Valójában Constantinus császár (300-as évek) korában államvallássá váló kereszténység hamisította a "szent helyeit"?
Egyébként ez érdekes kép, rajta van a cirkusz feltételezett helye az obeliszk régi helyével. Péter apostol állítólagos sírja a narancssárga épület kb. közepén van, minden értelemben, tehát a mértani középen.
Hát milyen érdekes gondolkodás.
A biblia lapjait olvasva, soha ne volt lényeges, hova temetnek el egy Isten szolgálatában élt embert, mert Jehova nem akarja, hogy bálvány imádati helyet csináljanak belőle.
Igen Péter egy keresztény ember volt a sok közül, mint ahogy a többi apostol, stb, de nem gondolták volna hogy ezzel kellene foglalkozni, inkább a parancsokat törvényeket kellene betartani, mert az engedelmesség menti meg az embert, nem az, hogy évente hányszor megy el egy keresztény ember sírjához,
Hát ez a baj itt, annyi emberi hagyományt kitaláltak, hogy már nem is az írott szó a lényeg, hanem hogy régen mit kezdett el tenni valaki Isten nevében még ha nem kérte az Isten akkor is.
a Zsidó nép ugyan ezt csinálta Jézus idejében.
Többet értek a szóbeli hagyományok mint az Isten szava iránti engedelmesség.
Ezért mondta Jézus, hiába szereti, tisztelik ha emberi hagyományokat tanítanak.
Már nem azért, de ez a cikk nagy hülyeségeket ír elég hatásvadász módon, de szakmailag egy nulla.
Szent Péter apostol sírja mindenki számára látogatható, csak jelenleg azért nem, mert régészeti feltárások zajlanak (illetve tavaly ez még így volt). Regisztráció meg persze, hogy kell, mivel kicsi a hely, ha odazúdul hirtelen 200 ember, akkor nem lehet megmozdulni se. Olaszországban ez szokás, hogy a híresebb helyekre be kell jelentkezni. Az apostol sírja a mai napig is csak feltételezett, bár a legtöbb kutatás azt bizonyítja, hogy valóban Szent Péter nyugszik ott, 100%-ig nem lehet megmondani.
A Vatikáni Levéltár sem titkos, legalább is nem titkosabb, mint bármelyik más levéltár. Minden levéltárban vannak titkosított dokumentumok, pl. a nemzetbiztonsági levéltáraknak kb. a közelébe nem lehet menni, ha nagyon "titkokat" akarnánk keresni, én inkább ott kezdeném... De mindegy is, a kérdés nem erre irányult.
313-ban nem lett államvallás a kereszténység, ez sajnos ez rossz szóhasználat, sokan összekeverik az államvallást a vallásszabadsággal.
Az az igazság, hogy abban a korban az embereknek szükségük volt kézzel fogható tárgyakra, ereklyékre. Ezzel együtt elég nagy volt az ilyen jellegű kereskedelem, minden valamire való uralkodónak több híresebb ereklyét kellett birtokolnia. Tehát egyértelmű voltak hamisítványok is. Viszont vannak máig olyan ereklyék, amelyek bizonyítottan valódiak.
"...helyenkint 25, sőt 40 méternyi földet és törmeléket kellett eltávolítani...".
Helenának és a későbbi szent helyeket keresőknek röntgenszenük volt, hogy ezen keresztül láttak?
"Herodessel letünt J. csillaga, mely Kr. u. 70. végleg elvesztette minden politikai jelentőségét, midőn a rómaiak Titus alatt a lázadó zsidókat leverték és az elfoglalt várost lerombolták. A romokon Hadrianus alapított 130. katonai gyarmatot (Aelia Capitolina), melyből azonban a zsidók ki voltak zárva. A régi Jehova-templom helyén a kapitoliumi Jupiter szentélye emelkedett s igy J. mindaddig nem szerepelt, mig a kereszténység uralomra jutásával Nagy Konstantin és Justinianus nagyszabásu egyházi építkezései adják meg a városnak a hitélet zománcát". Idézet ugyanonnan.
Kb. ugyanennyire "hiteles" a "Szent Péter sírja" a Vatikánban. Vannak ott sírok, de inkább gazdag és pogány rómaikaé.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!