Akik elhiszik a Biblia szavait, tehát a leírt szöveget, miért teszik? Mi az oka?
Mert az ember képtelen anélkül élni, hogy ne tudja, hogy mi az életének az értelme.
Ha nem tudja, beleőrül. és tartozni is kar valahova, valakikhez.
Az sem számít, ha rosszul tudja: a pszichológia szerepét ez éppen úgy megteszi. Ez a titka az embereket a legelképesztőbb dolgokra rávevő destruktív szekták sikereinek is.
Többet nem kell gondolkodnia az élet értelmén és a magánytól sem kell rettegnie.
Tehát kell valami: vagy képes vagyok megállni a saját lábamon, ha pedig nem, akkor helyette bármilyen mankó.
A saját lábamon viszont csak akkor vagyok képes megállni, ha rászoktam az objektív és racionális gondolkodásra és van bennem kellő állhatatosság.
Az pedig sajnos tény, hogy nagyon sok ember mindent elkövet, csak hogy éppen gondolkodnia ne kelljen.
De ez nem ennyire kisarkitottan működik és más tényezők is vannak mellette.
És az sem igaz, hogy a "leírt szöveget", mert sok ember el se olvasta, csak bele olvasgatott, és el sem gondolkodott rajta, csak bevette, amit mondtak róla neki.
Mert ha olvasta volna, akkor nyilván felmerült volna benne az a kérdés, hogy a Biblia miért buzdít énekelve brutális csecsemő gyilkosságra:
"Áldott legyen, a ki megragadja és sziklához paskolja kisdedeidet!" (Zsolt. 137,9)
És persze jó sokan naivan és éretlenül egyszerűen beveszik a dumát.
Szia !
Én először is megtértem ezután Isten az évek során meg engedte tapasztalni a természetfeletti többek közt azt is, hogy a Biblia igaz.
Te nem megtértél, hanem kábítószerezel.
És szó sincs semmiféle hitről, a tudósok szoktak hinni például, mielőtt felfedeznek valamit, méghozzá racionális látomás útján. A ti hitetek vakhit!
Ennek több oka is van.
Ha csak magát a biblia írásait próféciáit, és azok beteljesedését, valamint az összhangját vesszük, nehéz lenne elhinni, hogy az 1600 éven keresztül íródott könyv amit különböző korban különböző háttérrel rendelkező emberek írtak ilyen összhangban legyen egymással, mikor még összebeszélni sem tudtak, ráadásul az egész könyv az elejétől kezdve egyetlen témán vonul végig.
Más részt a tudományos és a történelmi hitelességét is minden tudós elismeri, pontos évszámok királyok nevei amit az ásatások is alátámasztanak.
a belső harmóniája, a tudományos pontossága, a beteljesült próféciái, a rendkívüli őszintesége, a történelmi hitelessége, az, hogy képes megváltoztatni az emberek életét, valamint megnyugtató választ ad minden kérdésre ami általában foglalkoztatja az embert az élet értelméről.
HONNAN jöttünk? Miért vagyunk itt? Hová tartunk? Miért ilyen a világ állapota? Mi történik velünk, amikor meghalunk?
Földrajzi és földtani pontosság. Sok író tett már említést az Ígéret földje és a szomszédos területek bibliai leírásának rendkívüli pontosságáról. Szolgáljon példaként az, amit egy keleti utazó, dr. A. P. Stanley mondott az izraeliták pusztai vándorlásával kapcsolatban: „Még ha a pontos útvonal ismeretlen lenne is előttünk, a vidék sajátos vonásai ma is oly sok tekintetben azonosak az akkori jellemzőkkel, hogy a történelem figyelemre méltó leírást kaphatna . . . A Márah ’vizeiről’, az Élim ’forrásáról’, a Hóreb-’patakról’ és Jethró leányainak Midiánban levő, csatornákkal és víztárolókkal ellátott ’forrásáról’ szóló feljegyzések megegyeznek az időszaki forrásokkal, kutakkal és patakokkal. A növényzet még mindig ugyanolyan, amilyennek a terület általános mózesi leírásából megismerhető.” Az Egyiptomról szóló beszámolóban a pontosság nem csupán a terület általános leírásában mutatkozik meg — a gazdag gabonaföldek, a náddal szegélyezett Nílus (1Móz 41:47–49; 2Móz 2:3), a ’folyókból, csatornákból, nádas tavakból és vízgyűjtő vizekből fakadó vizek’ (2Móz 7:19), a ’len, árpa, búza és rozs’ (2Móz 9:31, 32) leírásában —, hanem a városok fekvésének és nevének meghatározásában is.
Gyakorlatiasság. Ha nem rendelkeznénk a hitelesség egyéb bizonyítékaival, a Biblia igazságos alapelvei és erkölcsi irányadó mértékei már önmagukban is azt mutatnák, hogy a Biblia isteni elmétől származó páratlan mű. Azonkívül egyetlen más könyv sem nyújt olyan racionális magyarázatot a dolgok eredetéről — az emberi fajt is beleértve —, és a Teremtő céljáról a földre és az emberre vonatkozóan (1Móz 1. fejezet; És 45:18). A Biblia megmondja, hogy miért hal meg az ember és miért létezik a gonoszság (1Móz 3. fejezet; Róma 5:12; Jób 1., 2. fejezet; 2Móz 9:16). A Biblia az igazságosság és a jog lehető legmagasabb mércéjét állítja elénk (2Móz 23:1, 2, 6, 7; 5Móz 19:15–21). Helyes tanácsokkal látja el azokat, akik kereskedelmi ügyletekkel foglalkoznak (3Móz 19:35, 36; Péld 20:10; 22:22, 23; Máté 7:12); tiszta erkölcsökre tanít (3Móz 20:10–16; Gal 5:19–23; Zsid 13:4); szabályozza a többi emberrel való kapcsolatokat (3Móz 19:18; Péld 12:15; 15:1; 27:1, 2, 5, 6; 29:11; Máté 7:12; 1Tim 5:1, 2), a házasságot (1Móz 2:22–24; Máté 19:4, 5, 9; 1Kor 7:2, 9, 10, 39), a családi kapcsolatokat, a férj, a feleség és a gyermekek feladatait (5Móz 6:4–9; Péld 13:24; Ef 5:21–23; 6:1–4; Kol 3:18–21; 1Pét 3:1–6); meghatározza az uralkodókkal szembeni helyes magatartást (Róma 13:1–10; Tit 3:1; 1Tim 2:1, 2; 1Pét 2:13, 14); a becsületes munkára tanít, szabályozza a rabszolga és a rabszolgatartó, az alkalmazott és a munkaadó közötti kapcsolatot (Ef 4:28; Kol 3:22–24; 4:1; 1Pét 2:18–21); megszabja a helyes társaságot (Péld 1:10–16; 5:3–11; 1Kor 15:33; 2Tim 2:22; Zsid 10:24, 25), a vitás ügyek rendezésének módját (Máté 18:15–17; Ef 4:26) és sok egyéb dolgot, ami komoly hatással lehet mindennapi életünkre.
A Biblia a testi és a szellemi egészségre vonatkozóan is értékes támpontot nyújt (Péld 15:17; 17:22). Az utóbbi években az egészségügyi kutatások igazolták, hogy az ember szellemi beállítottsága valóban befolyásolja fizikai egészségét. A tanulmányok kimutatták például, hogy azoknak, akik hajlamosak a haragra, gyakran magasabb a vérnyomásuk. Néhányan arról számoltak be, hogy a harag szívpanaszokat, fejfájást, orrvérzést, szédülést vagy beszédzavarokat okozott. A Biblia már nagyon rég megmondta: „A nyugodt szív a húsból való szervezet élete” (Péld 14:30; vö. Máté 5:9).
Tudományos pontosság. Bár a Biblia nem tudományos mű, mégis igen pontos ott, ahol tudományos kérdéseket érint, és összhangban van a valóban tudományos felfedezésekkel és ismeretekkel. A teremtés sorrendjével, ezen belül az állati élet létrehozásával kapcsolatos feljegyzése (1Móz 1. fejezet), az a megállapítása, hogy a föld kerek vagy gömb alakú (És 40:22) és a térben, a „semmire” van felfüggesztve, jóval megelőzte a tudományos felfedezéseket (Jób 26:7). A modern kori fiziológia kimutatta, mennyire igaz az Írások azon kijelentése, miszerint „nem minden hústest ugyanaz a hústest”, vagyis minden faj testének sejtfelépítése különbözik a másikétól; ebből a szempontból az ember teste teljesen egyedülálló (1Kor 15:39). A zoológia területéhez tartozik, hogy a Mózes harmadik könyve a kérődző állatok közé sorolja a mezei nyulat. Ezt egy időben tudatlanságnak rótták fel, ám a tudomány azóta már megállapította, hogy a nyúl újra megemészti az eledelét.
Bocsánat de ez csak egy töredéke annak amiért hiszek a biblia Isteni ihletésnek, ami nem lehet véletlen és emberi, mert akkor az embereknek nem szabadna itt tartani...
Cső!
Azért mert mióta megtértem sokkal jobb az életem, és soha nem bántam meg hogy őt követem!;)
"miszerint „nem minden hústest ugyanaz a hústest”, vagyis minden faj testének sejtfelépítése különbözik a másikétól"
Kár, hogy inkább hasonlítanak egymásra, mint hogy különböznének.
"A zoológia területéhez tartozik, hogy a Mózes harmadik könyve a kérődző állatok közé sorolja a mezei nyulat. Ezt egy időben tudatlanságnak rótták fel, ám a tudomány azóta már megállapította, hogy a nyúl újra megemészti az eledelét."
Azért hasra ne essünk már ettől! Három disznóvágás után mindenki tudja, hogy hol a disznó mája, meg tüdeje. Ez nem tudomány.
"Az utóbbi években az egészségügyi kutatások igazolták, hogy az ember szellemi beállítottsága valóban befolyásolja fizikai egészségét. A tanulmányok kimutatták például, hogy azoknak, akik hajlamosak a haragra, gyakran magasabb a vérnyomásuk. Néhányan arról számoltak be, hogy a harag szívpanaszokat, fejfájást, orrvérzést, szédülést vagy beszédzavarokat okozott. A Biblia már nagyon rég megmondta: „A nyugodt szív a húsból való szervezet élete”"
Ebben mi az, amit hétköznapi tapasztalatokból nem lehet levezetni? Ehhez nem kell Isten szava. Pár leélt évtized alatt magad is rájössz.
"a Biblia igazságos alapelvei és erkölcsi irányadó mértékei már önmagukban is azt mutatnák, hogy a Biblia isteni elmétől származó páratlan mű"
Inkább azt mutatják, hogy sok ember leírta az emberekről alkotott tapasztalatát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!