Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten irányít bennünket...

Ha Isten irányít bennünket (tovább lent)?

Figyelt kérdés
... akkor miért nem "csinálja meg" hogy én higgyek benne? Mert én mesének tartom a bibliát, meg a többit is. De ha ő irányít, akkor elvileg ő "intézi" hogy ne higgyek benne. Vagy nem??
2009. szept. 12. 13:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%
Igen és ha létezik isten,vagy ő irányít bennünket, akkor ő akarja,hogy az emberek gyilkoljanak stb? Ez szerintem hazugság. Ha isten olyan jó és minket irányít akkor nem lenne ennyi szörnyűség a világon. Egyszerű a válasz, te irányítod saját magadat.Nem isten.
2009. szept. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
55%

1. Isten létezik!

2. Ő NEM irányít minket!!!!

MINDEN EMBERNEK SZABAD AKARATOT ADOTT! Tehát ha te nem hiszel Benne, az nem azt jelenti, hogy ezt Ő akarja, ezt Te akarod így!

Elvárjuk (sokan) Tőle, hogy pl. vigyázzon ránk az iskolában, a munkahelyen meg mindenhol ahol járunk. Mégis elüt az autó, megüt az osztálytárs stb. Vedd már észre, azt mondták Neki sokan, hogy MENJ KI AZ ISKOLÁNKBÓL! TÁVOZZ AZ ÉLETÜNKBŐL!

Szóval még egyszer, Ő nem irányít senkit, Ő mindenkinek szabad akaratot adott!

Még ha lepontoztok is, akkor is megírom, mert Ő nem pontoz ezért le! :)

2009. szept. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
48%
Isten nem létezik.Senki sem irányít.Senki sem vigyáz rád.Ezzel nem akarom kizárni a természetfeletti létezését de isten tényleg nem létezik.Én hiszek a gondolatok erejében.Mi a gondolatainkal is tudunk teremteni.Rengetegszer tapsztaltam már.
2009. szept. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
65%

szabad akaratról hallottál már, nem? az embernek olyan van, nem irányítja kívülről senki és semmi. :)

és ha Isten ilyenre teremtette, hogy szabad legyen, akkor abba belefér az is, hogy hitetlen. bocsánatos dolog, ha Isten létezik, nem fog azért haragudni, mert nem hittél benne.

2009. szept. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
39%

14:08-as

te honann tudod,hogy létezik isten láttad már? Viszont ha isten van,akkor pokol és ördög is jelen van. Nos ez esetben akkor az ördögnek nagyobb hatalma van.

2009. szept. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
60%

14:08-as vagyok.

Nincs kedvem ebben vitatkozni, mert nincs sok értelme, aki nem hisz úgysem fog, aki meg hisz...annak nem kell magyarázni ilyeneket: Szó szerint ahogyan te gondo9lod még nem láttam, mert akkor már nem itt ülnék és ide írnék. Viszont tudom, mert ha figyelsz észreveszed te is, hogy Ő igenis létezik! Csak nyisd ki a füled és a szemed, ne csak a rosszat lásd :)

Továbbiakban no komment...

2009. szept. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
44%
Attól ha a jót is látjuk nem csak rosszat még nem fog létezni isten:D
2009. szept. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon úgy tűnik, hogy azért adott szabad akaratot Isten az embereknek, mert rohadtúl nem érdekli, hogy hiszünk benne vagy sem. Az ember úgyis csak egy dolgot képes imádni, saját magát. És ehhez képes akár a világ legnagyobb hazugságát is kitalálni.
2009. szept. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
68%

"14:08-as

te honann tudod,hogy létezik isten láttad már? Viszont ha isten van,akkor pokol és ördög is jelen van. Nos ez esetben akkor az ördögnek nagyobb hatalma van."


Igen, ha hiszed, ha nem a Biblia erről beszél! (Részben)

Sátán létezését nem tagadja, de a "tüzes" poklot, mint "kínzóhelyet" nem tanítja. Azt sem, hogy Sátánnak nagyobb hatalma lenne, de a föld felett, mint "isten" uralkodik - e világ istenének írja le az Ördögöt egy Isten által meghatározott ideig. Mivel az "isten" szó a bibliában csak egy cím, nem csak a Mindenhatóra vonatkozik.


Azon pedig ne akadj fenn, hogy Istent soha senki nem láthatja hús-vér emberként! Már nem élnénk, ha láthatnánk a fizikai szemeinkkel. Gondolj arra, hogy minden erő és energia forrása. Mi pedig egy közepes nagyságú csillagba (a megszámlálhatatlanul sok milliárd közül) sem tudunk belenézni.

Csak mert valaki hisz Isten létezésében, még nem kell, hogy vakbuzgó legyen.


Ha nincs Isten, akkor hogyan létezel? Vezesd már le légy oly kedves az élettelen anyagtól az átalakulás folyamatát az emberig! De úgy tisztességesen, hitelt érdemlően. Kémiai, biológiai, és genetikai törvények és folyamatok összefüggésében VEZESD LE AZ ÁTALAKULÁS FOLYAMATÁT!


Ha ez nem megy, akkor egyezzünk meg abban, hogy egy bizonyíthatatlan teória azok istene is, akik nem hisznek egy felsőbb intelligenciában, aki megalkotta a fizikai világot.

2009. szept. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
52%
Szabad akaratot a hívők azért találták ki, mert ezzel sok mindent megmagyarázhatnak egyszerűen.
2009. szept. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!