A vallásosak szerint a bibliai történetek valóságosak. Ha egy gyereket erre tanítanak, hogyhogy nem látja át, hogy ezek csak "mesék", és egy nem vallásos hogyhogy látja, hogy mind csupán egy történet, de semmi több?
Én a hitebeli kérdésekbe nem megyek bele, konkrétan csak a kérdésre válaszolok.
"Ha egy gyereket erre tanítanak, hogyhogy nem látja át, hogy ezek csak "mesék", és egy nem vallásos hogyhogy látja, hogy mind csupán egy történet"
Egy nem vallásos és egy vallásos gyerek között semmi különbség sincs abban, ahogy a Bibliához viszonyul. A gyerekeknek minden mese valóság, jó esetben elhiszik a hétfejű sárkányt, a kiskakast, aki fel tudja a kút vizét szívni, a gonosz borszorkányt, aki meg akarja sütni Jancsit és Juliskát. Hisznek a Mikulásban, abban, hogy a Jézuska hozza az ajándékot (érdekes módon sok nem vallásos gyerek is), a húsvéti nyusziban és sok egyéb másban.
Az, hogy később ebből mi marad mese, és mi marad valóság, már csak a nevelésen múlik. Aztán még később, amikor már maga gondolkodik el dolgokon, akkor van, aki elfordul a vallástól, és van, aki éppen akkor fordul feléje.
"Arról nem is beszélve, h a tudomány is megosztott, szóval vannak tudósok, akik a teremtéstörténet mellett állnak ki!"
A világ vezető élettan/biológia/biokémia tudósai mind elfogadják az evolúciót.
A bibliai teremtéstörténetet tanulja előbb, még akkor, amikor még nem értené az evolúciót és a milliós nagyságrendű számokat, milliárdról nem is szólva.
Később tanulja az evolúciót, és a milliárd éveket. Jobb helyeken aztán elmagyarázzák, hogy az adott egyház szerint mely részek példabeszédek, és melyek történelmi beszámolók. Végül azzal simítják össze, hogy a hat nap hat korszak, és különben is, a lélek nem alakulhatott ki evolúcióval. Más egyházakban viszont inkább az evolúciót vetik el, hazugságnak tartják, amit teológiaialag cáfolnak.
Szerintem itt aki végletekben gondolkodik tévúton jár. A Biblia történetek nem mesék, és nem is valóságosak. Inkább legendáknak, mondáknak tartom őket. Egész egyszerűen azt mondanám, hogy a történetek alapja lehet igaz (pl. minden további nélkül élhetett egy Ábrahám nevű pásztor, vagy egy Noé nevű ács), ugyanakkor egy egész világra kiterjedő özönvíz már nem valószínű. Ellenben az nagyonis elképzelhető, hogy valahol volt egy nagyobb áradás, amit később a népemlékezet picit felnagyított.
Egyébként ezeknek a történeteknek a nagy része tanító jellegű, erkölcsi mondanivalóval bír.
Nos az előttem szólóval magam is egyetértek, legendák...
Sajnos aki még a fizika alapjaival sincs tisztában, az egyszerűen tudatlan.
A N10 például cáfolni próbálja a fizika törvényein alapuló kormeghatározást.
Nem minősítem, neki tökéletesen elegendő valamilyen mese, vagy legenda...
Persze, ha érveid lennének, közölhetnéd velünk, vagy a Nobel bizottsággal, meglehet, gyarapodna a magyar kitüntetettek sora.
Kiváncsi lennék egy teremtéselméletben hívő biológusra, meg arra a sok vallásos tudós listájára...
"meg arra a sok vallásos tudós listájára..."
Sokat nem tudok, viszont ismerek (sajnos) két osztályvezető szívsebészt, mindkettő mélyen vallásos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!