Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten irányít bennünket...

Ha Isten irányít bennünket (tovább lent)?

Figyelt kérdés
... akkor miért nem "csinálja meg" hogy én higgyek benne? Mert én mesének tartom a bibliát, meg a többit is. De ha ő irányít, akkor elvileg ő "intézi" hogy ne higgyek benne. Vagy nem??
2009. szept. 12. 13:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
91%

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ez a "simsez"velünk ez kvajóvolt!!!!!!=D

Én még ezt is el tudnám képzelni p:p: Istenem!!!!!!!!!!!p: :-)

2009. szept. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
79%

Nem akarok senkit meggyőzni. Én megtapasztaltam Isten létét.

Ha valaki érdeklődik utána, előbb-utóbb úgyis megtalálja, és az olyan érzés lesz, amit nem tud átadni olyanoknak, akik makacsok.


Kérdező, ne érdekeljen, milyen aljasságokat művelnek egyes egyházi emberek. Nekik is meglesz a maguk büntetése, tudod, Isten nem ver bottal. Nem az odaátra gondolok, hanem még itt. Aki szélhámosan szexuális életet él, majd elkap egy betegséget például.


Istenről és az "irányításáról" valamiféle hasonlatot írnék, ami hátha szemlélteti, hogy én keresztényként miként tudom elmagyarázni. Képzelj el egy nagy vizet, amiben cölöpöket vernek le jó stabilan, elszórtan, de megfelelő távolságra egymáshoz, hogy azokon aki akar, sétálni tudjon, és ha megemelkedik a víz szintje, ezek a cölöpök nem látszanak, de ott vannak akkor is. Nos, Istent ahhoz hasonlítanám, aki leverte ezeket a cölöpöket az élet vizébe, ezek a cölöpök meg azok, amik segítenek minket, mondjuk így, ha nem akarunk beesni a mélybe, akkor ezeken meg kell tanulni járni, meg kell tanulni, hol vannak, hogy akkor is sikerüljön a séta, ha megnő a vízszint. Ezek a cölöpök átvitt értelemben az élet ösvénye, az élet játékszabályai, amit tulajdonképpen minden hitvilág tartalmaz, csak más körítéssel. Ha a játékszabályt betartjuk, ha megtanulunk a cölöpökön járni, akkor nem esünk a vízbe, nem fogunk rossz helyre lépni, és egyre tovább elmehetünk gond nélkül, és segíthetünk másoknak is, hogy ők is járni tudjanak a cölöpökön. És ha megemelkedik a víz szintje, olyan, mint ha a vízen járnánk, pedig nem, csak tudni fogjuk, hol vannak a cölöpök, ha megnőnek a nehézségek, akkor se tévedünk el és nem veszítjük el magunkat, ha követjük az útmutatást, mert a korábban tanultak segítenek megtalálni a helyes lépést. Ezek nem irányítások, nem kérnek tőlünk lehetetlent.


Ha meg akarod nyerni a lottót, akkor ki kell töltened egy szelvényt, és kifizetni az árát, akkor lesz esélyed, ha nem fizeted ki, hiába töltöd ki, ha nyerne, se kapod meg a nyereményt.


Remélem, nem írtam túl bonyolultan, késő van már. Nem győzködlek se téged, kérdező, se másokat se. Picit képzeld magad elé, amit leírtam. És majd te meglátod, hogy mi a te utad. Sok a cölöp, mindenhova raktak ki, több helyről indulnak, nagy a víz, kívánom, hogy tanuld meg használni a cölöpöket. Nem csak a partról szép a víz.

2009. szept. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Isten "irányít bennünket" egyáltalán? Mire alapozod ezt a vélekedésed?

Vegyük azt, van isten, aki alkotott. Vegyük azt, hogy reprodukciós képességed (szaporodás) a legmagasabb szintű alkotás (gyermek/emberkezdemény) létrehozásának képessége. Alkotásod /leszármazottad/ miért nem hiszi örökké, hogy különlegesebb, okosabb, stb vagy a többi emberhez képest? Miért nem tudod egész életére hitetni? Vajon csak akkor tudod befolyásolni életét, ha ő ezt hiszi és akarja, vagy számára láthatatlan gondviselést is nyújthat a szülő?

Más megközelítésből: ha isten alkotni volt képes mindezt, vajon rászorul arra, hogy egy porszeme is annak, amit csinált, az higyje őt? Vagy irányítsa?

Megint máshogy: ha az ember csinál egy önműködő dolgot, akkor minek akarná kézzel vezérelni?

2009. szept. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Az Isten szabad akaratot adott neked születésedtől fogva. Meg van írva a Bibliában. Elmész templomba, utánajársz, stb. ez mind a te döntésed kell hogy legyen.
2009. okt. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Isten nem irányít minket.Ahogy azt előttem is mondták, szabad akaratot adott nekünk.Szerinted ha ő irányítana minket akkor lenne ilyen sok drogos, piás, szomorú és beteg ember???
2010. jún. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Figyeljetek ide ! A legpesszimistább gondolkodás Isten létezésének kérdéséről csak az lehet, hogy nem tudom .

Ha valaki azt állítja, hogy nincs akkor most felteszem neki a kérdést,hogy a szomszédban otthon vannak e ? Ha azt sem tudja az ember, hogy mi zajlik tőle pár méterre akkor honnan tudná ezen az apró bolygón, hogy mi van az elképzelhetetlenül nagy univerzumban ?A segítségről meg annyit ,hogy csak kérni kell és persze közben nem árt betartani a parancsolatokat.Nem kell ezt cifrázni, pofon egyszerű.A Bibliát meg el kell olvasni s lőn világosság.

2012. júl. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!