Ha Isten teremtette a világot, az eget, a földet a csillagokat, és az egéssz univerzumot, akkor ő hol volt az idők kezdete előtt?
"A tény az, hogy lineáris világban élünk egy számegyenesen aminek nincs eleje se vége."
Tény?
Melyik évben kik milyen méréssel igazolták ezt a tényt? Lehet előállni a farbával.
"mert ha az idonek van kezdete, akkor elotte mi volt?"
Ha az időnek van kezdete, akkor értelmetlen az a kérdés, hogy "előtte" mi volt, mivel nincs "előtte".
"semmi? a semmibol nm lesz semmi ez fizikai teny."
Tévedés. Egyrészt ha az időnek van kezdőpontja, akkor nem merül fel az a probléma, hogy semmiből lett valami, mert ez azt feltételezné, hogy volt időpillanat, amikor nem volt semmi. Tehát pont hogy nem mond ellent a "semmiből nem lesz valami" elvének az, ha az időnek van kezdőpontja. Másrészt jobb ha tudod, hogy nem fizikai törvény, hogy semmiből nem lesz valami. Szűkebb értelemben vannak megmaradási törvények, de az ex nihilo nihil fit, a tágabb értelmű összefüggés, amiről beszélsz, nem fizika, hanem megint csak filozófia. Azt látom ennél a kérdésnél, hogy egy csomóan keverik a kettőt, pedig nem kellene.
"igy tehat mindig kellett lennie valaminek."
"Mindig" = az időben mindig. Ha pedig az időnek van kezdőpontja, akkor ez a "mindig" egy véges időtartamot jelent.
Van itt rengeteg válasz, de nem igazán jutunk előre.
Sok részletkérdést rágcsálunk állandóan, amire soha nem kapjuk meg a választ."Hol volt Isten az idők kezdete előtt?" Lehetett bárhol is, de nem ezen kellene morfondírozni. A kérdés igazi lényege szerintem az, (és valószinű, a kérdezőt is ez foglalkoztatja igazán) hogy létezik e Isten. Mert ha biztosak lennénk, hogy létezik, ki a fenét érdekelné, hogy merre tartózkodott annó?
Tehát a lényeg, hogy egyáltalán van-e Isten? Engem is ez érdekel, és sok elmélet megfordult a fejemben erről, de még nem vagyok biztos semmiben. Próbáltam hinni, és az ellenkezőjét is, de nem volt kielégítő érvem egyik oldalon sem. Ha elhiszem a Jó Istent, akkor nem értem a sok kegyetlenséget, és áldozatot a világban, és ez elbizonytalanít. Ha nem hiszem, hogy Isten teremtette a világot,(nem létezik) akkor + azt nem értem, h mi alkotott ennyi tökéletes élőlényt, amelyek harmóniában élnek egymással, ahol az ember nem avatkozott bele a természetbe.?
Azon gondolkodom, mostanában, -hogy az anyagok egymásra ható kölcsönhatásai teremthették az életet? Nehezen hihető. Az egész élővilág egy műalkotásnak néz ki, és ez a véletlennek köszönhető?
Talán innét kellene folytatni a témát.
-ezt kérlek ved figyelembe:--Tudod, miért követik el az emberek azt a hibát, hogy a világon tapasztalható minden szenvedésért Istent okolják? Sokszor azért hibáztatják a mindenható Istent, mert azt hiszik, hogy ő a világ igazi uralkodója. Nincsenek tisztában egy egyszerű, ám fontos igazsággal, melyet a Biblia tanít. A Biblia félreérthetetlenül kijelenti: „az egész világ a gonosz hatalmában van” (1János 5:19). Ez logikus is, nem? Ez a világ annak a láthatatlan szellemteremtménynek az egyéniségét tükrözi vissza, aki „az egész lakott földet félrevezeti” (Jelenések 12:9). Sátán gyűlölködő, álnok és kegyetlen. Ezért a befolyása alatt álló világ tele van gyűlölettel, megtévesztéssel és kegyetlenséggel. Ez az egyik oka a tömérdek szenvedésnek.
Egy másik ok beszéltünk — az, hogy az emberek az éden-kerti lázadás óta tökéletlenek és bűnösök. A bűnös emberek hajlanak arra, hogy harcoljanak az uralkodásért, ami háborúkhoz, elnyomáshoz és szenvedéshez vezet (Prédikátor 4:1; 8:9). A szenvedés harmadik oka ’a bajokkal teljes idő és az előre nem látható események’ bekövetkezése (Prédikátor 9:11). Egy olyan világban, amelyet nem véd meg JEHOVA(Héber betűkkel írva így néz ki: יהוה (JHVH). Magyarul általában „Jehovának” fordítják)
mint Uralkodó, az emberek szenvedésnek lehetnek kitéve, mivel éppen rosszkor vannak rossz helyen.
De miért engedte meg Jehova, hogy ilyen sokáig tartson a szenvedés? És miért nem akadályozza meg a tragédiákat?
Ahhoz, hogy megtudjuk, miért engedi meg Isten a szenvedést, gondolatban vissza kell mennünk addig a pontig, amikor elkezdődött a szenvedés. Amikor Sátán rávette Ádámot és Évát, hogy szegüljenek szembe Jehovával, felmerült egy fontos kérdés. Sátán nem Jehova hatalmát vonta kétségbe, hiszen azt ő is tudja, hogy Jehova korlátlan hatalmú. Inkább azt vitatta, hogy van-e joga uralkodni. Azáltal, hogy hazugnak állította be Istent, olyannak, aki visszatart valami jót az alattvalóitól, lényegében azzal vádolta Jehovát, hogy rossz uralkodó (1Mózes 3:2–5). Sátán azt sugallta, hogy az embereknek jobb dolguk lenne Isten uralma nélkül. Megtámadta Jehova szuverenitását, azaz uralkodási jogát.
Ádám és Éva fellázadt Jehova ellen. Voltaképpen ezt mondták: „Nincs szükségünk Jehova uralmára. Magunk is el tudjuk dönteni, hogy mi helyes, és mi helytelen.” Hogyan tudta rendezni Jehova ezt a vitakérdést? Hogyan adhatta az összes értelmes teremtmény értésére, hogy a lázadóknak nincs igazuk, és hogy valóban az ő eljárásmódja a legjobb? Valaki talán felvethetné, hogy Istennek egyszerűen el kellett volna pusztítania a lázadókat, és elölről kellett volna kezdenie az egészet. De Jehova már kijelentette, hogy az a szándéka, hogy Ádám és Éva leszármazottai töltsék be a földet, és azt akarta, hogy földi paradicsomban éljenek (1Mózes 1:28). Jehova mindig valóra váltja a szándékait (Ézsaiás 55:10, 11). És ha megölte volna az édeni lázadókat, nem született volna válasz az uralkodási jogát érintő kérdésre.Nézzünk egy szemléltetést! Tegyük fel, hogy egy tanár elmondja a tanulóknak, hogy hogyan kell megoldani egy bonyolult feladatot. Egy okos, de lázadó tanuló azt állítja, hogy a tanár megoldása téves. Bizonygatja, hogy ő tud egy sokkal jobb megoldást, arra célozva ezzel, hogy a tanár nincs a helyzet magaslatán. Néhányan az osztályból igazat adnak neki, és ugyancsak fellázadnak. Mit tegyen a tanár? Milyen hatással lenne a többi tanulóra, ha kiküldené az óráról a lázadókat? Nem az lenne a benyomásuk, hogy az osztálytársuknak és a hozzá csatlakozóknak igazuk van? Lehetséges, hogy mindnyájuk tisztelete megrendülne a tanár iránt, mert úgy tűnne, fél attól, hogy rábizonyítják a tévedését. De most tételezzük fel, hogy a tanár megengedi a lázadónak, hogy mutassa be az osztály előtt, ő hogyan oldaná meg a feladatot.Jehova valami ehhez hasonlót tett. Ne feledkezz meg arról, hogy nemcsak az édeni lázadókra hatottak ki a történtek. Angyalok milliói figyelték az eseményeket (Jób 38:7; Dániel 7:10). Az, ahogyan Jehova a lázadásra reagált, nagyon is érintette őket, és végső soron minden értelmes teremtményt. Nos, mit tett Jehova? Megengedte Sátánnak, hogy mutassa meg, hogyan uralkodna ő az emberiség fölött. Azt is hagyta, hogy az emberek önmagukat kormányozzák Sátán irányításával.
A példánkban említett tanár tudja, hogy a lázadó tanuló és a támogatói tévednek. De azt is tudja, hogy ha lehetőséget ad nekik a bizonyításra, az az egész osztálynak a javára válik. Ha kudarcot vallanak, minden becsületes tanuló látni fogja, hogy egyedül a tanár alkalmas az osztály vezetésére. Megértik majd, hogy később miért küldi ki az óráról az esetleges lázadókat. Jehova ugyanígy tudja, hogy minden tiszta szívű embernek és angyalnak jó lesz az, ha láthatják, hogy Sátán és lázadó társai kudarcot vallanak, és hogy az emberek képtelenek önmagukat kormányozni. A régen élt Jeremiáshoz hasonlóan ők is megtanulják a következő fontos igazságot: „Jól tudom, ó, Jehova, hogy a földi embernek nincs hatalmában az ő útja. Még csak lépteit sem irányíthatja a járókelő ember” (Jeremiás 10:23).Gondoljunk arra, hogy milyen két dolgot nem tenne a szemléltetésünkben szereplő tanár. Először is, nem akadályozná a lázadó tanulót abban, hogy bizonyítson. Másodszor, nem segítene neki abban, hogy kifejtse az érveit. Most vizsgáljuk meg, milyen két dologról határozta el Jehova, hogy nem fogja megtenni. Először is, nem akadályozza meg, hogy Sátán és a támogatói megpróbálják bebizonyítani az igazukat. Ehhez hagynia kellett, hogy teljen az idő. Az emberi történelem évezredei során az emberiség az önkormányzás mindenféle formáját kipróbálhatta. Ért el némi fejlődést a tudományban és más területeken, de az igazságtalanság, a szegénység, a bűnözés és a háború egyre súlyosabb gondot jelent. Mára bebizonyosodott az emberi uralom kudarca.
Másodszor, Jehova nem segített Sátánnak a világ fölötti uralkodásban. Ha Isten útját állná például a rettenetes bűntényeknek, azzal éppen a lázadók ügyét támogatná, nem? Nemde azt a gondolatot táplálná az emberekben, hogy képesek önmagukat kormányozni, és ennek nem lesznek végzetes következményei? Ha Jehova így tenne, azzal bűnrészessé válna egy hazugságban, holott „lehetetlen, hogy Isten hazudjon” (Zsid 6:18).De mit mondhatunk arról a sok kárról, amely az Isten elleni lázadás hosszú ideje alatt érte az embereket? Ne felejtsük el, hogy Jehova mindenható, így képes jóvátenni az emberi szenvedés következményeit, és ezt meg is fogja tenni. Amit már megtudunk a Bibliábol, a környezet pusztítása úgy lesz helyrehozva, hogy a föld paradicsommá, édenné alakul. A bűn hatásai megszűnnek a Jézus váltságáldozatába vetett hit által, és a halál okozta sebeket begyógyítja a feltámadás. Isten így arra használja majd fel Jézust, „hogy lerontsa az Ördög munkáit” (1János 3:8). Jehova mindezt pontosan a megfelelő időben fogja véghezvinni. Boldogok lehetünk, hogy nem cselekedett hamarabb, mivel a türelme lehetővé tette, hogy megismerjük az igazságot, és szolgáljuk őt (2Péter 3:9, 10). Isten mindeközben őszinte imádók után kutat (Máté 28:19,20), és segít nekik elviselni minden szenvedést, amely ebben a zűrzavaros világban érheti őket (János 4:23; 1Korintusz 10:13). 1 Korintusz 1:3,4-ezt jó tudni!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kérdések,melyekre az evolúció nem ad választ
1-Hogyan jöhetett létre élő élettelemből?
2-Miért csak a saját nemük szerint szaporodnak az állatok és a növények? 3-Ha az emberek a majmoktól származnak,akkor miért nincs ma egyetlen,a majomokhoz képest felsőbbrendű majomember sem? 4-Hogyan egyeztethető össze az önzetlenség azzal az elmélettel,hogy a legerősebb marad életben? 5-Van valódi reménysége az emberiségnek? ..........................................................-a Biblia választ ad e kérdésekre.............................. .................1 válasz- ZSOLTÁROK 36:9............................................. .......2 válasz- 1MÓZES 1:11,21,24-28. ......................................3 válasz- ZSOLTÁROK 8:5,6. ......................................4 válasz- RÓMA 2:14,15... 5 válasz- ZSOLTÁROK 37:29. .........................................A vallásos képmutatás,az olyan ateista tanítésok,mint az evolúció,valamint a gonoszság elburjánzása miatt sokan kétségbe vonják, vagy még tagadják is egy Teremtő létezését.Ám ha lehetőséget adsz rá,a Biblia képes megnyugtató választ adni a kérdéseidre.Ezenkívül Isten gondolatait is feltárja (Jeremiás 29:11). A Biblia választ ad arra ,hogy miért engedi meg Isten a szenvedést.Ez a magyarázat nagy hatással volt sok olyan szeméjére és szívére,aki egykor ateista volt.Ha szánsz időt arra ,hogy megvizsgáld,milyen választ ad a Biblia az ilyen létfontosságú kérdésekre,talán te is meggyőződsz majd arról,hogy létezik egy Isten,aki"nincs messze egyikünktől sem"ApCselekedetek 17:27.
Miért kellett volna lenni időnek, a világ teremtése előtt?
Lehet, hogy nekünk hozta csak létre. Nem tudjuk hol vannak a világunk határai, és ahol ő van,(ha van) lehet, hogy egészen más törvények uralkodnak.
Az idővel kapcsolatos dolgok, csak ránk, és világunkra érvényesek, de ha van teremtő, aki mindig volt és mindig lesz, ő abban a mindig volt, és mindig lesz közegben tartózkodik. Szerintem. Sok az ismeretlen ebben az egyenletben, de én összetudom egyeztetni az időtlenségből kapott időt. (remélem érted) Ha Isten teremtett mindent, akkor miért ne tudott volna csak nekünk, ilyen idővel ellátott életteret alkotni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!