Hívők, elmagyaráznátok, miről szól a Mt 24,34? Teológust is kérnék válaszolni, hátha tudja a megoldást erre a végzetes ellentmondásra.
Kedves Kérdező!
Végzetes ellentmondásról szó sincs, és ennek Te magad is utána járhatsz. Ilyet akkor érez az ember amikor még nincs annyi ismerete, de ha őszintén nyitott vagy, akkor keresd és kutasd tovább az igazságot, és jó úton fogsz haladni.
Az általad idézett ige:
Mt 24,34 " Igazán mondom nektek, hogy ez a nemzet[vagy „nemzetség”] el nem múlik, amíg mindezek a dolgok be nem teljesednek."
Az Újszövetség tudjuk hogy görögül íródott, ezért ha egy igét akarsz értelmezni akkor ne a többféle fordítás irányába kezd, hanem az eredeti szövegnél. Erre jó segítség ez az oldal ahol a görög Újszövetséget olvashatod, és szavanként fordíthatod is le.
Ha megnézted akkor itt a nemzetség szóra a γενεὰ vagyis fonetikusan a geneá szót használja.
Akkor van egy másik jó könyv ami segíteni fog, ennek pedig a címe: Biblia nevek és fogalmak
Ezt itt találod meg:
*****
Itt ezt írja:
"Az ÚSZ-ben a »nemzetség« vagy »nemzedék« szavak négy görög fogalmat adnak vissza, melyek
valamiképpen mind kapcsolatban vannak a leszármazással: 1. A. »genea« egy őstől levezetett
származási vonal, a nemzedékek sorának egy tagja (Mt 1,17); egy bizonyos időszakban élt
valamennyi ember........."
ennyi elég, hogy kiderüljön hogy itt a zsidó népről van szó, és ha visszalépünk 2 fejezetet a Mt 24,32-35ig olvasd el:
32 Értsétek meg, amire a fügefa tanít! Amikor kizöldül az ága, és új leveleket hajt — tudjátok, hogy már közel a nyár. 33 Így van ez azokkal a dolgokkal is, amelyekről beszéltem. Amikor látjátok, hogy ezek megtörténnek, akkor tudhatjátok, hogy ő[d] már közel van, szinte az ajtó előtt! 34 Igazán mondom nektek, hogy ez a nemzet[e] el nem múlik, amíg mindezek a dolgok be nem teljesednek. 35 Az ég és a föld elmúlik, de amit én mondok, az soha nem múlik el: mindig érvényes marad.”
Az evangéliumokban Izraelt a fügefa is jelképezi, ezért is vonatkoztatták előszeretettel a Jézus által megátkozott, majd kiszáradt fügefát hagyományosan a zsidóság üdvtörténeti szerepből való kitaszítottságára. A Názáreti azonban mint próféta arról is beszél, hogy ez a kiszáradt fügefa a világkorszak végén megelevenedik, sőt a sarjadása lesz az ő visszajövetelének, a megváltás beteljesedésének egyik meghatározó előjele: „A fügefáról vegyétek pedig a példát: mikor az ága már zsendül, és levelet hajt, tudjátok, hogy közel van a nyár: azonképpen ti is, mikor mindezeket látjátok, tudjátok meg, hogy közel van, az ajtó előtt." (Máté evangéliuma 24:32-33)
Nincs mit csodálkozni azon, hogy a Bibliát Isten Igéjeként elfogadó keresztények számára Izrael pusztán létezésével is Jézus Krisztus közeli visszajövetelét hirdeti, hiszen a Krisztus születése után 70-től egészen 1948-ig tartó korszakban a fügefa ki volt száradva, most pedig „az ága már zsendül, és levelet hajt". Tehát a modern Izrael mint politikai realitás a keresztény reménységnek is fontos, lényeges alapelemét képezi, és létével, sikereivel erősíti is azt. Jézusnak a világkorszak végére vonatkozó próféciáiból az is megérthető: a történelem legsötétebb és leggonoszabb erői fognak össze, hogy ezt a megelevenedő fügefát kipusztítsák a földről. Az Izrael és a muszlim világ között békét teremteni akaró erők, hatalmak a próféciák szerint végül is szembefordulnak a diaszpórából egybegyűjtött néppel. Ez az árulás felgyorsítja az apokaliptikus pecsétek feltörését, és elindítja az ehhez kapcsolódó katasztrofális eseménysorozatot, amely Jézus szerint az egész világot eddig még soha nem tapasztalt nyomorúságba, szenvedésbe taszítja. A jóm kippúr ünnepének prófétai értelmezése szerint Izrael azért fog megszabadulni és győztesen kikerülni ebből az apokaliptikus világkonfliktusból, mert van számára engesztelő áldozat, és él a Főpapja, akinek a vérébe vetett hite miatt végül is üdvösséget nyer, amikor a történelem végén feltárul az igazi Szentély misztériuma, a szövetség ládája, valamint ismert lesz előtte a Messiás, és az engesztelő áldozat vére. (újexodus)
Tehát Izrael a föld órája jelenleg mondhatjuk ezt is, és nem múlt el a nemzetség sem, mivel mindezek napjainkban teljesednek be. Ezért is mondhatjuk hogy egy izgalmas korszakban élünk.
* Automatikusan eltávolított tartalom.
Kérdező! A Máté 24;34-ben található nemzetség szó a " γενεά (genea)" szó. Ez a szó 37-szer szerepel az újszövetségi iratokban. A Jelenések könyvének a 7. fejezetében valóban nem ugyan ez a szó van, de nem is ezt mondtam, hanem azt, hogy hogyan is értsd azt a szót, hogy nemzetség.
Írok néhány példát, hogy lásd, mit is jelent. Ezzel párhuzamosan elküldöm privátba az összes helyet, ahol ez a szó fellelhető. Remélem így megfelelően tudod tanulmányozni, hogy mennyire nincs is itt ellentmondás. Ha van még olyan ellentmondás, amit nem tudsz hová tenni, szólj, megpróbálok válaszolni.
Máté 1:17 Az összes NEMZETSÉG tehát Ábrahámtól Dávidig tizennégy NEMZETSÉG, és Dávidtól a babilóni fogságravitelig tizennégy NEMZETSÉG, és a babilóni fogságraviteltől Krisztusig tizennégy NEMZETSÉG.
Máté 12:39 Ő pedig felelvén, monda nekik: E gonosz és parázna NEMZETSÉG jelt kíván; és nem adatik jel neki, hanemha Jónás prófétának jele.
Ef 3:5 Amely egyéb IDŐKBEN meg nem ismertettetett az emberek fiaival úgy, ahogy most kijelentetett az Ő szent apostolainak és prófétáinak a Lélek által:
Fil 2:15 Hogy legyetek feddhetetlenek és tiszták, Istennek szeplőtlen gyermekei az elfordult és elvetemedett NEMZETSÉG közepette, kik között fényletek, mint csillagok e világon.
Az Újszövetség görögül vagy arámul íródott? Mert ez is eszembe jutott, mintha ilyet tanultam/hallottam volna még régen. Amúgy épp azért kérdezem, hogy az eredeti nyelven hogy van, mert én nem tudok görögül. 08:11, ha jól értem, te is ugyanazt mondod, mint előtted valaki, hogy ez a bizonyos nemzetség a fügefa zsendülésére vonatkozik? Vagyis arról a nemzetségről van szó, amelyik 1948-ban összegyűlt? Mert ezt egyértelműsíteni kéne, ugyanis így már lehet értelme a dolognak.
"Kérdező! A Máté 24;34-ben található nemzetség szó a " γενεά (genea)" szó. Ez a szó 37-szer szerepel az újszövetségi iratokban. A Jelenések könyvének a 7. fejezetében valóban nem ugyan ez a szó van, de nem is ezt mondtam, hanem azt, hogy hogyan is értsd azt a szót, hogy nemzetség."
Kedves 09:19! Ha 08:11 és tegnap 22:26 válaszát vesszük alapul, nincs gond a nemzetség szóval, ugyanis pontosan azt jelenti, amit takar: nemzetség. Vagyis generáció, illetve egy korban élő emberek összessége. Egyébként az itt felsorolt példáidban én mindben értelmesnek találom a nemzetség mint generáció értelmezést, szóval még mindig nem értem, mire szerettél volna kilyukadni, de átnézem azt is amit privátban küldtél.
Van egy jó hírem Kérdező! Az "ez" szócska "ἡ" jelentése <az>.
Bizony mondom néktek, el nem múlik az a nemzetség, mígnem mindezek meglesznek.
Nézd meg magad:
Azért nincs ellentmondás, mert ha nem ragadunk le ennél a sorbál és továbbolvassuk, akkor azt mondja Jézus, hogy azt a napot és azt az órát (a világvégét) senki sem tudja, csak az Atya. Tehát fölösleges számolgatni, hogy mikor lesz világvége.
Amúgy a kérdés valahol nem butaság, a kereszténység korai szakaszában az emberek valóban várták, hogy Krisztus eljöjjön, mivel azt hitték, hogy ez hamar be is fog következni.
Nem jó a fügefás, mert a fügefás példa arra vonatkozott, hogy ahogy a természet alakulásból következtethetünk, hogy milyen évszak lesz, úgy amikor megjelennek a jelek, közel van a vég. Köze nincs semmiféle Izrael megalakulásának. Júda törzse ugyanis mindig is ott volt Izrael területén. Izrael megalakulása csupán politika.
A keresztény megtért nemzedék, generáció mindig is meglesz, amíg Krisztus el nem jön. Nem lehet ezt a nemzedéket eltörölni. Nem tudta semmilyen keresztény üldözés, politika, katolicizmus, inkvizíció eltörölni. "Egyszerűen" erről van itt szó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!