Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem élhetnek szexuális...

Miért nem élhetnek szexuális életet a katolikus papok, amikor ez a természet rendje?

Figyelt kérdés
Ugyanez a gyerekvállalásról is.

2013. ápr. 30. 19:22
1 2 3 4
 11/36 Ozmium42 ***** válasza:
42%

Üdv!


A tévhittel ellentétben ennek nincs semmi köze az egyházi birtokokhoz. Valójában ez bibliai tanítás. Noha a Biblia nem teszi kötelezővé, viszont egy helyen megjegyzi, hogy aki teljesen elköteleződik Istennek, az jobb, ha nem osztja meg a figyelmét családalapítással, és ami azzal jár. Ezért a katolikusoknál sem kötelező, csak annak, aki teljesen Isten szolgálatára szenteli az életét, vagyis pap lesz.


Ami a "természet rendjét" illeti, ilyen szempont nincs a kereszténységben, és egyébként én sem tudok róla, hogy mindenkinek kötelező lenne élnie ezzel a "renddel". A családalapítás egy lehetőség, nem kötelesség. Nincs ilyen "természet rendje".

2013. ápr. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
De globális szinten is gondolkodunk, nem csak lokálisan, akkor, ha mindenki teljesen elköteleződik Istennek, mi lesz az emberiséggel? Vagy akkor nem lényeges teljesen elköteleződni Isten mellett?
2013. ápr. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen "természet rendje".


Nem akarok kötekedni, de van egy másik vallásban.

2013. ápr. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 Ozmium42 ***** válasza:
53%

Globális szinten ez úgy válik igazzá, hogy a feltámadás után senkinek nem lesz férje/felesége. Vagyis nem lesz nemi kapcsolat. Legalábbis valószínű, de persze ezt előre nem tudhatjuk pontosan, hogy fog kinézni.


A lényeg!


Azok fognak feltámadni, akik Isten akarata szerint élnek. Ehhez nem kell papnak lenni. Nyilvánvaló, hogy egyrészt nem lehet mindenki pap, másrészt pedig papok azért kellenek, mert ők az életüket úgy tudják Istennek és az egyháznak szentelni, ahogy egy átlag hívő nem.


Itt vagyok példának én. Katolikus vagyok, és próbálok e szerint élni. Időnként tanulmányozom a Bibliát. Nincs akadálya, hogy Isten előtt feddhetetlen legyek, és mint fentebb írtam, a cölibátus egyáltalán nem a feddhetetlenség része. Viszont velem szemben egy pap olyan mélységeiben tanulmányozhatja pl. a Szentírást, amire nekem nincs módom, mert nem ez a szakmám, nem ez a hivatásom, nem ez tölti ki a napjaimat. Megteszem, ami tőlem telik, de ez messze elmarad attól, amit egy pap csinál. Ezért aztán ő osztja az észt a prédikációkban, nem pedig én. Ez az a különbség kettőnk között, ami miatt a Biblia azt tanácsolja neki, hogy ne foglalkozzon más egyébbel, csak ezzel. Fontos, hogy a pap sokkal inkább képben legyen, mint a többi hívő, mert ő legelteti a nyájat.

2013. ápr. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

OK, köszi:)

Így már érthető. (legalábbis számomra életképes érvnek tűnik)

2013. ápr. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
21%
Azért, hogy a szexuális energiákat magasabb szintű szellemi energiává alakítsák át. Ezt persze megtehetnék ejakuláció nélküli szeretkezés mellett is (lásd a keleti tantrát), eredetileg ezt jelentené a cölibátus. Sajnos a nyugati egyházak papjainak nincsenek hatékony eszközeik ahhoz, hogy az ejakuláció elkerülése által felhalmozódó szexuális energiát hatékonyan átalakítsák kreatív energiákká, emiatt rengeteg belső frusztrációval kell előbb-utóbb szembenézniük.
2013. ápr. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Ezek szerint mégsem csak ez lehet a természet rendje, ha létezik másfajta forgatókönyv is. Erről ennyit.
2013. ápr. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
45%
Attól, mert valaki nem tudja magát fékezni és egy idő múlva frusztrálttá válik, attól másnak ez még sikerül.
2013. ápr. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
31%
Előbb-utóbb nem fog tudni mit kezdeni a felgyülemlő többletenergiával, és magához nyúl vagy álmában lesz magömlése. Lehet persze, hogy csak hónapok, évek múlva.
2013. ápr. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
0%

Mert a természetnek eredendően aberrált a rendje.


Az egyesülés, amiből utódok származnak, világot generál és eredményez, ezért nem tiszta.


Tetszik, nem tetszik: ez a létrend, amiben vagyunk, egy beteg (=torz) létrend.

2013. máj. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!