jelentkezőt, tegye meg ajánlatát, ismertesse elképzeléseit. Csak konkrét megoldást, kivitelezhető terveket fogadok el.

Néhány percnyi vita után a szakma legismertebb építésze dühösen megjegyezte:

- Rendben van, én már kiestem a versenyből, de szeretném látni azt az embert, aki ezt megtervezi! Ezt egyszerűen lehetetlen megépíteni!

A gyáros megkérdezte: - Nos, van még jelentkező? Ha nincs, akkor kérem, figyeljenek jól, bemutatom az eredetit.

A titkárnő átnyújtott neki egy hosszú, cső alakú papírtekercset. Kibontotta az egyik végénél, és óvatosan kihúzott belőle egy ép búzaszálat, szép, tömör aranykalásszal.

Azután így szólt a jelenlevőkhöz: - Igazuk van uraim, ez a feladat az ember számára valóban lehetetlen! De a Teremtőnk mindenható, csodálatos alkotásokat hozott létre, mint ez is, nézzék csak! Mérjék le, itt vannak hozzá a műszerek. Figyeljenek, kérem, kör alakú a szára, átmérője pontosan 4 mm. Magassága ennek éppen 200-szorosa, azaz 800 mm.

A falvastagsága mindenütt 0,25 mm. Kívül sima, belül üres, az összes táp- és kiszolgáló csatorna ebben a vékony falban fut, no és ez a csodálatos miniatűr vegyi üzem, a kalász itt a tetején önállóan működik.

És tudják hogyan?

Napenergiával! Ráadásul a Napot is Isten teremtette.

Értik az összefüggéseket?

Ez a kis vegyilabor 8-9 féle tápanyagot, vitamint állít elő vízből és a talajból felszívott ásványi anyagokból, napenergiával. Ez alatt szelek és viharok tépik, kényükre hajlítgatják, akár a földig. De a búzaszálak ezt is kibírják.

Nos, uraim az itt látható remekmű és a mi kontárkodásaink közötti különbség egyértelműen bizonyítja a Teremtő létezését, és határtalan, számunkra szinte felfoghatatlan képességeit.


2013. júl. 15. 23:51
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%

Hé 35%-os!


Tudod mi a különbség az evolúció és Isten között? Az, hogy az evolúció bizonyított tény.


Nekem nem is azokkal van bajom, akik hisznek egy teremtőben, hanem az olyanokkal mint te, akik mindent szó szerint értelmeznek a Bibliából, és olyan alapvető tényeket cáfolnak meg, mint az evolúció. Gondolom te még azt is benyelted,hogy a Föld ötezer éves, Éva meg Ádám oldalbordájából teremtődött. És mi van a dinoszauruszokkal? A csontvázaik, meg a többi lelet is csak hamisítvány, mi? Arról nem is beszélve, hogy hogyan jöttek létre a különböző emberi fajok.


Ja, és senki sem mondta meg neked, hogy miben higgyél, max. az pár száz éves könyv.

2013. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
*emberi rasszok
2013. júl. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
0%

"Tudod mi a különbség az evolúció és Isten között? Az, hogy az evolúció bizonyított tény."


Ez már annyira a könyökömön jön ki.


"Nekem nem is azokkal van bajom, akik hisznek egy teremtőben, hanem az olyanokkal mint te, akik mindent szó szerint értelmeznek a Bibliából, és olyan alapvető tényeket cáfolnak meg, mint az evolúció."


Az ilyenekkel se legyen bajod!


"alapvető tényeket cáfolnak meg, mint az evolúció."


Csak a vágyálmaidban alapvető tény.


"Gondolom te még azt is benyelted,hogy a Föld ötezer éves, Éva meg Ádám oldalbordájából teremtődött. "


Be hát, és akkor mivan?

Össze borul a világ?

Vagy mivan ilyenkor?

2013. júl. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:

13-as!


És a dinoszauruszokról miért hallgatsz???

2013. júl. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
0%

Tévedés


Az evolúció még mindig nem bizonyított tény, hanem csak egy embertől származó elmélet, feltételezés.

Maga Darwin sem zárta ki a könyve végén Isten létezését.


Egyébként sokkal több bizonyíték van a tervezettség mellett mint ellene

ezért sem lehet, hogy egy megszervezett életformának, mint egy háznak se lenne tervezője és alkotója.

2013. júl. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 Pendulum92 ***** válasza:
100%

#14 Azok meg az emberekkel együtt éltek szerintük... Én elég toleráns vagyok, én is hiszek egy magasabb létsíkban, de ez a vallásos fundamentalizmus - kreacionizmus - egyszerűen nevetséges már.

Száz év tudományos kutatásait akarja cáfolja egy mondattal, közben semmit nem tud a témáról, azt a "tudást" is kreacionista oldalakon szerezte.



Amúgy aranyos kis történet, de nem bizonyít, és nem cáfol semmit.

2013. júl. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 Pendulum92 ***** válasza:
#15 Az evolúció és Isten léte nem zárja ki egymást. Csak a Biblia szó szerinti értelmezése.
2013. júl. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

#4

"A 3-as hozzászóláshoz annyit fűznék hozzá, hogy ilyen elgondolással a millió tonnás hadihajóknak is el kellene sülyedniük, hisz nehezebbek mint a víz."

Nem. Mivel a térfogat növekedés egyenesen arányos a tömegnövekedéssel, az átlagsűrűség ugyanannyi marad.

"A daruk is a saját súlyuk többszörösét képesek felemelni a szerkezeti felépítésükből adódóan."

Nagyszerű. De ha elkezdenéd növelni a daruk méretét arányosan, akkor egy idő után összeomlanának a saját súlyuk alatt. Nem tudom, hogy te mikor láttál utoljára 800 méter magas darut.


#6

"Te szánalom jössz itt a gagyi semmit mondó kommenteddel, amit ráadásul másoltál.

Ennyire futotta te szájhős?"

Lehet, hogy a válaszom rossz lett, de semmiképpen sem másoltam. Amúgy így utólag néhány helyen tényleg egy kicsit beképzeltnek tűnik. Amúgy nyugodtan csinálhattál volna egy google keresést a válaszommal, ha már tudod, hogy másoltam (én próbáltam, semmi hasonlót nem találtam), bár szerintem te csak trollkodsz, mert eddig mindenkibe csak belekötöttél, és egy érvet nem hoztál fel az igazad mellett. (Amúgy a "F✿sW3er" jó poén volt, azon röhögtem)

2013. júl. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
0%

Logikus:


Ha mi is tudunk alkotni, ami jóval egyszerűbb a mi felépítésünknél, akkor minket is alkottak.

ha nincs rendező káosz van.

2013. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 Pendulum92 ***** válasza:
A tervezettség sem zárja ki az evolúciót. Ha valami meg van tervezve, pl egy program, utána már elég, ha hagyod, hogy a programja szerint működjön. Vannak olyan programok amik tudnak tanulni is.
2013. júl. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!