Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha életed végén odakerülnél...

Ha életed végén odakerülnél Isten/ed/ elé, aki megkérne, hogy néhány mondatban mutasd be az életedet, milyen szempontok alapján építenéd fel a válaszodat?

Figyelt kérdés
Nehogy azt mond,hogy Isten mindent lát,vagy mindent tud,mert lehet,hogy arra kíváncsi,Te hogy élted meg az életet.
2013. jún. 30. 17:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nem hiszek Istenben, de ha életem végén összefutnék vele, bizos nem okoskodnék neki, mint tzolko, vagy gyakoriválasz, főleg miután kiderült, hogy létezik. Azért én nem vagyok ilyen vallásos módon ateista, hogy mikor bebizonyosodik, hogy tévedtem, még akkoris nekem áll feljebb.

Bocsánatot se kérnék, mint a hívők, mert minek, leginkább magammal b*sztam ki, szóval max magamtól kérhetnék.

2013. júl. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszok,köszönöm! Én a következőt tenném;Mivel életem folyamán meggyőződtem arról,hogy az Istenképiségnek milyen története-történelme van és az emberiség a gondolkodás hajnalán önmaga teremtette egyfajta világmagyarázatként a még nem ismert folyamatok magyarázatára és mert tudom,hogy sokakban milyen erős a halálfélelem,ezért vallásokhoz szaladnak és mert a tudományos tények egyre inkább cáfolhatatlanok,ezért bizonyos leszek benne,hogy létezése csak bennem van és csak tőlem függ. De ez a kép nem több más elképzelésnél,akár a kentaurokkal is beszélgethetnék,vagy Zeusszal...tehát csak egy csettintés és mindegyik köddé válik.
2013. júl. 1. 16:06
 13/23 anonim ***** válasza:
Igen, lehet te is köddé vállnál egy csettintésre. :D
2013. júl. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Filoszmen, ez inkább csak egy közhely, amit írsz, a vallás és a halálfélelem kapcsán, de nem igaz. Eleve a keleti vallásokban a lét körforgásából való megszabadulás a lényeg, és a nemlét állapotába jutás, de a katolikus pokol képzet az örök szenvedéssel, se éppen a halálfélelem ellen ható megnyugtató elképzelés. Nagyon egyszerűen és sablonosan vélekedsz bizonyos dolgokról. Szerintem az embereket inkább az előre legyártott sablonos gondolatok nyugtatják meg, legyenek vallásosak, vagy éppen ateisták.
2013. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Ok. Kedves 14-es. Tehát az öröklét igérete nem motiváló erő a kereszténységben,amint állítod. Tegyük fel,hogy a keresztények -bármelyik irányzat-közömbös a léte megszűnésével kapcsolatban. Akkor miért kellene ezt választani?Hogy hogyan legyen valaki jó és társadalmilag felelős ember? Ezt a kérdéskört a görögök messze jobban,szebben,bölcsebben kifejtették anélkül,hogy megtámogatták volna örökléttel és egyéb mesékkel. A görög etikákban ez a szé,hogy önmagában is megáll /Arisztotelész,Nikomakhoszi Etikája ebben a tekintetben felülmúlhatatlan,tessék róla meggyőződni!/,míg a Bibliai

útmutatások egy letűnt kor gondolatvilágát tükrözik és az sem emeli fel,hogy az elképzelt együttélési szabályok,"törvények" igékké vannak nyilvánítva. Nem etikai rendszer,hanem egy régen élt népcsoport világlátása,amit lehet elfogadni,de lehet kritizálni is,mint azokat eszkimókat,akik a vendégbarátság jegyében felajánlják a feleségüket.;-)

2013. júl. 1. 17:57
 16/23 anonim ***** válasza:

A kereszténységben és más vallásban sem (nem tudom miért a kereszténység a mániád) az örök élet ígérete a vonzó, hanem az a tudat, hogy a világban van egy transzcendens rend, amiben a rossz mindig elnyeri a büntetését, a jó meg a jutalmát.

Az antik görög etika sem a non plusz ultra, a katolikus egyház éppen Arisztotelészre támaszkodva bizonyította a nők alacsonyabbrendűségét. Másrészt a görög filozófia, például Platón a maga etikájába belevette az isteneket.


A nem vallásos etika nagy problémája éppen az, hogy a társadalmi hasznossága alapján kell minden cselekedetet megítélnie. Viszont ettől a vallástalan etikában a jó és rossz relatívvé válik.

Az embereket a valláshoz éppen annak etikai abszolút kategóriái vonzzák, mivel a bizonytalannál jobban szeretik a biztosat.

2013. júl. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Azért veszem elő mindig a kereszténységet,mert 1; ez van körülöttem,tehát ezzel kell foglalkozni, 2; érdekel,hogy miért a kereszténység az öt világvallásból? Lehet,hogy a korai egyház szépen kiforgatta a jó Arisztotelészt,közvetlenül ilyet nem mondott,de az biztos,hogy az antik világban jobban becsülték a -görög-nőket a görögök,mint a keresztények történelmük folyamán. Nem igaz,hogy a jó-rossz kategóriáit csak a társadalmi hasznosság alapján fogalmaznák meg -az antik filozófusok-de ez is szempont. Annak is kell lennie,hiszen társadalomban élünk. De mindig keresték a jó,szép,...minél pontosabb leírását. /

mondom,Arisztotelész Nikomakhoszi Etika/Azt pedig nem értem hol lenne egy "transzcendens" igazságtétel,hiszen ez egy filozófiai mű szó és évszázadokon át polémiáztak,hogy van-e és mi a jelentése. Ha meg valaki azt hiszi,hogy a jó elnyeri majd jutalmát,a rossz pedig büntetését,hát csak higgye.:-)

2013. júl. 1. 20:28
 18/23 anonim ***** válasza:

A jó Arisztotelészt nem kellett kiforgatni, nem tartotta sokra a nőket az öreg.

Se Platón, se Arisztotelész nem voltak ateisták egyébként, Platón Az állam című munkában kifejezetten kitér az istenekre, Arisztotelésznél meg az "első mozgató" ugye isten. Az antik etika még igencsak magán viseli a vallás nyomait.

2013. júl. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
megmondanám, hogy az életem során felismertem, hogy az örökkévalóságból teremteni valami halandót rohadtul kegyetlen dolog
2013. júl. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Az antik hagyományőrző politeozmus messze nem azonos a Megváltó jellegű,minden földi jót igérő egyistenhittel. Au antik világban az istenek mindenben benne voltak,de teljesen emberi tulajdonságokkal rendelkeztek,a főistenek-Zeusz,Árész,Posszeidónosz,Pallasz Athéné-,de még a nimfák is. Még Heraklész -Herkules- is istenné vált,miután méregbe áztatott köppennyel megölték. Természeti Istenek voltak,akik az embertől függetlenül éltek,csatáztak,házasodtak...szinte mindent úgy,mint a harcos görögök. Abban a korban ez alól ugyanúgy nem lehetett kibújni-mert benne volt a hagyományban,-mint Kopernikuszig a föld volt a világ közepe és a nap forgott a föld körül. A keresztény volágban aki nem így gondolta,máglya. Arisztotelész pedig egy ízíg-vérig tudománynak élő filozófus,aki az első mozgatóval,a mozdulatlan mozgatóval a végtelen regresszust és annak filozófiai lehetőségeit elemezte,ez talán a Metafizikában van,de már nem emlékszem...Tehát ha én találkoznék Istennel,meghallgattatnám vele a Deep Purple; Child in time-ját,vagy a Rainbow-tól a Stargazer-t,és ha ezeket elutasítja,akkor irány a pokol...Ott talán jobban értékelik a rockzenét!!!
2013. júl. 2. 11:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!