A biblia biztos, hogy valami szent célból íródott?
Igen, elgondolkodtam.
S a Teremtőnek van oka, hogy eljöjjön, az új rend, de nem a mi idő tervünk szerint, hanem az övé szerint, még ha számunkra késik is.
Azért fog úgy lezárulni ahogy megíratta, mert így fogja az Édenkertben felvetett sátáni vádakra megválaszolni.
a mellette hűségben kitartókat pedig megszabadítja ettől a gonosz rendszertől.
ezért tanította Jézus a követőit, hogy imádkozzanak Isten királyságáért, ami az égben már működik, és most már a földre is terjessze ki az uralmát.
A nevének megszentelése, és az uralkodásának jogossága miatt fog rendeződni, nem az emberek érdekei az elsők ebben. Ez lett első sorban támadva, és utána az ember.
Katy Weaver
A Biblia egy eljárásgyűjtemény, nagyon régen írták, hogy magyarázza a világot, segítse az embereket az életben, viselkedésmintákat adjon.
Céljai különbözőek és nem túlságosan korszerű.
Fokozatosan keletkezett, így akad benne olyan részlet, aminek aktualitása ma is megvan, de összességében túl van haladva.
Már régen nem itt tart a világ.
Szia!
Amennyiben igaz, hogy a "cél szentesíti az eszközt", igen. A Biblia nem egy könyv, hanem egy iratgyűjtemény, 66 írásművet tartalmaz, amelyeket bibliai könyveknek nevezünk. A szerzőknek az az egybehangzó állítása kapcsolja össze ezeket a könyveket, amely szerint ők nem a saját ismereteiket és gondolataikat közlik, hanem Isten szólt hozzájuk, és elhívta őket a prófétai szolgálatra, azaz megbízta őket üzenete közvetítésével. Első hallásra megdöbbentő ez az állításuk, sok kételyt és kérdést is támaszthat, de mindenesetre elgondolkoztató, hogy oly sok tanú – az összes bibliai szerző – állítja ezt, és tanúságtételük annyira megegyező még részleteiben is.
A legkülönbözőbb keretben, megközelítésben és megfogalmazásban szólnak az Istenről és az emberi élet minden dolgáról, de állításuk – alapelvileg és a részletekben is – azonos. Emellett pedig egymást kiegészítik és értelmezik. Vannak, akik ellentmondásokat vélnek felfedezni és kimutatni a bibliai kijelentések között. Tudományos feldolgozásra törekvő könyvekben is olvashatunk erről. Mégis azt kell mondanunk, hogy sok esetben csak egy kicsit alaposabb utánjárásra – néhány tényszerű adat ismeretére vagy gondosabb megfigyelésre – van szükség, és máris kiderül, hogy a felületes ítélettel megállapított ellentmondások egyáltalán nem léteznek a valóságban. Máskor kitartóbb keresésre és mélyebb átgondolásra van szükség, de a vizsgálatnak mindig az a vége, hogy a kétely megbizonyosodásra változik, mert a kritikus helyen is a tökéletes egység tárul fel.
A keresztény egyházak között rendkívül sok különbség és tanbeli ellentét van, de a Biblia egy, valamennyi keresztény felekezet számára. A bibliai iratok olyan egyértelműen hitelesítik egymást, annyira nyilvánvaló egymással való egybetartozásuk és minden más vallásos irodalomtól való különbözésük, hogy még az egyébként olyannyira tévelygő és esendő egyház is felismerte és elismerte egységüket és kizárólagos jelentőségüket. Nem tudták nem elfogadni az Istentől ihletett prófétai beszédet, noha az gyakran és súlyosan megítélte mind az ó- mind pedig az újszövetségi gyülekezeteket. A szent iratok dicsőségesen bizonyították isteni eredetüket, és kárhoztattak minden "polyvát". A bibliai iratok egyedülálló belső, lelki szintje és ereje, valamint az egymással való egysége biztosít afelől, hogy valóban Szentírást tarthatunk a kezünkben.
A Biblia ezen felül azért is szent, Istentől származó prófétai beszéd, mert „jó gyümölcsöket terem” az ember életében. Az Isten Lelkétől áthatott próféta jellemében és cselekedeteiben megjelennek a hasonlíthatatlan, csodálatos isteni jellemvonások. Bizonyságtétele közvetve is ilyen gyümölcsöket terem. Aki befogadja a szent és igaz prófétai beszédet, annak életében ugyancsak megnyilatkozik az egészen különleges, szívet-lelket, jellemet átalakító hatalom. Ezeket a gyümölcsöket nem lehet hamisítani, az Isten Lelke nélkül való ember életében nem jelenhetnek meg. Éppoly biztos ez, mint az a természeti törvény, hogy a romlott fa nem tud egészséges gyümölcsöt teremni. Ezt a folyamatot nevezi a Biblia megszentelődésnek: „Szenteld meg őket a te igazságoddal, a te igéd igazság.” (János 17,17)
Üdv. Péter
A Bibliát emberek írták, de Istentől ihletetten, Isten a Biblián keresztül ismerteti meg magát az emberekkel, hogy milyen ő, hogy milyen a világ, hogy miért van a szenvedés, hogy hogyan kaphatunk tőle erőt ennek elviselésére, hogy mi van a halál után, hogy miképp éljük evilági életünket (szeresd Istent teljes szívedből, tartsd meg parancsait, szeresd felebarátodat, mint magadat (ne csald meg, ne gyilkold meg, ne károsítsd meg, ne lopj tőle, ne verd át, segíts neki, ha nem is kéri) még akkor is, ha ő gonoszkodik veled, mert a rosszat csak jóval, Istennel győzheted le. Leírja, hogy tőle erőt kaphatsz mindehez.
Kérdezem én: ezek közül mi évül el valaha is? A konkrét megvalósítások, Ószövetségi törvények elévültek, ezért is törölték el őket. Jézus nem mond konkrétumokat, csak elveket, amiket példán magyaráz meg. Az elvek sosem évülnek el, akkor sem, ha a konkrétumok igen vagy ha a példákat ma már nehezebben értjük meg. De ezért van ott a magyarázat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!