A Bibliában van egy ilyen rész Jézus tanításai között, hogy: "Boldogok a lélekben szegények, mert övék a mennyek országa! ". nem épp a lélekben gazdagoknak kellene a mennybe jutniuk?
Jó.Szólunk.
Addig is azt próbáld elképzelni, Jézus a boldogság alatt nem azt értette, amit pl reklámokban találsz: "Mert itt érzem, hogy fontos vagyok" (desodorbolt) "A legtöbb, mi adható"(1 kávé) Vedd-fogd-vidd" (csak a pénzed hagyd)
Nem.
Boldognak lenni más. Istenhez tartozni, Őhozzá tartani, végül örökre Vele lenni.
"Az ilyen állapotban levő ember szíve nincs teletömve lomokkal, nincs magába zárva, nincs magával eltelve, nincs gőggel pukkadásig felfuvalkodva. Ezért ömlik belé az Isten, és ömlik ő az Istenbe."
A szellemben szegény nem azt jelenti, hogy rossz természetű vagy szegényes lelkivilágú. Jézus itt arról beszél, hogy aki szellemében megalázza magát, mint egy kéregető koldus, egy nincstelen, aki tisztában van saját elveszett és nyomorult állapotával, az képes befogadni az Isten irgalmas megmentését.
Lásd még: aki magát megalázza, felmagasztaltatik; kérjetek és adatik; fel kell ismernünk, hogy mi vagyunk a szegények és mezítelenek és betegek, stb.
Addig én sem értettem, míg a saját fejemmel próbáltam megmagyarázni (ateista koromban).
Aztán sok év múlva meglett a válasz, nem azt jelenti, hogy boldogok, akik buták, vagy éppen semmi lelkük nincs, hanem amit munyamunya is írt, azokat jelentik, akik képesek magukat megalázni, meglátni és beismerni bűnös voltukat.
A "lelki szegénység"-ben való "boldogság" :
a társadalom alsó, kizsákmányolt és félrevezetett osztályainak nyújtanak ezzel egy hamis önáltatást és hamis vigaszt.
Ne tegyetek semmit, mindez isten akarata = maradjatok továbbra is passzívak és mindent eltűrők,
majd jön valamikor a "megváltó" és mindent helyretesz,
addig pedig tűrjetek és legyetek türelemmel.
Az igazság:
csak az lehet boldog, aki lélekben gazdag és a lelke gazdagságából az arra méltóknak (!!!) adni is képes.
A többi mind identitásában bizonytalan és zavaros lény.
Na de hát, éppen ez a cél.
Kedves Kérdező:
Az egyik leghíresebb beszédében Jézus egy olyan kifejezéssel élt, melyet gyakran így fordítanak: „Boldogok a lelki szegények” (Máté 5:3). De a szó szerinti fordítás sok nyelven nem érthető világosan. Sőt bizonyos esetekben még arra is utal, hogy „a lelki szegények” szellemi fogyatékosak, gyengék vagy nem elég céltudatosak. Azonban Jézus itt arra tanított, hogy a boldogság nem a fizikai szükségletek kielégítésén múlik, hanem azon, hogy az ember felismeri-e, hogy szüksége van Isten vezetésére (Lukács 6:20). Ezért az olyan fordítások, melyek úgy adják vissza ezt, hogy „akik tudatában vannak szellemi szükségletüknek”, vagy „akik tudják, hogy szükségük van Istenre”, sokkal pontosabban közvetítik az eredeti gondolatot (Máté 5:3; The New Testament in Modern English).
Jézus kezdő szavai szó szerinti fordításban így hangzanak: „Boldogok . . . a szellem koldusai” (Vida-fordítás). Egy másik bibliafordítás ezt írja: „Boldogok, akik tudják, hogy szellemileg szegények” (Today’s English Version).
. Miért mondta ezt Jézus? Mivel nekünk, az állatoktól eltérően, vannak szellemi szükségleteink. Minthogy Isten képmására lettünk megteremtve, bizonyos fokig ki tudunk fejleszteni isteni tulajdonságokat, például szeretetet, igazságosságot, könyörületet és bölcsességet (1Mózes 1:27; Mikeás 6:8; 1János 4:8). A szellemi szükségleteink közé tartozik az a szükséglet, hogy az életünknek értelme legyen.
Hogyan tudjuk kielégíteni az effajta szellemi szükségleteket? Nem transzcendentális meditáció vagy puszta önmegfigyelés által. Jézus ehelyett ezt mondta: „Ne csak kenyérrel éljen az ember, hanem minden kijelentéssel, amely Jehova szájából származik” (Máté 4:4). Figyeld meg, hogy Jézus szavai szerint Isten a forrása „minden kijelentésnek”, mely létfontosságú az életünkhöz. Néhány kérdésre csak Isten segítségével kaphatunk választ. Az Istentől kapott éleslátásra különösen szükségünk van napjainkban, amikor elárasztanak minket az élet céljáról és a boldogsághoz vezető útról alkotott elméletekkel. Könyvesboltokban külön részek vannak olyan művek számára, melyek egészséget, gazdagságot és boldogságot ígérnek az olvasóknak. Olyan internetoldalakat is létrehoznak, melyek kifejezetten a boldogsággal foglalkoznak.
Ám az emberi gondolkodás gyakran téves ezeken a területeken. Megvan a veszélye annak, hogy önző vágyakra terelődjön vagy énközpontú legyen. Korlátozott ismereten és tapasztalaton alapul, és nagyon gyakran helytelen nézetekre épül. Például a segíts magadon könyvek írói között vannak olyanok, akik egyre inkább hajlamosak arra, hogy az „evolúciós pszichológia” elméletére építsék az elgondolásaikat. E szerint az elmélet szerint az emberi érzések gyökerét fel lehet fedezni az állítólagos állati őseinkben. Az igazság az, hogy a boldogság elérésére tett minden erőfeszítés, amely a Teremtőnk szerepét mellőző elméleten alapul, hiábavaló, és végül csalódáshoz vezet. Egy ókori próféta ezt mondta: „Megszégyenülnek a bölcsek . . . Ímé, megvetették az Úr szavát; micsoda bölcsességök van tehát nékik?” (Jeremiás 8:9).
Katy Weaver
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!